Władze klubu i pion sportowy odpowiadali na pytania kibiców

24 czerwca 2021, 20:50 | Autor:

To jeszcze nie koniec aktywności medialnych związanych z przeprowadzonymi w ostatnim czasie zmianami w klubie. Dziś wieczorem w kinie Helios miało miejsce wydanie specjalne magazynu „Piłsudskiego 138 Extra”, którego gośćmi byli Tomasz Stamirowski, Mateusz Dróżdż, Łukasz Stupka i Janusz Niedźwiedź.

Jako pierwszy głos zabrał właściciel pakietu większościowego akcji spółki. „Dla mnie to jest bardzo ważne spotkanie, o które sam prosiłem, bo chciałem, żebyśmy wspólnie popatrzyli na przyszłość klubu. Wiele osób pyta mnie, dlaczego zdecydowałem się to zrobić. Jak mówią Amerykanie: jeżeli w coś wierzysz, to postaw za tym swoje pieniądze. A ja wierzę, że możemy doczekać wielkiego Widzewa. Takiego, jaki ja pamiętam, a kibicuję mu od 1977 roku. Miałem okazję być na wielu wspaniałych meczach, dlatego niezależnie od tego, w którym miejscu ten klub się znajduje, dla mnie nadal jest wielki. Wiem, że reaktywacja nie idzie nam łatwo, kolejne awanse przychodzą trudno, chciałbym jednak, żebyśmy kiedyś znowu zebrali się na placu Wolności oraz wspólnie świętowali. Jak do tego dojść? Czeka nas długa droga, ale ważne, że mamy jeden ośrodek decyzyjny, dzięki czemu możemy iść w jedną stronę” – zaczął.

Stamirowski mówił też o swojej wizji budowy drużyny, o której już wcześniej wielokrotnie wspominał. Następnie przekazał mikrofon Dróżdżowi. „Chcemy, żeby Widzew był ambitny, dbał o tradycję, a zawodnicy zdawali sobie sprawę, że nie przychodzą tu dla pieniędzy. Tak nie będzie. Nie będziemy płacić dużo, bo tak się nie buduje klubu. Jeżeli ktoś chce zarabiać bajońskie sumy tylko dlatego, że to Widzew, to nie będzie miejsce dla niego. Chcemy te środki przeznaczyć na akademię, ponieważ bez mocnego szkolenia nie damy rady funkcjonować. Trzeba pamiętać, że w Polsce jedyna porządna dywersyfikacja przychodów to właśnie przychód z transferów młodych zawodników” – stwierdził prezes. Później wypowiadali się jeszcze Stupka oraz Niedźwiedź. „Transfery są przygotowywane, ale raczej nie nastąpią one w najbliższych dniach, dlatego prosimy o cierpliwość” – zaapelował dyrektor sportowy łodzian.

W drugiej części programu przyszedł czas na pytania od kibiców. Jedno z nich dotyczyło celu sportowego na przyszły sezon oraz budżetu na pierwszą drużynę. „Ten cel będzie taki sam, jak w poprzednim sezonie – realistycznie chcemy powalczyć o szóstkę, dlatego na pewno nie będzie to sezon o nic. Jeżeli chodzi o budżet na pierwszą drużynę, to wyniesie on pomiędzy około 5-5,3 miliona złotych, co zostanie przeznaczone na wynagrodzenia i budowę zespołu. Uważam, że ten budżet jest solidny, choć na pewno nie będzie najwyższy w lidze. Musimy mieć jednak świadomość, że choćby GKS Katowice dostanie od miasta 6,5 miliona złotych czystych pieniędzy na sekcję piłkarską. My nie mamy takiej możliwości” – odpowiedział Stamirowski. „Widzewowi nie przystoi przegrywać i usprawiedliwiać tego tym, że coś budujemy. Na pewno chciałbym jednak coś zaznaczyć: jeżeli będę miał do wyboru dopłacać zawodnikowi tytułem uzupełnienia składu, a będę mógł albo przeznaczyć te środki na młodego piłkarza, na którym możemy zarobić, albo wydać je na Akademię, to jasno wybieram drugą opcję. Nie możemy więcej wydawać pieniędzy w sposób nieprzemyślany” – uzupełnił Dróżdż.

