Urodziny Piotra Grzelczaka

2 marca 2024, 09:31 | Autor:

W dniu dzisiejszym swoje 36. urodziny obchodzi Piotr Grzelczak. Wychowankowi Widzewa składamy z tej okazji życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

Grzelczak urodził się 2 marca 1988 roku w Łodzi. Swoje pierwsze kroki w futbolu skierował na Widzew, któremu od dziecka kibicował. Debiutu w pierwszej drużynie doczekał się bardzo szybko, już w wieku 18 lat wszedł na boisko w wyjazdowym meczu z GKS Bełchatów za kadencji trenera Michała Probierza. Sezon 2006/2007 zakończył z dwunastoma ligowymi i trzema pucharowymi występami. W następnym było ich jeszcze więcej – dwadzieścia jeden.

Później napastnik lub ofensywny skrzydłowy spędził rok na wypożyczeniu w II-ligowym wówczas Pelikanie Łowicz. Okrzepł tam i nabrał jeszcze większego doświadczenia. Po powrocie na Piłsudskiego stał się podstawowym piłkarzem czerwono-biało-czerwonych, dwukrotnie wygrał z zespołem I ligę, by w sezonie 2009/2010 w końcu świętować awans do Ekstraklasy bez formalnych przeszkód. Przez kolejne półtora roku był ważnym ogniwem drużyny, ale zimą 2012 roku przeniósł się do Lechii Gdańsk.

Później Piotr Grzelczak reprezentował jeszcze barwy m.in. Polonii Warszawa czy Jagiellonii Białystok. Kopał piłkę również za granicą. Rok spędził w Grecji, a ostanie trzy i pół roku w kazachskim FK Atyaru. W styczniu 2023 roku rozstał się z tym klubem i przez kilka miesięcy był wolnym zawodnikiem. W kwietniu związał się z występującą w IV lidze dolnośląskiej Baryczą Sułów i gra w niej do dziś.

Wszystkiego najlepszego!

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Jura
3 miesięcy temu

1910 lat Grzelu!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x