Boniek zamierza być na pierwszym meczu

24 maja 2022, 16:15 | Autor:

Zbigniew Boniek to bezwzględnie jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii Widzewa. Legendarny zawodnik nie kryje swojego sentymentu do łódzkiego klubu i cieszy się z awansu do Ekstraklasy. Złożył też ciekawą deklarację, związaną z tymi rozgrywkami.

Publikowaliśmy już na łamach WTM pierwszą reakcję „Zibiego” po zwycięskim spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, która znalazła się na jego koncie na Twitterze. Boniek rozwinął jednak wątek powrotu widzewiaków do elity. Będąc gościem Kanału Sportowego przyznał, że pierwszy sezon nie będzie dla zespołu Janusza Niedźwiedzia łatwy. „Jest czas pracy i czas zabawy. Przez kilka najbliższych dni będzie zabawa, ale później trzeba myśleć o tym, jak przygotować drużynę i jak ją ułożyć. Wydaje mi się, że pierwszy sezon powinien być dla Widzewa tym, w którym trzeba się bezpiecznie utrzymać i dostarczyć tej lidze wielu emocji. To wciąż marka potrzebna Ekstraklasie. Czy istnieje szansa na coś więcej? Będzie to zależało od możliwości finansowych i wielu innych aspektów” – zauważył racjonalnie były piłkarz.

Boniek tłumaczył też, dlaczego zabrakło go na meczu z Podbeskidziem, ale zapowiedział przy tym rychłą wizytę przy al. Piłsudskiego. Na inaugurację nowego sezonu! „Nie chciałem przyjeżdżać na stadion, ponieważ na poprzednich meczach nie bywałem i nie chciałem, by w razie niepowodzenia ktoś powiedział, że Boniek przyniósł pecha. Wolałem obejrzeć spotkanie w domu. Wyglądało to fantastycznie, a ja się cieszę, że Widzew odbudował się i powrócił do Ekstraklasy. Od razu deklaruję, że chcę być na pierwszym meczu razem z kibicami. Z tymi, których ojcowie czy dziadkowie w przeszłości kibicowali nam” – zdradził „Zibi”.

Sezon 2022/2023 rozpocznie się w Ekstraklasie 15 lipca.

Subskrybuj
Powiadom o
58 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
58
0
Would love your thoughts, please comment.x