Sparingowe zwycięstwo koszykarek Widzewa

24 września 2020, 11:59 | Autor:

W środę trzeci mecz towarzyski w trakcie przygotowań do nowego sezonu rozegrały koszykarki łódzkiego Widzewa. Podopieczne Piotra Niewiadomskiego spisały się naprawdę bardzo dobrze i odniosły pierwsze sparingowe zwycięstwo, pokonując na wyjeździe SMS PZKosz Łomianki 57:52!

Początek rozgrywanego w Łomiankach spotkania należał do przyjezdnych, które wyszły na prowadzenie 8:6 – czytamy w relacji na widzewkosz.pl. Później do głosu doszły jednak przeciwniczki i to one po pierwszej kwarcie wygrywały 16:14. W drugiej części z dobrej strony pokazała się Wiktoria Stępień. Rozgrywająca Widzewa rzuciła dwie „trójki”, a wynik do przerwy brzmiał 31:30 dla łodzianek.

W trzeciej kwarcie prym po stronie czerwono-biało-czerwonych wiodły Anna Kudelska i Natalia Gzinka, ale zawodniczki z Łomianek nie zamierzały poddawać się bez walki, dzięki czemu zakończyły ten fragment meczu remisem 13:13. Wszystko miało się zatem rozstrzygnąć w ostatnich dziesięciu minutach. Finałową część zawodów dobrze rozpoczęły koszykarki Widzewa. Kudelska oraz Stępień zdobyły osiem punktów z rzędu, a przewaga podopiecznych trenera Niewiadomskiego wzrosła do dziewięciu „oczek”.

Wydawało się, że przyjezdne dowiozą zwycięstwo do końca, ale zabrakło im zimnej krwi i opanowania w sytuacjach podkoszowych, przez co rywalki zaczęły odrabiać straty. Koszykarki SMS PZKosz się na dystans dwóch punktów, jednak na szczęście ostatnie słowo należało do łodzianek, które ostatecznie nie pozwoliły sobie odebrać wygranej. Spotkanie zakończyło się rezultatem 57:52 dla Widzewa.

Dla zawodniczek z Łodzi był to trzeci sparing przed rozpoczęciem nowego sezonu. Inauguracyjne starcie odbędzie się w sobotę, 3 października, o godzinie 18:00. Rywalem widzewianek w Hali Parkowej będzie zespół Tęczy Leszno. Przypomnijmy, że wciąż można kupować karnety na domowe pojedynki koszykarek. Więcej informacji TUTAJ.

SMS PZKosz Łomianki – Widzew Łódź 52:57 (16:14, 14:17, 13:13, 9:13)

Wiktoria Stępień 23, Anna Kudelska 16, Natalia Gzinka 7, Magda Rapucha 5, Wiktoria Rzeźnik 4, Dominika Szczygieł 2, Małgorzata Chojnacka 0, Eliza Miaśkiewicz 0, Julia Stuleblak 0