Trenerzy Widzewa w Galerii Legend Ekstraklasy

25 maja 2022, 08:30 | Autor:

W poniedziałkowy wieczór odbyła się Gala Ekstraklasy, podczas której wybrano bohaterów minionego sezonu. Wyróżniono także pięciu nowych członków Galerii Legend Ekstraklasy. W tym gronie znaleźli się Franciszek Smuda oraz Władysław Żmuda.

Obaj to oczywiście byli trenerzy Widzewa Łódź. O wiele wcześniej pracował w nim Żmuda, pod wodzą którego czerwono-biało-czerwoni zdobyli swoje drugie mistrzostwo Polski, dotarli też do półfinału Pucharu Europy. Szkoleniowiec wrócił do klubu jeszcze w nieco gorszych czasach, na samym początku lat dziewięćdziesiątych, chociaż już bez tak dużych sukcesów.

Smuda do Widzewa trafił w 1995 roku i od razu poprowadził drużynę do dwóch mistrzostw kraju oraz awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Później jeszcze wielokrotnie przejmował stery przy al. Piłsudskiego – po raz ostatni w sezonie 2017/2018, gdy został zwolniony przed kolejką decydującą o promocji do II ligi. Aktualnie trener pracuje w Wieczystej Kraków.

Obaj byli opiekunowie Widzewa włączeni zostali do Galerii Legend Ekstraklasy, tworzonej od kilku lat listy największych sław polskiego futbolu. Oprócz nich, w bieżącej edycji dołączyli do niej: Hubert Kostka, Mirosław Okoński, a także Henryk Reyman.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
4
0
Would love your thoughts, please comment.x