Kontrakt Ravasa przedłużył się o rok

2 lutego 2023, 18:58 | Autor:

Potwierdziły się wcześniejsze pogłoski na temat zapisów w umowie Henricha Ravasa. Jeden z najlepszych bramkarzy Ekstraklasy pozostanie zawodnikiem Widzewa co najmniej do końca sezonu 2023/2024.

Słowak został na Piłsudskiego ściągnięty w trybie awaryjnym w marcu ubiegłego roku po tym, jak groźnych urazów doznali Jakub Wrąbel i Konrad Reszka. Poziom, jaki zaprezentował na boisku spowodował, że postanowiono przedłużyć z nim umowę o dwanaście miesięcy, do końca bieżących rozgrywek. Porozumienie zawierało jednak klauzulę kolejnej prolongaty w przypadku rozegrania określonej liczby spotkań.

Zapis ten wszedł w życie w minioną sobotę, gdy Ravas zagrał przeciwko Pogoni Szczecin. Ma na swoim koncie więcej niż połowę możliwych do zaliczenia występów, dlatego kontrakt automatycznie wydłużył się do 30 czerwca 2024 roku. „Wiedzieliśmy, że występ z Pogonią przedłuży umowę Henricha. Nie zmienia to jednak faktu, że swoją postawą i pracą zasłużył na to, by być w Widzewie dłużej i wspólnie kreować naszą przyszłość” – skomentował ten fakt trener Janusz Niedźwiedź.

Fakt przedłużenia umowy z pewnością ucieszy kibiców Widzewa, którzy martwili się, że golkiper może wkrótce opuścić drużynę. Zimą bardzo dużo spekuluje się nad przyszłością Ravasa, łącząc go z transferem do silniejszego klubu. Obecna sytuacja sprawia, że łodzianie są zabezpieczeni na wypadek poważnego zainteresowania piłkarzem i to oni będą ewentualnie dyktować cenę.

Fani wciąż czekają na informacje w sprawie kontraktów innych graczy, wygasających w czerwcu tego roku. W gronie tym są m.in. Martin Kreuzriegler, Paweł Zieliński czy Bartłomiej Pawłowski.

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
11
0
Would love your thoughts, please comment.x