B. Pawłowski: „Ten stadion to jest miejsce wyjątkowe”

24 maja 2022, 08:30 | Autor:

Po bardzo emocjonującym spotkaniu, piłkarze Widzewa Łódź pokonali w niedzielę Podbeskidzie Bielsko-Biała i wywalczyli awans do Ekstraklasy! Jednym z głównych bohaterów tego meczu, jak też całej rundy wiosennej, był Bartłomiej Pawłowski, czyli najlepszy strzelec czerwono-biało-czerwonych. Co powiedział po tym starciu?

Zawodnik łódzkiej drużyny otworzył wynik meczu, chociaż już na starcie drugiej połowy goście wyrównali. Kilka chwil później znów wyszli na prowadzenie, dzięki trafieniu Dominika Kuna. „Przede wszystkim cieszę się, że udało nam się odwrócić losy tego meczu. Mieliśmy moment krytyczny w drugiej połowie, bo zaraz po przerwie Podbeskidzie przejęło inicjatywę i zdobyło bramkę. Wówczas dźwignęliśmy się, a Dominik strzelił decydującego gola” – mówił na gorąco.

Widzewiacy musieli pokazać charakter i wytrzymać ogromną presję. Udało się to, dzięki czemu piłkarze z Łodzi uzyskali upragniony awans do Ekstraklasy. „To jest jeden z meczów, który będzie zapamiętany do końca życia. Znaczy on wiele dla piłkarzy, kibiców i całej łódzkiej społeczności. Była tutaj energia, która dała nam wiele. Kibice nas mocno ponieśli, szczególnie w drugiej połowie dali kopa do przodu. Pomogło nam to” – podkreślił strzelec pierwszego gola.

Urodzony w Zgierzu gracz wrócił do klubu przed rundą wiosenną i miał bardzo duży wkład w awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Teraz znów zagra w Ekstraklasie. „Ten stadion to jest miejsce wyjątkowe i potrafi dać człowiekowi pozytywnego kopa. Kibice Widzewa tworzą tutaj jedyne takie miejsce w Polsce – drugiego takiego po prostu nie ma” – dodał Pawłowski.

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
24
0
Would love your thoughts, please comment.x