Znamy plan przygotowań do nowego sezonu!

24 maja 2022, 14:22 | Autor:

Już w czwartek, 9 czerwca zawodnicy Widzewa Łódź rozpoczną przygotowania do rozpoczęcia nowego sezonu! Przed startem w Ekstraklasie, podopieczni Janusza Niedźwiedzia rozegrają pięć meczów kontrolnych. Wybiorą się również na obóz, do dobrze sobie znanej Woli Chorzelowskiej – informuje oficjalna strona widzew.com.

Po dwuipółtygodniowych urlopach, na pierwszym treningu widzewiacy stawią się w czwartek, 9 czerwca, w godzinach popołudniowych. Kolejne dwa dni przeznaczone będą na kompleksowe badania. Pierwszy pełny mikrocykl zacznie się w poniedziałek, 13 czerwca, za to zwieńczony zostanie rozegranym na wyjeździe spotkaniem kontrolnym z mistrzem kraju, Lechem Poznań (sobota, 18 czerwca). Tydzień później łodzian czeka starcie z GKS Tychy, tym razem u siebie.

Przez pierwsze tygodnie podopieczni trenera Niedźwiedzia pracować będą na Łodziance, a w środę, 29 czerwca rozpoczną zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej. Już w piątek, 1 lipca mają w planach dwa sparingi z ekipami z zaplecza Ekstraklasy: najpierw z Sandecją Nowy Sącz, następnie zaś z Puszczą Niepołomice. Po kolejnym tygodniu pracy w ośrodku Rado Resort – w piątek, 8 lipca czerwono-biało-czerwoni zmierzą się kontrolnie ze Stalą Rzeszów.

Spotkanie z beniaminkiem I ligi będzie zwieńczeniem zgrupowania w Woli Chorzelowskiej. W zależności od terminarza Ekstraklasy, drużyna do Łodzi wróci albo bezpośrednio po tym meczu, albo kolejnego dnia, w sobotę. Przez ostatni tydzień znów ćwiczyć będzie na własnych obiektach. Inauguracja nowego sezonu rozgrywek zaplanowana jest z kolei na piątek, 15 lipca.

Plan przygotowań piłkarzy Widzewa do nowego sezonu:

9 czerwca: start przygotowań
10-11 czerwca: badania
18 czerwca: Lech Poznań (Ekstraklasa) – Widzew Łódź, miejsce do ustalenia
25 czerwca: Widzew Łódź – GKS Tychy (I liga), w Łodzi
29 czerwca: wyjazd na zgrupowanie do Woli Chorzelowskiej
1 lipca: Widzew Łódź – Sandecja Nowy Sącz (I liga), w Woli Chorzelowskiej
1 lipca: Widzew Łódź – Puszcza Niepołomice (I liga), w Woli Chorzelowskiej
8 lipca: Widzew Łódź – Stal Rzeszów (I liga), w Woli Chorzelowskiej
8-9 lipca: powrót ze zgrupowania
15 lipca: początek nowego sezonu

Subskrybuj
Powiadom o
48 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
48
0
Would love your thoughts, please comment.x