Trampkarze z rocznika 2004 najlepsi w lidze!

14 czerwca 2018, 15:49 | Autor:

Wtorkowego popołudnia na długo nie zapomną trampkarze Widzewa z rocznika 2004. Podopieczni Bartosza Bieleckiego wygrali na wyjeździe z UKS SMS Łódź 3:0, dzięki czemu zapewnili sobie zwycięstwo w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej C2!

Kończące ligowe zmagania spotkanie było z gatunku tych „o wszystko”. Przed meczem, pierwsze miejsce w tabeli zajmował UKS SMS, który o punkt wyprzedzał widzewiaków. Ci musieli zatem wygrać, by wyprzedzić swoich rywali. Zadanie nie było łatwe, ponieważ piłkarze Widzewa przystąpili do gry bez siedmiu podstawowych zawodników, powołanych na zgrupowanie wojewódzkiej kadry w Mrągowie. To jednak im w niczym nie przeszkodziło!

Mecz nie zaczął się dla zespołu trenera Bieleckiego zbyt dobrze. Zdecydowaną przewagę na boisku zdobył UKS SMS, który kilkukrotnie stworzył zagrożenie pod bramką Jakuba Rospary. Gola strzelił jednak Widzew. Goście wyprowadzili kontratak, a skutecznie wykończył go Igor Bobiński i na przerwę młodzi widzewiacy schodzili ze skromnym prowadzeniem.

W drugiej połowie, widzewscy trampkarze poprawili zwłaszcza grę w obronie. Nie pozwalali przeciwnikom na stwarzanie zbyt wielu groźnych sytuacji, sami zaś byli zabójczo skuteczni w kontrach. Gola na 2:0 zdobył Jakub Krajewski, zaś wynik meczu ustalił Jakub Miziołek. Po ostatnim gwizdku sędziego, piłkarze Widzewa długo świętowali sukces, nie tylko na boisku, ale też w szatni!

Pomimo tego, że łodzianie całkowicie zdominowali rozgrywki, triumfując w nich nie tylko wiosną, ale też jesienią, nie pozwoli im to na występ na szczeblu centralnym. Wszystko za sprawą regulaminu, który nie przewiduje awansu do Centralnej Ligi Juniorów z poziomu C2. Widzewiacy swoją szansę dostać mogą dopiero za rok, gdy przeskoczą do wyższej kategorii wiekowej. Jeżeli jesienią wygrają w lidze wojewódzkiej i pomyślnie przejdą baraże, to wiosną wystąpią w CLJ U-15.

U-14: UKS SMS Łódź – Widzew Łódź 0:3 (0:1)