Wśród poruszanych kwestii nie mogło zabraknąć gorącego tematu relacji z miastem. „Dzisiaj wystosowałem list do pani prezydent, licząc na współpracę i spotkanie. Chcemy być otwarci dla miasta, chcemy współpracować. Kibice oczywiście powiedzą, że każdy prezes tak mówi, ale pierwszy krok został wykonany. Mam nadzieję, że te relacje z władzami będą lepsze niż w Lubinie, gdzie miałem olbrzymie problemy. Dość powiedzieć, że do prezydenta wystosowałem dziewięć listów, a przez dwa lata ani razu mnie nie przyjął. Zamiast tego, co roku nagradzał nas czterema milionami podatku za stadion. Oby tu było lepiej” – przyznał prezes Widzewa.

Dyrektora sportowego zapytano o kierunek transferów do klubu. „To nie jest tak, że zamykamy się na jakikolwiek kierunek, ale na pewno nie będziemy w stanie sprowadzić wyłącznie polskich zawodników. Mamy zmapowanych kandydatów, toczymy z nimi negocjacje, chociaż nie jest łatwo, bo proszę pamiętać, że nawet jeżeli chciałbym jak najszybciej zamknąć aspekt sportowy, to mam po drugiej stronie prezesa, który trochę musi mnie tonować finansowo. Chodzi o to, żebyśmy dograli jak najlepszy deal dla Widzewa. Jeżeli chodzi o kierunki zagraniczne, to nie będzie zaskoczeniem, że patrzymy na niższe ligi hiszpańskie, cały Półwysep Iberyjski, kraje ościenne, takie jak Czechy czy Słowacja, lecz skupiamy się na tym, żeby wiodącą liczbą byli Polacy oraz piłkarze mający coś do udowodnienia” – odparł Stupka.

Pełny zapis magazynu „Piłsudskiego 138 Extra” obejrzeć można poniżej:

Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
KAL
2 lat temu

Radio klubowe robi się powoli jak Wiadomości TVP a Tarot jak Danuta Holecka.

jjjj
Odpowiedź do  KAL
2 lat temu

Czytaj wiec dalej wyborcza…tam nasi regionalni dziennikarze beda Cie stale informowac, ze wszytsko jest do d**y…Nie rozumiem takiego glupiego malkotenctwa juz na starcie

KAL
Odpowiedź do  jjjj
2 lat temu

Ty mnie do „Wyborczej” nie wysyłaj. Lubisz dupę lizać to liż ale nie każdy musi.

artur
Odpowiedź do  KAL
2 lat temu

Pamiętaj ze w łódzkim PIS ma większość aTVN i wyborcza czytaj i oglądaj niech ci szwaby i ue mydła oczyi Lgbt będzie twoim domem

wojciech
Odpowiedź do  artur
2 lat temu

*

Last edited 2 lat temu by wojciech
Piter
2 lat temu

Powodzenia w przełożeniu na rzeczywistość. Szczerze. Tylko WIDZEW

R2r
2 lat temu

nooo :) Pan Stamirowski .. duży staż kibicowski :) ja kibicuję od 1986r. od pierwszego meczu, na który zostałem zaproszony, z GKS Katowice. Wtedy Widzew wygrał 3-2. I to było nieuleczalne do dziś :)

Varix
2 lat temu

Marzą się takie strzały jak Napoleoni, Oshadogan , Ukah, Phibel , Dudy czy Sernas. Oby jak najmniej takich Pauliusow czy Zuziakow :)

pawel
Odpowiedź do  Varix
2 lat temu

jeszcze dodałbym Dżamalidze i Grzelaka

Adam
Odpowiedź do  Varix
2 lat temu

raczej….Dudu ?…….Duda to ten od prezesa z kotkiem.

