U-17: Dwubramkowa zaliczka widzewiaków!

23 czerwca 2021, 17:08 | Autor:

Juniorzy młodsi Widzewa Łódź są coraz bliżej awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17! W pierwszym meczu barażowym podopieczni Łukasza Jonczyka pokonali na wyjeździe zespół Drukarza Warszawa 2:0! Jeżeli w sobotnim rewanżu utrzymają tę przewagę, w rundzie jesiennej zagrają na centralnym szczeblu!

Spotkanie rozgrywane na boisku stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem, które spowodowane było złym przygotowaniem linii na murawie. Gdy już zawodnicy obu drużyn mogli zacząć zawody, przede wszystkim badali się i sprawdzali swoje możliwości. Pierwszy strzał na bramkę gospodarzy oddał w dziewiątej minucie Filip Zając, ale o kilka metrów chybił. Łodzianie starali się grać z pominięciem drugiej linii – o ile przy pierwszych dwóch takich próbach sędzia dopatrzył się spalonego, trzecia była już skuteczna! W dziewiętnastej minucie Mateusz Zielecki świetnym podaniem uruchomił Patryka Kowasza, a ten precyzyjnym uderzeniem po ziemi pokonał Mikołaja Lachowicza.

Drukarz rzucił się do odrabiania strat i przejął inicjatywę, a czerwono-biało-czerwoni skupili się na szukaniu swoich szans z kontrataku. Warszawianie próbowali doprowadzić do wyrównania, ale świetnie – nie licząc jednego błędu Kacpra Kotlickiego, po którym otrzymał on żółtą kartkę – radziła sobie defensywa. W 34. minucie o włos od szczęścia był Zielecki! Pomocnik odebrał piłkę przeciwnikowi, lecz chybił o centymetry. Później niezłą szansę miał jeszcze Bartłomiej Ciołak, jednak zdecydowanie najlepszą zmarnował tuż przed końcem Mateusz Saganiak, pudłując po dograniu Kamila Machałka. Pomimo częstszego utrzymywania się przy piłce przez warszawian, podopieczni trenera Jonczyka wygrywali 1:0.

Do drugiej części spotkania obie strony przystąpiły bez zmian w składzie. Pierwszą niezłą okazję stworzyli sobie gospodarze – strzał Jakuba Szczechowicza w dobrym stylu obronił jednak Mateusz Ludwikowski. Golkiper poradził sobie także z próbą Macieja Wojciechowskiego z dystansu. Choć to Drukarz przeważał, w 60. minucie drugi cios zadali widzewiacy! Po odbiorze na połowie rywala z indywidualną akcją ruszył Ciołak, minął kilku przeciwników i wpakował piłkę do siatki. Gracze ze stolicy mogli bardzo szybko odpowiedzieć, na szczęście w trudnej sytuacji Ludwikowski poradził sobie do spółki z kolegą z defensywy.

W kolejnych fragmentach po stronie gości do gry weszło kilku zmienników, których głównym zadaniem było odciążanie zmęczonych zawodników pierwszego składu i utrzymanie przewagi do ostatniego gwizdka sędziego. Łodzianie cały czas szukali też szans do podwyższenia rezultatu – po dobrym zagraniu z głębi pola blisko był Miłosz Kwiatkowski, ale przegrał pojedynek biegowy z bramkarzem. W kolejnych minutach nic się już nie zmieniło, więc to czerwono-biało-czerwoni mogli cieszyć się ze zwycięstwa 2:0! Jeżeli podopieczni trenera Jonczyka utrzymają tę przewagę w rewanżu, to w rundzie jesiennej grać będą w CLJ U-17!

U-17: Drukarz Warszawa – Widzew Łódź 0:2 (0:1)
19′ Kowasz, 60′ Ciołak