Cała kadra wymieniona w dwa lata

23 maja 2022, 21:30 | Autor:

W poniedziałek dowiedzieliśmy się o tym, że z pięcioma piłkarzami Widzewa Łódź nie będą przedłużone ich wygasające z końcem czerwca kontrakty. To oznacza, że w kadrze pierwszej drużyny nie będzie żadnego zawodnika, który dwa lata temu wywalczył awans do I ligi!

Już od pierwszych dni po tamtym, uzyskanym w fatalnym stylu awansie, zaczęła się stopniowa wymiana trzonu zespołu. Pierwszy sezon na zapleczu Ekstraklasy przetrwało jedynie ośmiu graczy, z których aż pięciu – Michael Ameyaw, Łukasz Kosakiewicz, Mateusz Możdżeń, Bartłomiej Poczobut, Marcin Robak – odeszło latem. Pół roku później łódzki klub opuścił Filip Becht, a teraz z al. Piłsudskiego żegnają się Przemysław Kita i Daniel Tanżyna.

Oczywiście, musimy pamiętać, że wiosną sezonu 2019/2020 w kadrze był Krystian Nowak, który jednak z powodu kontuzji nie zagrał jednego meczu, więc trudno przypisać mu awans. Zgłoszony do rozgrywek był także (jak i teraz) Marcel Buczkowski, ale on nawet nie zasiadł na ławce. Z tamtego składu, w rezerwach nadal są Daniel Mąka i Robert Prochownik.

Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
36
0
Would love your thoughts, please comment.x