T. Dejewski: „Trzeba wziąć popełniony błąd na klatę”

12 listopada 2021, 13:00 | Autor:

Drugim uczestnikiem konferencji prasowej poświęconej tematowi meczu pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Widzewem Łódź był Tomasz Dejewski. Obrońca ten przeżywa ostatnio istną sinusoidę, gdyż po zdobytej bramce na wagę remisu w derbach Łodzi, w starciu z Miedzią Legnica popełnił sporo błędów. A co powiedział?

Stoper potwierdził wcześniejsze słowa trenera Janusza Niedźwiedzia i zapewnił, że drużyna pojedzie do Bielska-Białej po to, aby przywieźć do Łodzi trzy punkty. „Tak jak już wcześniej powiedział trener, nie możemy się doczekać tego meczu. Pojedziemy do Bielska-Białej po zwycięstwo – taki jest nasz cel. Nie wygraliśmy w lidze od trzech kolejek, ale teraz chcemy to zmienić i z taką myślą przystąpimy do tego pojedynku” – podkreślił były gracz Lecha Poznań.

Dejewski był antybohaterem spotkania z Miedzią, bo to po jego pomyłce legniczanie zdobyli bramkę. Zawodnik zdaje sobie z tego jednak sprawę. „Gdy piłkarz popełnia błąd, to musi wziąć go na klatę. Ja popełniłem błąd przy akcji bramkowej, więc biorę go na siebie. Zdaję sobie też sprawę, że w spotkaniu z Miedzią dużo było sytuacji, których mogliśmy uniknąć, ale trudno stwierdzić, z czego to wynikało. (…) Szacunek dla Kuby, bo bronił wyśmienicie” – usłyszeliśmy.

Defensor zapytany został też o to, jak odnajduje się w ofensywnym systemie preferowanym przez Widzew. Co odparł? „To jest trochę inne granie niż we wcześniejszych drużynach, ale to tylko na plus, bo takie ustawienie potrafi rozwinąć zawodnika, co widzimy zarówno po tych piłkarzach, którzy już tu wcześniej byli, jak i po tych, którzy przyszli latem. Ja jestem bardzo zadowolony. (…) Piłka czasem szuka zawodnika. W ostatnich meczach doszedłem do kilku sytuacji – miałem jedną w Rzeszowie, nie wyszło, jednak będę próbował” – zdradził na koniec.

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
16
0
Would love your thoughts, please comment.x