Roman
Odpowiedź do  Adam
2 lat temu

Rozumiem wolisz tego od ,,gmerania” w odbytach

Kixon
Odpowiedź do  Roman
2 lat temu

Tylko nie polityka błagam

Bohdan
2 lat temu

Fajnie się tego słucha, tylko nie o słowa chodzi a o czyny i efekty.
Pamiętam wielkie hasło cyca Budujemy Wielki Widzew.
Ostatnio super wejście miała Pajączkowa, która oczarowała, a koniec był żałosny.
Są nowi ludzie mają czyste karty czas pokaże jak je zapiszą.
Życzę powodzenia i mam nadzieje, że będziemy się rozpływać nad fajnymi meczami, a nie na krytyce nieudacznictwa.

Karamboll
Odpowiedź do  Bohdan
2 lat temu

No dobra. Dajmy mu szanse. Jesteśmy ludźmi. Najpierw rozmowa potem dzialanie

syn autora
2 lat temu

Mam nadzieję że sklep klubowy będzie duzo lepszy

ukson
2 lat temu

Chyba mi się podoba

Robert
Odpowiedź do  ukson
2 lat temu

Mnie też się chyba podoba. Jasne że trzeba oszczędzać, racjonalne wydawać pieniądze dywersyfikować przychody itd. Budowanie Wielkiego Widzewa jest też naszym celem. Oczywiste. Ale czy w tych wypowiedziach nie ma zbyt dużo słów o oszczędzaniu. Mam takie wrażenie, że ambitny cel sportowy zszedł na drugi plan, a .najważniejsze są oszczędności. Dalej będziemy budować i oszczędzać. Myślę, że przy takim nastawieniu szybko nie awansujemy.
Również wierny kibic Widzewa od 1977.

Xen
Odpowiedź do  Robert
2 lat temu

Ostatnio szastaliśmy forsą i jakoś ambitnych celów sportowych też nie było. To oczywiste że w tych niepewnych czasach okres palenia kasy musi się skończyć chyba że ci prędko na 4 ligę znowu.

Rafi
Odpowiedź do  Robert
2 lat temu

Coś tak to widać. Zamiast jasno walczymy o awans to miejsce w szóstce. W niższej lidze to walczy się o awans. Inaczej o nic.

janusz ekspert
Odpowiedź do  Rafi
2 lat temu

jasne, ekstraklapa albo smierc, wezmy znow jakies spady z niej, zeby awans byl pewny, a potem znowu zdziwko jak sie zwina z setkami tysiecy w kieszeni, a awansu dalej nie bedzie.

tetu
Odpowiedź do  Robert
2 lat temu

Myślę że oszczędzanie przez nie przepala śnie zbilansowana kadrę wzmacniana madrze co okienko a oszczędzone pieniądze inwestowane w nowa własną infrastrukturę czyli ośrodek zaprocentuje w przyszłości. Tak powstał Widzew madrze budowany nie z gwiazd ale tych niechcianych którzy chcieli i mieli coś do udowodnienia. Później sami byli gwiazdami…

Marcin
2 lat temu

Czekamy na puchary poprzez puchar Polski. Dużo emocji by chciało się oglądać mecze w tv i kupować nieużywany nigdy karnet(mieszkam za granicą Polski)Ostatni rok był bardzo zniechęcający do oglądania. Chociaż macie pewność,że gorzej się już nie da. Powodzenia Widzewowi!

Miszka
2 lat temu

Na razie fajnie to wygląda jeśli chodzi o komunikację. Coś nowego jakby się wydawało. Gorzej będzie jeśli za 2 m-ce po 5 kolejkach zdobędziemy 6 punktów i wtedy skończą się wywiady, prezentacje, konferencje…oby nie. Trzymam kciuki.

