Kontrakt Ravasa przedłużył się o rok

2 lutego 2023, 18:58 | Autor:

Potwierdziły się wcześniejsze pogłoski na temat zapisów w umowie Henricha Ravasa. Jeden z najlepszych bramkarzy Ekstraklasy pozostanie zawodnikiem Widzewa co najmniej do końca sezonu 2023/2024.

Słowak został na Piłsudskiego ściągnięty w trybie awaryjnym w marcu ubiegłego roku po tym, jak groźnych urazów doznali Jakub Wrąbel i Konrad Reszka. Poziom, jaki zaprezentował na boisku spowodował, że postanowiono przedłużyć z nim umowę o dwanaście miesięcy, do końca bieżących rozgrywek. Porozumienie zawierało jednak klauzulę kolejnej prolongaty w przypadku rozegrania określonej liczby spotkań.

Zapis ten wszedł w życie w minioną sobotę, gdy Ravas zagrał przeciwko Pogoni Szczecin. Ma na swoim koncie więcej niż połowę możliwych do zaliczenia występów, dlatego kontrakt automatycznie wydłużył się do 30 czerwca 2024 roku. „Wiedzieliśmy, że występ z Pogonią przedłuży umowę Henricha. Nie zmienia to jednak faktu, że swoją postawą i pracą zasłużył na to, by być w Widzewie dłużej i wspólnie kreować naszą przyszłość” – skomentował ten fakt trener Janusz Niedźwiedź.

Fakt przedłużenia umowy z pewnością ucieszy kibiców Widzewa, którzy martwili się, że golkiper może wkrótce opuścić drużynę. Zimą bardzo dużo spekuluje się nad przyszłością Ravasa, łącząc go z transferem do silniejszego klubu. Obecna sytuacja sprawia, że łodzianie są zabezpieczeni na wypadek poważnego zainteresowania piłkarzem i to oni będą ewentualnie dyktować cenę.

Fani wciąż czekają na informacje w sprawie kontraktów innych graczy, wygasających w czerwcu tego roku. W gronie tym są m.in. Martin Kreuzriegler, Paweł Zieliński czy Bartłomiej Pawłowski.

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
laluś
1 rok temu

20245
Oby dożył ;)

rtoir
1 rok temu

dlatego kontrakt automatycznie wydłużył się do 30 czerwca 20245 roku.

No to trochę u nas Heniek posiedzi ;)

Damian
Odpowiedź do  rtoir
1 rok temu

Poźniej zostanie trenerem bramkarzy

Gekoon
Odpowiedź do  Damian
1 rok temu

A na koniec AI i wirtualny spacer z Heńkiem po stadionie i muzeum ;)

dowcipniś
1 rok temu

Sprzedać za + 1 mln $

Zenek
Odpowiedź do  dowcipniś
1 rok temu

Minimum 1.5-2 mln euro .
Nie jesteśmy dziadami

Monika
Odpowiedź do  dowcipniś
1 rok temu

leci na farcie ciekawe jak długo

Antonio
1 rok temu

Zatem niedługo odejdzie – z dobrej oferty nie zrezygnuje, zwłaszcza, gdy nie trzeba będzie płacić odstępnego (lub niewielkie). Niestety.

Ggg
1 rok temu

O Pawłowskiego jestem spokojny ale czy Zielu powinien zostac nie wiem moze warto poszukac kogoś

Gregor
1 rok temu

Piliście coś, czy może inne używki? Pisze wyraźnie „automatycznie wydłużył się do 30 czerwca 2024. Zalecam wizytę u oczologa /okulisty/.

Krzysztofpiastòw
1 rok temu

Ten bramkarz ma kilka niezaprzeczalnych zalet: nie łapie kontuzji przy byle interwencji ( patrz JW), widać ma poukładane w głowie ( patrz bramkarz Pawłowski) no i nie jest aż tak dobry żeby pół Europy biło się o niego ( może zostanie na długo) a dla nas wystarczy.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x