Włodarze Widzewa spotkali się z dziennikarzami

23 czerwca 2021, 13:25 | Autor:

Wczesnym środowym popołudniem przy al. Piłsudskiego odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie nowego prezesa Widzewa Łódź z dziennikarzami. Oprócz Mateusza Dróżdża, wzięli w nim udział wiceprezes Michał Rydz i posiadający pakiet większościowy akcji spółki Tomasz Stamirowski. O czym mówili?

Jako pierwszy głos zabrał ten ostatni. „Wybór zarządu to sprawa fundamentalna. Wszyscy wiemy, że Widzew jest klubem ze świetną wizją, ale ze słabym jej wdrażaniem. Jeżeli mamy to zmienić, musimy przełożyć tę wizję na konkretne działania i mam nadzieję, że w tym składzie uda nam się to zrobić. Najważniejszy był oczywiście wybór prezesa, dlatego bardzo się cieszę, że Mateusz Dróżdż dołącza do naszej widzewskiej drużyny” – przyznał na start Stamirowski.

Właściciel czterokrotnego mistrza Polski zdradził też, dlaczego to Dróżdżowi powierzono tak ważną funkcję. „Po pierwsze: priorytetem było dla mnie znalezienie osoby, która będzie podzielała wszystkie nasze wartości, takie jak styl, tradycja czy historia. Między nami musi być spójność w tych kwestiach i będę dbał o to, żeby faktycznie tak było, nie tylko na papierze. Druga sprawa to doświadczenie w piłce nożnej, co pozwala przyspieszyć pewne rzeczy. Mamy przykład prezesa Kaczorowskiego, którego ta część sportowa zwyczajnie przytłoczyła, a wszyscy wiemy, z jakim stresem wiąże się działalność w Widzewie. Trzeci filar to umiejętność wdrażania pragmatycznych rozwiązań, a czwarty to fakt, że nie przychodzi się tutaj dla pieniędzy. Nie chcę nikomu zabierać, ale jeżeli zestawimy wynagrodzenie prezesa Dróżdża z prezes Pajączek, to jest zaledwie 40% tej kwoty. Cieszę się, że grono widzewiaków się poszerza, bo dla mnie każdy, kto pracuje w Widzewie jest widzewiakiem” – dodał właściciel.

Drugi przemawiał nowy prezes. „Jestem tutaj po to, aby stworzyć Widzew jako profesjonalny klub, który posiada struktury, dba o dyscyplinę finansową, gdzie chcemy bazować na pewnych wartościach, takich jak poszanowanie dla historii, ambicja czy uczciwość. Widzew jest wielkim klubem i ma olbrzymi potencjał, z którego musimy skorzystać. Już po pierwszych dniach wiemy, że czeka nas olbrzymia ilość pracy, a światło będziemy gasić jako ostatni. Od tego tu jednak jesteśmy, nie boimy się wyzwań. Spróbujemy zdiagnozować, w czym jest problem, co możemy poprawić, jednak na to potrzebujemy oczywiście trochę czasu” – rozpoczął Dróżdź.

Szef zarządu wyraził też zadowolenie z faktu szybkiego skompletowania pionu sportowego. „Fajnie, że udało się bardzo szybko sformułować pion sportowy i pozyskać trenera oraz dyrektora sportowego, którzy jutro będą do dyspozycji na konferencji prasowej. Bardzo się cieszę, że mogę być w takim miejscu, jakim jest Widzew. Tak jak powiedział pan Stamirowski, nie przyszedłem tutaj dla pieniędzy, tylko po to, żeby spełniać marzenia zawodowe oraz realizować się w tym klubie. Chciałbym, żeby coś po mnie zostało. Będę patrzył na wszystko długoplanowo, głównie pod takim kątem, żeby rozwijać Widzew” – stwierdził na zakończenie.

Ostatnie słowo należało do Rydza. „Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować panu Tomaszowi za zaufanie, które jest dla mnie bardzo ważnym sygnałem. Cieszę się, że będziemy wspólnie kontynuować tę przygodę. Gratuluję Mateuszowi, który wszedł do klubu z ogromnym entuzjazmem oraz z głową pełną pomysłów. Tak jak powiedział, każdego dnia szybko nie będziemy z niego wychodzić. Jestem podekscytowany, bo choć przed nami dużo pracy, to będzie bardzo ciekawa droga. Dołożymy wszelkich starań, żeby w każdej kwestii komunikować się w otwarty sposób, żeby zawsze być blisko i na bieżąco rozwiązywać problemy. Przed nami dużo działań do podjęcia przed nowym sezonem, więc mogę prosić tylko o trzymanie za nas kciuków, bo zaczyna się ciekawa droga w historii Widzewa – podsumował wiceprezes łodzian.

Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
2 lat temu

Trzymam kciuki!

w&r
Odpowiedź do  Łukasz
2 lat temu

Ten sezon to budowa struktur i drużyny na nowo i raczej cudów się nie spodziewam, niestety jest to efekt sprzątania po Pajączek która szastała kasą, podpisywała kontrakty na 40-60tyś. sama też nie zapomniała o sobie skoro zarabiała o 40% więcej niż nowy prezes, nie chce więcej w klubie żadnej niekompetentnej baby i trenera analfabety bez doświadczenia i warsztatu! Tylko Widzew!

raru
Odpowiedź do  w&r
2 lat temu

60%

w&r
Odpowiedź do  Łukasz
2 lat temu

Zapomniałem dodać żeby broń Boże nikt z zarządu nie czytał tego forum jeżeli jeszcze to robi i zajął się konstruktywną pracą.

noody
2 lat temu

walczysz Widzew walczysz!

Aesel
2 lat temu

Goście z zarządu wyglądają jak bracia. Przypadek, nie sądzę.

Qbek
Odpowiedź do  Aesel
2 lat temu

Podobieństwa nie widzę ale za to widać jak pocą im się ręce z nerwów :). Dobry znak?

MarioII
Odpowiedź do  Aesel
2 lat temu

Ale,że co?Mógłbyś jaśniej?Bo mają okulary?To ma być objawem ich braterstwa? Daruj sobie!

Mar
Odpowiedź do  Aesel
2 lat temu

Ten po prawo to Oskar z Chłopaki nie płaczą

Woloch
2 lat temu

Bede trzymał kciuki, az mi zbieleją knykcie! Ale teraz do roboty i transfery, transfery, transfery…trochę martwi to że przed przyjściem nie był dogadany dyrektor. Stupka dopiero zacznie rekonesans…mam nadzieję, że Szor, Rydz i Wichniarek nie bimbali ostatnie miesiące i jakies propozycje zostawili…

Xen
Odpowiedź do  Woloch
2 lat temu

Stamirowski mówił że będa oglądali robotę wichniarka bo przygotowuje to od miesięcy. Ma gość swoją szanse że albo się tym razem wykazał albo raczej szybko zniknie.

Krzysztof
2 lat temu

Wreszcie Widzew zaczyna być profesjonalnym klubem. Zadań jest mnóstwo. Wiadomo, że większość kibiców myśli przede wszystkim o sukcesach I drużyny, ale ich nie będzie bez sprawnego zarządzania, infrastruktury treningowej, akademii i wielu innych elementów. Sukcesy I drużyny to nic innego jak wypadkowa wielu klocków, które trzeba poukładać. Ważne, że zaczęliśmy to w końcu robić. Powodzenia dla całej widzewskiej rodziny.

Rob
Odpowiedź do  Krzysztof
2 lat temu

Mądrego to i miło posłuchać tj. poczytać;) Jak widzę te marudy, piszące że zapowiadana budowa infrastruktury oznacza brak walki o awans, to mam wrażenie, że nic nie nauczyli się na przypadkach Możdżenia, Kosy czy wcześniej Demjana czy Kwieka… Są duże zmiany, ale czy to wystarczy żeby awansować nie wiem, choć moim zdaniem najważniejsze że idziemy w dobrą stronę! A Akademia będzie jeszcze dla nas powodem do wielu radości, zobaczycie i to wcześniej niż większość sądzi…
Ave Widzew!

Don Fredro
Odpowiedź do  Krzysztof
2 lat temu

To wszystko racja, jednak kij ma dwa końce. To pierwsza drużyna jest motorem napędowym tego całego interesu. Jak z nią będzie źle, to cała reszta też nie będzie funkcjonowała, bo spadnie zainteresowanie kibiców, sponsorów, motywacja działaczy, będzie mniej chętnych dzieci do przyjścia do akademii itd.
Trzeba to jakoś zrównoważyć. Awans albo śmierć to zła droga, ale marazm 1 drużyny jest równie złą.

Młot na Idiotów
2 lat temu

W sieci wrze.

