Nie będzie powrotu do tematu Robaka

25 czerwca 2021, 08:30 | Autor:

Ostatni mecz sezonu 2020/2021 był też ostatnim występem Marcina Robaka w barwach Widzewa Łódź. Wygasający z końcem czerwca kontrakt napastnika nie został przedłużony, ale wielu kibiców łudziło się, że skoro w klubie zmieniły się władze, to pojawi się szansa na powrót snajpera. Tak się jednak nie stanie.

O tę kwestię zapytany został podczas wczorajszego magazynu „Piłsudskiego 138 Extra” Tomasz Stamirowski. „Marcin Robak jest i będzie legendą tego klubu, ale czasem lepiej, żeby legendy nie rozmieniały się na drobne. Nie ma co ukrywać, że w ostatnim meczu każdy się wzruszył. To jest kawał naszej historii, nie ma zbyt wielu graczy, którzy tyle do niej wnieśli, jednak myślę, że pewne rozdziały trzeba zamykać w odpowiednim czasie, z korzyścią zarówno dla klubu, jak i dla Marcina oraz naszych wspólnych relacji” – odparł na antenie Widzew TV.

Właściciel pakietu większościowego akcji spółki przyznał, że teraz wszyscy powinni skupić się na poszukiwaniu nowych zawodników, którzy w przyszłości będą stanowić o sile łódzkiego klubu. „Nie chciałbym już do tego wracać. Mam duży szacunek dla osiągnięć Marcina, ale jesteśmy w określonej sytuacji. Nie jest łatwo, bo trochę tych zawodników musimy pościągać, a w ataku mamy już kilku innych graczy. Biorąc pod uwagę te okoliczności, zakończyliśmy tę współpracę. Oczywiście Marcin zawsze będzie w historii Widzewa, jednak pewne rzeczy są zamknięte, więc teraz koncentrujemy się na szukaniu nowych legend” – dodał Stamirowski.

Przypomnijmy, że Robak po raz pierwszy trafił do Widzewa w 2008 roku, a wrócił do niego jedenaście lat później, przed sezonem 2019/2020. Podczas tego drugiego okresu pomógł w wywalczeniu awansu do I ligi, stał się też najlepszym strzelcem w historii czterokrotnego mistrza Polski. Łącznie w jego barwach rozegrał sto czterdzieści dwa oficjalne mecze, w których zdobył siedemdziesiąt siedem bramek. Jaka czeka go przyszłość, na razie nie wiemy.

Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
39
0
Would love your thoughts, please comment.x