W. Łaski: „Dla takiej atmosfery gra się w piłkę”

3 lutego 2023, 14:33 | Autor:

Na inaugurację rundy wiosennej Jagiellonia Białystok zremisowała w Gliwicach 1:1. Gola na wagę punktu zdobył 22-letni Wojciech Łaski, który przed meczem z Widzewem Łódź pojawił się na konferencji prasowej podlaskiego klubu.

O meczu w „Sercu Łodzi”

„Każdy wie, jaka jest atmosfera na stadionie Widzewa. Kibice tłumnie przychodzą na stadion, dopingują drużynę. Wiadomo, że to daje pozytywnego kopa. Na pewno dodatkową atrakcją będzie przyjazd naszych fanów. Z pewnością to coś pozytywnego i dla takiej atmosfery gra się w piłkę.”

O premierowym golu w Ekstraklasie

„Cieszę się z pierwszej bramki w Ekstraklasie. Na pewno zechcę to jeszcze powtórzyć, ale czy zagram w Łodzi? Wszystko zależy od trenera. Ja z pewnością postaram się zaprezentować z możliwie najlepszej strony. Zagrałem już w kilku meczach Ekstraklasy, wiele innych obejrzałem.”

O sile Widzewa

„Czy Widzew jest trudniejszym rywalem od Piasta? Na pewno ma inny sposób gry, Piast grał bardzo bezpośrednio, Widzew lubi atak pozycyjny, wyprowadzać piłkę od defensywy, stosować wysoki pressing. Jak pokazał mecz Lecha z Miedzią nawet kopciuszek może urwać punkty potentatowi. W bezpośrednich starciach nikt nie może czuć się faworytem.”

O pozycji Jagiellonii w tabeli

„Nie wiem jak się odnieść do formy zespołu, sam zastanawiam się, dlaczego nie potrafimy uwolnić drzemiącego w nas potencjału. Z pewnością nie zasługujemy na miejsce, w którym obecnie się znajdujemy. Wierzę jednak, że zła karta się odwróci, wystarczy jedna akcja, jeden mecz. Za nami spotkania lepsze i gorsze. Kwestia czasu, aby wejść na wyższe obroty. Mecz z Piastem udowodnił, że nasze cofnięcie się spowodowało utratę gola. Na Widzewie chcemy wyjść odważnie, grać w piłkę. Tylko w taki sposób możemy zdobywać punkty.”

Wypowiedzi za jagiellonia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tommy
1 rok temu

Mam nadzieje, ze opady tego białego gówna nie spowodują żadnego przekładania meczu i murawa sobie z tym poradzi

Radosław j
Odpowiedź do  Tommy
1 rok temu

No właśnie jak w Łodzi bo pod Warszawą zasypuje?

Tommy
Odpowiedź do  Radosław j
1 rok temu

W tej chwili dramatycznie

JarKos
Odpowiedź do  Tommy
1 rok temu

Deszcz wszystko zmyje

Pawel
1 rok temu

Chyba jednak odwołają..
.sypie cały czas ..:(

5
0
Would love your thoughts, please comment.x