Konrad
2 lat temu

Zabrakło mi pytania o Akademię – kto zgadnie, ile osób jest tam zatrudnionych i jaki ma ona budżet ? Podpowiem, że w ramach tejże trenuje około 160 chłopców. I jak jest rola trenera Kretka w Akademii, za którą pobiera 6k netto miesięcznie.

Życzliwy
Odpowiedź do  Konrad
2 lat temu

zatrudnionych jest tyle osób, ile powinno. skoro pan Szymański dostał pełnię władzy i określony budżet, to niech sobie buduje po swojemu. proste.

a do liczby zatrudnionych (45, nie muszę zgadywać) wliczają się też skauci na umowach 1/4 po 800 złotych, warto nadrobić takie braki w wiedzy, zamiast szukać teorii spiskowych. jeżeli ok. 25-30 osób do dziewięciu grup wiekowych, w tym koordynatorzy, pracownicy techniczni i kilku metodologów to jest dla ciebie dużo, to się nie dogadamy. yo.

2 lat temu

ja bym zadal pytanie? Stamirowskiemu i prezesowi Drozdzowi? zadane bylo pytanie o infrastrukture nie bylo pytania o stadion? czy bedzie powiekszony bo takie plany sa i kiedy? kto wymyslil stadion na 18,080 tys nas kibicow hjest w calej Polsce wiecej niz pojemnosc naszego stadonu? 2 zadalaby tez Stamirowskiemu czy bedzie sponsorem Widzewa na 5 lat,czy na dlugie lata,bo budzet 15 milionow to troche za malo na 1 lige owszem na ekstraklase walka o urzymanie nie na wyzsze cele ale jest to przyszlosc? czy beda szukac inwestora z wyzszym budzetem? takiego pytania nie bylo:) jesli chodzi o rozmowy ze Zdanowska wiadomo… Czytaj więcej »

kba
Odpowiedź do  rysiek
2 lat temu

Było pójść do Heliosa i się zapytać

Zenek
Odpowiedź do  rysiek
2 lat temu

No i pieniądze na tą rozbudowe podobno są tylko nie wiadomo na czyim koncie

king
Odpowiedź do  Zenek
2 lat temu

spytaj Szora on ciagle mopwił o kasie na koncie a dług w lutym był 2,3 mln…TZN strata tak to nazwali!

king
Odpowiedź do  rysiek
2 lat temu

oni nawet nie zrobili tych 500 miejsc na dole a Pan Stamirowski tez był w Stowarzyszeniu dlaczego? bo narobili debetu ze kasy brakło i musieli odsprzedac za bezccen swoje akcje…

Mr1910
2 lat temu

Pamiętam jak Kropek wysłał zdjęcie Estadio da Gruzo jako kandydata na Euro. Chyba chciał też o ile mnie pamięć nie myli budować jeden stadion przy Kaliskiej. Ten człowiek miał „wyobraźnie”…A po nim było jeszcze gorzej nastała era mamusi i synka Z. PR-owo oczywiście Hanka porozmawia potem zrobi sobie fotkę tak jak na każdej budowie w Łodzi, a efekt będzie taki jak na Rydza-Śmigłego. Trzeba raczej poczekać jak wreszcie skończy urzędowanie. O ile Kropek miał dużą wyobraźnię :p o tyle Hanka nie ma jej wcale ona udaje, że nie widzi tego jakim potencjałem dysponuje marka Widzew. Nikt tak nie lekceważy naszego… Czytaj więcej »

