CLJ U-15: Widzew nie ma już szans na utrzymanie

23 maja 2022, 17:28 | Autor:

Kolejne spotkanie Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrali w sobotnie popołudnie trampkarze Widzewa Łódź. Podopieczni Tomasza Kmiecika stoczyli zacięty i obfity w zwroty akcji pojedynek z MKS Polonią Warszawa, który ostatecznie zakończył się remisem 4:4! Niestety, widzewiacy nie mają już szans na utrzymanie w stawce.

Gospodarze już przed pierwszym gwizdkiem sędziego wiedzieli o swoim losie, jako że punkty zdobył ich główny konkurent w walce o pozostanie w CLJ U-15. Pomimo to, nie zamierzali odpuszczać, tylko wykorzystać jedną z ostatnich okazji do sprawdzenia się na tle przeciwnika z najwyższego krajowego poziomu. Prowadzenie szybko objęli warszawianie – już w drugiej minucie Kacpra Morze pokonał Dawid Radomski. Odpowiedź łodzian była jednak jeszcze lepsza! Wyrównał Jakub Kolęda, a tuż przed upływem pół godziny gry na 2:1 trafił Jakub Loręcki. Niedługo przed przerwą, dwa gole strzelił z kolei Błażej Tłaczała – i zrobiło się 2:3.

Czerwono-biało-czerwoni prezentowali się naprawdę dobrze na tle wyżej notowanego rywala, zyskiwali zwłaszcza organizacją gry. I już po dziewięciu minutach drugiej połowy przekuli to w trafienie na 3:3! Do wyrównania doprowadził kolejny raz Loręcki. To również gospodarze wyprowadzili czwarty cios. Na czternaście minut przed końcem meczu, dublet ustrzelił Kolęda. Niestety, prowadzenia nie udało im się utrzymać do końca, ponieważ, na chwilę przed ostatnim gwizdkiem sędziego, jeden punkt „Czarnym Koszulom” zapewnił Bolesław Świerczewski.

Trampkarze Widzewa zremisowali z MKS Polonią 4:4 i zdobyli swoje piąte „oczko” w rundzie wiosennej. Niestety, ich strata jest już zbyt duża, by mieć jeszcze szanse na utrzymanie w CLJ U-15. Teraz czeka ich pół roku karencji, po której znów powalczą o awans na ten szczebel. Na razie mają w planach dwa finalne mecze – derby z ŁKS oraz starcie z Jagiellonią Białystok.

CLJ U-15: Widzew Łódź – MKS Polonia Warszawa 4:4 (2:3)
13′, 66′ Kolęda, 29′, 49′ Loręcki – 2′ Radomski, 35′, 38′ Tłaczała, 75′ Świerczewski

Morze – Gajewski, Brzeziński, Ziółkowski, Karmazyn – Michułka (41′ Tutaj), Grobel (41′ Kuciński), Loręcki – Walada, Kolęda (67′ Bucki), Supera

Rezerwowi: Stępień – Miksa, Dryzner