Rezerwy sprawdzą się na tle ligowego rywala

1 marca 2024, 23:02 | Autor:

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie do rundy wiosennej w IV lidze będą przygotowywać się piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Jutro na Łodziance czerwono-biało-czerwoni zwieńczą kolejny tydzień przygotowań grą kontrolną przeciwko Borucie Zgierz. W starciu z ligowym rywalem drużynę poprowadzi już Michał Czaplarski.

Okres przygotowawczy jest dla drugiego zespołu długi i intensywny, choć zdecydowanie jednym z ważniejszym wydarzeń jest to z kończącego się dnia. Po południu strona klubu poinformowała, że z powodów osobistych Krzysztof Chrobak, czyli dotychczasowy trener drużyny rozwiązał swoją umowę za porozumieniem stron. Zakomunikowano jednocześnie, że w rundzie wiosennej za prowadzenie zespołu będzie odpowiedzialny Michał Czaplarski, który asystował Chrobakowi, choć z rezerwami pracował znacznie dłużej niż on. Wcześniej był także w sztabach Patryka Czubaka, a nawet Jakuba Grzeszczakowskiego, gdy „dwójka” rywalizowała jeszcze w okręgówce.

Krzysztof Chrobak odchodzi z rezerw Widzewa

Zadanie nowego trenera nie ulegnie zmianie, a będzie nim wywalczenie awansu do III ligi. Zanim to jednak nastąpi, popularny „Czapla” będzie miał jeszcze dwa tygodnie, aby ostatecznie przygotować swoich piłkarzy na nadchodzącą rundę. Dwa najbliższe spotkania można uznać za swego rodzaju próby generalne. Rywalami będą bowiem Boruta Zgierz i Szczerbiec Wolbórz – ligowi przeciwnicy czerwono-biało-czerwonych. Wcześniej widzewiacy sprawdzali się głównie na tle ekip trzecioligowych. Doszło w sumie do 6 starć z wyżej notowanymi zespołami i niestety wszystkie kończyły się porażkami (wyniki i relacje z poszczególnych starć TUTAJ).

Jutro na Łodziankę przyjedzie już zespół czwartoligowy, doskonale znany ekipie z Łodzi. Mowa o Borucie Zgierz, który po rundzie jesiennej zajmuje szesnaste, czyli trzecie od końca miejsce w IV lidze. Mimo słabej pozycji w rozgrywkach, zgierzanie nieraz sprawiali niespodzianki, pokonując w meczach o punkty czołowych ligowców takich jak Polonia Piotrków Trybunalski czy Sokół Aleksandrów Łódzki. Najbliższa gra może być ciekawym testem dla drużyny, która – już oficjalnie – zyskała nowego członka. Dziś kontrakt z klubem podpisał Marcin Kozłowski.

Mecz kontrolny pomiędzy Widzewem II Łódź a Borutą Zgierz odbędzie się jutro na boisku sztucznym przy ul. Małachowskiego. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godz. 10:00.

 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x