Rts
2 lat temu

zakładając że klub będzie miał 15mln na kopaczy 5mln to co z 10mln przecież stadion za 1zl a inne kluby budżet okolo 8mln to rozumie że 1mln na kopaczy tak do dziś Martyna nie podała kwoty poza wydatkami na pilkarzy co się stało z resztą kasy.w klubie stało sie tyle z milicji na policję tyle w temacie i te tasiemce w tv jakie to zmiany ludzie zerknijcie sobie na inne klub transfery od 10 dni a u nas znowu czekanie i pitu pitu jaka to wizje mamy

king
2 lat temu

Stamirowski chętnie i bez ogródek odpowiadał też na pytania dotyczące finansów, na których – jak podkreślił kilka razy – dobrze się zna. Na piłce mniej i dlatego zatrudnił fachowców. – Jeśli chodzi o budżet na pierwszy zespół, to wyniesie on około 5-5,3 mln …
PS. PONOC SRTS ODDALI WŁADZE I AKCJE ZEBY WIDZEW MIAŁ NAJWYZSZY BUDZET ORAZ WSZEDŁ DO EX JAK NASZYBCIEJ…

Maradona
2 lat temu

Panie Prezesie, to trochę nietakt narzekać, że prezydent Lubina karał was w Zagłębiu 4 mln podatku za stadion, skoro spółka skarbu Państwa KGHM dawała na klub duuuuzo więcej.

king
Odpowiedź do  Maradona
2 lat temu

ale klub jest KGHM wiec takimu Starzynskiemu dał Pan kontrakt 120 tys miesiecznie a wczesniej miał 80 tys…

Anszi
2 lat temu

Buduje się coś nowego no i fajnie. To zresztą najłatwiejsza część tego nadchodzącego sezonu. Kanapa, mikrofon i deklaracje. Oby znalazły swoje pokrycie w praktyce. Teraz ogrom pracy przy transferach a potem ogrom pracy przy przygotowaniu drużyny. W międzyczasie kolejny rekord Polski robimy my kibice. Wszystko powinno być gotowe przed pierwszym gwizdkiem. No i w tym momencie zacznie się zasadnicza część czyli zbieranie plonów. Wykonawcy pokażą ile są warci. Mam nadzieję, że wszystko odpali. Chcę też wierzyć, że nie będzie gwałtownych ruchów. Dajmy tym ludziom skupionym teraz wokół Widzewa trochę czasu, też na poprawki po pierwszych meczach jeśli nie do końca… Czytaj więcej »

Xen
Odpowiedź do  Anszi
2 lat temu

Tobie może brakuje ale nie piłkarzom. Fajnie było powiedziane na spotkaniu że owszem super pomysł ale z takim nastawem znajdź sobie dobrego piłkarza co będzie chciał przyjść do ciebie a nie do klubu gdzie dostanie czysty pieniądz.
Na zbieranie plonow to sie czeka latami a nie tygodniami. Niecierpliwosc kibicowska to cos co obawiam sie ostatecznie wykonczy ten klub.

Anszi
Odpowiedź do  Xen
2 lat temu

Wiem, że taki system wynagrodzeń nie zachęca ale w takim razie należy przynajmniej zrobić porządek z przesadzonymi, nieadekwatnymi do poziomu zarobkami piłkarzy choć… ja bym jednak… zaryzykował. Oprócz kasy jest jeszcze jakaś perspektywa i to przynajmniej mogłoby spowodować przypływ piłkarzy, którzy chcą coś osiągnąć a nie emerytów wykorzystujących możliwość łatwego dorobienia. To by też pasowało do dłuższego, bardziej cierpliwego budowania tej drużyny. Jeśli chodzi o plony to jak najbardziej proces na 2-3 czy 4 okienka ale po rundzie jesiennej pierwsze weryfikacje muszą być. Oczywiście po 3-4 meczach spokój bo za chwilę braknie ludzi na rynków jak niecierpliwi będa żądać zmian… Czytaj więcej »

Fanatyk
2 lat temu

Właściciel obiecał wczoraj walkę o 6. Zapisuje sobie i jak tego nie będzie to myślę, że wszyscy na taczkach wyjedziecie i będą rękoczyny. Teraz dajemy klapsa poprzednikowi Szorowi i wiara nie bierze karnetów. Nikt nie jest naiwniakiem.

39
0
Would love your thoughts, please comment.x