Tom87
2 lat temu

Powodzenia panowie. Trzymam za Was kciuki. Ave Widzew

arek
2 lat temu

Dużym wyzwaniem będzie przyciągnięcie do Widzewa ludzi młodych, dzisiejszych 10-20 latków, ten przedział jest dla klubu najważniejszy w dłuższej perspektywie. A stadion mamy malutki i nie ma na nim miejsca dla nowych ludzi nawet jeżeli chcieliby się na nim pojawić.

KazekIII
Odpowiedź do  arek
2 lat temu

Dlatego błędem jest co zauważył Boniek zaraz po otwarciu nowego stadionu przeznaczenie całej jego pojemności na miejsca karnetowe.W ten sposób odcięliśmy się na długie lata od świeżej krwi nowych kibiców.Maksymalna ilość miejsc karnetowych w stosunku do zwykłych biletów powinna wynosić około 50%,no max. 70%.Obecna polityka karnetowa klubu to w dłuższym czasie może okazać się strzał w stopę. Młodzi,niezdecydowani fani piłki nożnej mogą zacząć sympatyzować z klubem z drugiej strony miasta. Jeżeli chodzi o mnie to po pierwszym historycznym sezonie na nowym stadionie zrezygnowałem ze swojego miejsca,mam nadzieję,że na moje miejsce wskoczył ktoś kto zaczął przygodę z Widzewem i nie będzie… Czytaj więcej »

wojtek
Odpowiedź do  arek
2 lat temu

ta 20 latków :) od 15 lat to juz każdy raczej ma swój obrany kierunek i już go nie zmieni a nawet i wcześniej od szkoły średniej bo w podstawówce to jeszcze mozna zmienić poglądy chyba że sie mieszka na takiej dzielnicy na której jest to raczej nie możliwe

Emigracja RTS
2 lat temu

Powodzenia Panowie. Jeszcze bedzie wielki Widzew. Mocno w to wierze.

RTS WIDZEW LODZ

MarioII
2 lat temu

mniemam,że po rozstaniach z niektórymi piłkarzami,są już ich znacznie lepsi następcy?!Znacznie…bo jak mają być tylko lepsi to siódme miejsce w lidze…Czekam na informację o tych transferach.

Xen
2 lat temu

Jak na razie wygląda to dobrze i decyzje stamirowskiego wykonywane są szybko i we właściwej kolejności. Trudno oceniać cokolwiek innego na tym etapie bo o faktycznych efektach pogadamy za rok.
Natomiast jak już mam oceniać te „puste gadanie” to wypada to zdecydowanie lepiej od pajączek która praktycznie od początku co innego mówiła a co innego robiła.
Pytanie najważniejsze na ten moment to co nagrał wichniarek i kogo ewentualnie ściągnie nowy trener. Obawiam się że jeżeli wichniarek znowu dał ciała to leżymy…

Last edited 2 lat temu by Xen
Ziomal
2 lat temu

Razem Tworzymy Siłę, nie zapomnijcie o dobrym kontakcie z kibicami, bo bez tego nie zajedziemy za daleko. AVE WIDZEW!!!

karamboll
2 lat temu

Kurcze. 40 % zarobków pajeczycy. Niezłe nas ta gruba krowa obrała z kasy. Sam kabzę sobie nabiła. Nadciągała szrotu typu Możdżeń i podpisała umowy z dupy za ciężkie pieniądze. Przecież to jest niemożliwe ze na takich pseudoprezesow nie ma paragrafów. Mam nadzieje, ze nie spotkam tej kobiety nigdzie bo wygarnąłem jej prosto w twarz co o niej myśle…..

Xen
Odpowiedź do  karamboll
2 lat temu

Przy okazji myślę że w trakcie jej menagerki porządnie zarobił całkiem szeroki wachlarz osób (menagerowie, piłkarze w stylu robaka). WIelu było prezesów ale nikt nie nakręcił rozdawnictwa jak pajęczyca.

wojtek
Odpowiedź do  karamboll
2 lat temu

na dodatek to była jej mozna powiedziec 2 praca i tu sobie tylko dorabiała bo główne jest zajęcie i pewnie kasa to bycie członkiem zarządu PZPN

WIDZEWIAK
Odpowiedź do  wojtek
2 lat temu

Martyna robila to co kazalo stowarzyszenie.Byla figurantem zwanym prezesem wiec jak juz macie pierdolic bzdety to doinformujcie sie najpierw.Jedyny prezes ktory chcial dobrze dla Widzewa to byl Klementowski i nie pozwolil sobie decydowac to go wypierdolili. Wyjebac stowarzyszenie i kielbasiarzy a nie szukac winnych tam gdzie ich nie ma.

