Ł. Stupka: „Kadra zostanie skompletowana”

24 czerwca 2021, 13:20 | Autor:

Dziś w południe przy al. Piłsudskiego odbyła się kolejna konferencja prasowa. Tym razem wzięli w niej udział dwaj przedstawiciele pionu sportowego: trener Janusz Niedźwiedź oraz dyrektor sportowy Łukasz Stupka. W pierwszej części spotkania wypowiadał się ten drugi. O czym mówił niedługo po objęciu sterów?

O dołączeniu do Widzewa

„Przychodzę do wielkiego klubu, wielce zasłużonego dla historii polskiej piłki nożnej. Jestem od kilku dni w niezwykłych emocjach i nie mogę się nacieszyć z tego, że mogę być członkiem tak wielkiej rodziny piłkarskiej. Powiem szczerze, że przed tą konferencją miałem przygotowane różne kwestie, od których chciałem zacząć, ale jestem tak zadowolony, że chyba łatwiej będzie mi po prostu odpowiadać na pytania.”

O współpracy z trenerem

„Szlaki piłkarskie prędzej czy później zawsze się przecinają. Z trenerem Niedźwiedziem mieliśmy okazję poznać się lepiej przy okazji meczu, podczas którego Górnik zdobywał awans do I ligi. Znałem go jednak wcześniej, bo pracując w Termalice rozgrywaliśmy zamknięty sparing ze Stalą Rzeszów. Jeżeli chodzi o spójność w budowaniu zespołu, to są fundamenty, którymi kierował się pan Stamirowski zatrudniając nas. Gdybyśmy nie pasowali do jego koncepcji, to by nas tutaj nie było. Do współpracy ruszyliśmy od razu po naszych nominacjach. Wcześniej wiedzieliśmy, jakich mamy zawodników, jakie są cele transferowe i te nasze wizje szybko się spotkały. To jest praca wielu czynników, wielu elementów: właściciela, zarządu, pionu sportowego. Wynikiem synergii tych trzech działów będą transfery czy styl gry.”

O budowaniu kadry

„Jestem spokojny o to, że kadra będzie optymalna i odpowiednio przygotowana, a piłkarze zostaną zanalizowani zarówno pod kątem stylu gry trenera, jak i krótko- oraz długofalowej wizji klubu. Nie chcę wychodzić przed szereg, ale wydaje mi się, że w przyszłym tygodniu będziemy ogłaszać pierwszych nowych zawodników. Presja czasu jest, mamy pięć tygodni do pierwszego meczu, lecz jestem optymistą, zwłaszcza patrząc na to, jak dobrze nam się współpracuje ze wszystkimi w klubie. Mamy wspólne spojrzenie, więc mogę zapewnić, że jeżeli mamy pięć tygodni, to kadra zostanie skompletowana.”

O wizji drużyny

„Posłużę się wizją prezesa Stamirowskiego. Widzew musi grać z pasją, musi walczyć do końca, musi preferować ofensywny styl gry. To są aspekty drużyn, które do tej pory prowadził trener Niedźwiedź. Nakreślając tę wizję, prezes znalazł więc odpowiedniego kandydata do trenowania zespołu. Moje przekonania są bardzo podobne, dlatego dostarczeni przeze mnie zawodnicy będą pasowali do tych założeń. Wszyscy zostaną też prześwietleni z każdej strony, bo działamy jako jeden organizm i patrzymy na sprawy tożsamo.”

O sytuacji finansowej

„Jak każdy dyrektor sportowy chciałbym mieć większy budżet, ale będę pracował w danych realiach. Cieszę się, że jest w klubie prezes Dróżdż, który nas kontroluje i wywiera nad nami presję, żeby się zmieścić w danych kwotach. Na razie poruszamy się na mapie budżetu, choć nie wykluczam, że wkrótce zapukam do pana prezesa i poproszę o dodatkowe środki.”

O charakterystyce przyszłych widzewiaków

„Gdy byłem szefem skautingu w Wiśle Kraków, uczestniczyłem w wielu transferach – zarówno zagranicznych, jak i z ligi polskiej. Wisła wtedy mocno penetrowała niższe ligi hiszpańskie, była pionierem w sprowadzaniu takich graczy. Większość z nich stanowiła dużą wartość sportową w każdym klubie, stąd ten kierunek stał się modny. Patrząc jednak na moją pracę w Termalice, tam moim celem było dołączenie do składu jak największej liczby Polaków, a także dodanie młodzieżowców. Myślę, że w Widzewie musimy patrzeć na to, żeby z tymi piłkarzami mogli się identyfikować kibice. Będziemy dokonywać transferów zarówno pod kątem sportowym, jak i sprzedażowym. Dołączą do nas i zawodnicy doświadczeni, i ambitni, i na dorobku.”

O najbliższych dniach

„Najbliższe dni to będzie intensywna praca nad zamknięciem dwóch aspektów: skompletowania sztabu szkoleniowego oraz zatwierdzenia jak największej liczby zawodników. Jeżeli chodzi o obecnych piłkarzy, to rozmowy dopiero zostaną przeprowadzone, bo obecnie drużyna przebywa na urlopach. Pierwszy trening jest w poniedziałek i myślę, że wtedy odbędziemy pierwsze indywidualne rozmowy, doprecyzujemy też pozostałe aspekty.”

Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
2 lat temu

Panie Łukaszu ode mnie ma Pan czystą kartę .
Brzmi nieźle czas pokaże …

mAIK
Odpowiedź do  Marcin
2 lat temu

też na nich liczę

king
Odpowiedź do  Marcin
2 lat temu

ma pan najwyzszy budzet w 1 lidze jak w tamtym roku tylko kibice nie chca piłkarzy Dojarek tylko z charakterem tym Widzewskim!

RTS1910
Odpowiedź do  king
2 lat temu

Chyba budżet na utrzymanie i funkcjonowanie klubu, nie transferowy

Demon
2 lat temu

Coś mi nie pasuje w Panu Łukaszu Stupka w zadnym z poprzednich klubów nie zagościł więcej niż chociażby rok czasu i tutaj mam pewne obawy dlaczego wlasnie tak to wyglądało ale licze że są to tylko jakieś moje przedwczesne obawy !!! Powodzenia i licze że Widzew bedzie silny

Mr1910
2 lat temu

To wszystko brzmi tak sensownie, że aż trudno uwierzyć, że tak może wyglądać nasz klub, nasza drużyna. Mam nadzieję, że zbudują zespół z którego będziemy dumni, który będzie na takim poziomie jak doping na Widzewie. Nie mogę się już doczekać poniedziałku i pierwszych transferów :)

itALIEN
Odpowiedź do  Mr1910
2 lat temu

Pewnie większość kibiców naszego klubu tak to odbiera, ponieważ od czasu reaktywacji był jeden wielki bajzel i czym byliśmy wyżej on się powiększał, a różnych obiecanek było co niemiara. Teraz mam nadzieję, że klub będzie zarządzany jak należy

Ziben
Odpowiedź do  Mr1910
2 lat temu

Czy nie za dużo jest tych obiecanek do realiów morze wziosc zrezerw calom ekipę i lepiej by grali niż ci gwiazdorzy

Maykel
2 lat temu

Powodzenia :)

Maykel
2 lat temu

Jeszcze pozegnac Mikulicia i Hanouska i zaczac kupywac mlodych i z dwoch doswiadczonych np tego Rymaniaka z Piasta niech trzyma walczak obrone :)

GutRom
Odpowiedź do  Maykel
2 lat temu

Witam
no kurczaki nie wiem – Mikulic w sparingach nieźle się prezentował, a później już niekoniecznie ale jeśli ma ważny kontrakt to chyba bym Go sprawdził. Jeżeli chodzi o Hanouska, to kilka razy fajni się pokazał i myślę, że jak zmienić mu otoczenie na boisku to może być całkiem ciekawie. Tak, czy tak uważam że będzie dobrze może nawet bardzo.
Pozdrawiam

king
Odpowiedź do  Maykel
2 lat temu

RYMANIAK JEST CHYBA PO MATURZE…HAHAHAHA KOLEJNY DOJARZ BANKOWY ….

Łuki
2 lat temu

Czas czas i jeszcze raz czas, którego nie można zmarnować do rozpoczęcia ligi.

Abraxas
2 lat temu

Najważniejsze są dwa słowa: STABILIZACJA i ROZWÓJ.
I mam nadzieję że w tym kierunku będziemy szli jako klub, nawet kosztem awansu w przyszłym roku.
Widzew jest tak silny jak jego zaplecze, klub dobrze zarządzany z przemyślaną i KONSEKWENTNIE realizowaną polityką finansową i sportową prędzej czy później zajdzie wysoko.
Tego w ostatnich latach brakowało bardzo.

Abu
2 lat temu

Czy to pan Stupka znalazł dla Wisły Carlitosa i Jesusa Imaza?

Red Army
2 lat temu

Prezesie dawajcie już te karnety do sprzedaży…….Czas goni i nie ma na co czekać,bo transfery kosztują.

Kamil
2 lat temu

Jakie 5 tygodni??!!!! a kiedy mają się przygotować do sezonu? w tydzień a może w 2 dni? Kadra powinna być dopięta na początku Lipca najpóźniej.

Dino
2 lat temu

Dobrze mówią. Przyjdą wydoją resztę kasy która jest w klubie i pójdą szukać kolejnego naiwnego…

rysiek
2 lat temu

a ja bym zadal pytanie Stamirowskiemu i Wlascicielowi Drozdzowi? bylo zadane pytanie i nfrastrukture nik nie zadal o stadion? czy bed\zie powiekszony bo takie plaby sa i kiedy? kto wymyslil tak maly stadion na 18 tys kibicow Widzewa jest wiecej w calej polce niz przychodzi nas na stadion? 2 pytanie zadalbym Stamirowskiemu czy zostanie wlascicielem dluzej niz 5 lat,czy wlodarze klubu beda szukac nowego wlascicuiela z wyszym budzetem nie mowie ze w ciagu 5 lat? na 1 lige taki budzet 15 milionow wystarczy na ekstraklase o utrzynanie nie o wyzsze cele? jesli chodzi o rozmowy z e Zdanowska wiadomo komu… Czytaj więcej »

19
0
Would love your thoughts, please comment.x