Kolejny Hiszpan na celowniku, pięciu graczy odejdzie?

23 maja 2022, 08:55 | Autor:

W niedzielę zakończył się dla graczy Widzewa Łódź sezon 2021/2022. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia dostali dwa i pół tygodnia urlopów, po których rozpoczną przygotowania do startu w Ekstraklasie. Pięciu zawodników może tego jednak nie doczekać. Na celowniku włodarzy miał się też znaleźć następny piłkarz z Hiszpanii.

Już kilka dni temu pisaliśmy, za doniesieniami sportowefakty.wp.pl, że przy al. Piłsudskiego mieliby interesować się grającym ostatnio w lidze bułgarskiej środkowym pomocnikiem, Pablo Alvarezem. Według informacji tego samego portalu, nowym widzewiakiem może zostać też inny Hiszpan, Koldo Obieta. To napastnik klubu SD Amorebieta, spadkowicza z Segunda Division, który w poprzednim sezonie zdobył siedem bramek i zaliczył cztery asysty. 28-latek miał już podobno otrzymać ofertę Widzewa, a do przenosin do Polski ma go skłaniać także jego zaczynająca studia w kraju narzeczona. Czy trafi on do Łodzi, niebawem się przekonamy.

Jeszcze ciekawsze wieści przekazała nam dziś rano „Wyborcza”, według której z Widzewem pożegna się co najmniej pięciu piłkarzy. Na liście mają być Tomasz Dejewski, Przemysław Kita, Mateusz Michalski, Patryk Mucha oraz Daniel Tanżyna – wszystkim im kończą się kontrakty ostatniego dnia czerwca i mają nie zostać przedłużone. O ile obecność w tym gronie pierwszej czwórki nie jest żadnym zaskoczeniem, to kapitana już o wiele większym. Stoper zazwyczaj był ważną postacią zespołu, nie tylko od strony sportowej, i to nawet mimo tego, że w ostatnich tygodniach leczył uraz. Karierę ma teraz podobno kontynuować w Wiśle Kraków.

A kto zostanie? Wcześniej nowe umowy dostali między innymi Marek Hanousek, Henrich Ravas czy Patryk Stępiński, a według „GW” lista ta ma poszerzyć się o Dominika Kuna, Kristoffera Normanna Hansena oraz Krystiana Nowaka. Ten pierwszy ma dostać ofertę kontraktu, u dwóch pozostałych uruchomione zostaną zaś odpowiednie klauzule. Cały czas nie została też podjęta decyzja w sprawie przyszłości Juliusza Letniowskiego (kończy się jego wypożyczenie z Lecha Poznań) oraz Konrada Reszki (ma kontrakt do czerwca). Nie wiemy też, czy w klubie zostaną wszyscy piłkarze, których umowy obowiązują dłużej niż tylko do lata.

Subskrybuj
Powiadom o
157 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
157
0
Would love your thoughts, please comment.x