Bartosz
2 lat temu

Kurczę, a Wichniarek pozytywnie zweryfikowany? Ja bym go odpalił. Jeżeli ten Pan będzie takim samym lub podobnym szefem scoutingu co dyrektorem sportowym, to nie wróży nam dobrze..

Last edited 2 lat temu by Bartosz
East Flatbush
2 lat temu

Powinno być ok. Krzywa kompetencji na wykresie poszła znacząco w górę, tak czuję.

Mar
2 lat temu
  • Patrząc na zdjęcie do artykułu, jedno tylko można powiedzieć…. „ręce wam się pocą”, pewnie przez składane obietnice, które się nie ziszczą
Red Army
2 lat temu

Dawajcie panowie już te karnety.

Przemek
2 lat temu

Jutro pewnie pierwsze oby wzmocnienia :)

Mariusz
2 lat temu

Zamiast pozować do zdjęć niech już załatwiają piłkarzy .Na wspólne fotografie przyjdzie czas.Rosołek wolny i Letniowski czas do roboty .Bo znów im wszystkich przebiorą a zostawią emerycki odpad.

Simpson
Odpowiedź do  Mariusz
2 lat temu

Rosołek jest piłkarzem Legii, który był wypożyczony do Arki, Letniowski jest piłkarzem Lecha, który był wypożyczony do Arki. Żaden z nich nie jest „wolny”. Czym jak czym, ale piłką to Ty się chyba nie interesujesz…

Piotr
2 lat temu

Dróżdż zarabia 40% kasy Pajączek… A kto dał Pajączek takie wynagrodzenie?

Anszi
2 lat temu

No dobra… wszystko fajnie ale… Coś mi to przypomina. Tak. Piarowo jesteśmy potęgą jeśli chodzi o komunikaty do własnych kibiców. Mamy piękne opakowania, sreberka… cudnie. Zaczyna się tradycyjnie. Wizja, nowe cele, porządki, plany, zapowiedzi i deklaracje. Znamy to dobrze. Wszystko szykowane oczywiście pod nową kampanię sprzedaży karnetów na sezon 2021/2022. Ma być nakreślony klub stabilny, z nowym rozdaniem i świetlaną przyszłością, na którą wszyscy pracujemy (kupujcie karnety). Ja już teraz to uwierzę jak zobaczę. Pierdolenie i czułe słówka mam głęboko w dupie. Owszem jest kredyt zaufania ale krótkoterminowy i z dużym procentem. Czekam na czyny oraz efekty i szczerze kibicuję… Czytaj więcej »

Xen
Odpowiedź do  Anszi
2 lat temu

Gościu daj se już spokój piszesz ciągle to samo… nikt cie nie zmusza do kupowania czegokolwiek jak się nie podoba będzie dla innych.

Anszi
Odpowiedź do  Xen
2 lat temu

To czy kupuje to jest moja sprawa. To, że wkurwia mnie co się dzieje w klubie to też moja pierdolona sprawa. A że się powtarzam tym gorzej dla przyszłości Widzewa bo znaczy, że nic sie nie zmienia.
Tak. Chce, żeby mi zamkneli mordę wreszcie jakimś konkretem. Chce się cieszyć Widzewem a nie tylko słuchać farmazonów, obietnic i tłumaczeń (jak znowu nie wychodzi).

Wyrażam swoje zdanie i mozesz się odnieść do tego a nie wjeżdżasz z jebanymi morałami z dupy i atakiem na osobę. Tam gdzie nie ma argumentów zaczynają się teksty o „niemuszeniu”.

Szok w trampkach!
2 lat temu

Nie no szok w trampkach z tym Rydzem. Jego jedynym atutem jest to, że chyba mało zarabia. On przyszedł tu na inne stanowisko, a wydarzenia potoczyły się tak, że został wiceprezesem :D kazdy kto z nim kiedyś pracowal przeciera oczy ze zdumienia. Kolejny krok z jego bajerą to już tylko na Wiejską może być albo do struktur PZPN. Większego teoretyka pracy swiat nie widział….

raru
2 lat temu

Dziękuje i trzymam kciuki!

40
0
Would love your thoughts, please comment.x