Oświadczenie grup kibicowskich nt. relacji z Miastem

2 lutego 2023, 13:01 | Autor:

W mediach społecznościowych, skupionych wokół kibiców Widzewa Łódź, pojawiło się oświadczenie odnoszące się do kolejnych odsłon konfliktu na linii Klub – Miasto. Poniżej prezentujemy je w całości.

Kibice i Sympatycy Widzewa,

Jako zorganizowane grupy kibicowskie Widzewa Łódź ze zdziwieniem i niedowierzaniem przyglądamy się co rusz większej kompromitacji urzędników skupionych wokół Prezydent Hanny Zdanowskiej. Ich irracjonalne zachowanie wobec naszego Klubu, każe nam zacząć martwić się o zdrowie psychiczne, nie tyle, ich samych, co o zarządzanie jednym z największych miast w Polsce. Ostatnie „wyczyny”, w tym instrumentalne wykorzystanie do swoich celów idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie pozostawia złudzeń, że mamy do czynienia z osobami zachwianymi emocjonalnie, kierującymi się w swym zachowaniu wyłącznie chorymi pobudkami politycznymi.

W związku z powyższym, nie akceptujemy aukcji loży prezydenckiej na naszym stadionie, a zwycięzca licytacji musi liczyć się z przyklejeniem do swoich szat „łaty zaprzedańca” w oczach Kibiców. Niniejszym zapewniamy, że Prezes Mateusz Dróżdż oraz cały Zarząd Widzewa Łódź S.A. wraz z Właścicielem ma nasze pełne wsparcie. W najbliższych dniach będziemy Was informować o dalszych działaniach.

Chcemy jednocześnie, jeszcze raz, wyraźnie podkreślić, że nie opowiadamy się za żadną z opcji politycznych, a jedynie wyrażamy swój sprzeciw przeciwko kolesiostwu w magistracie. Dla nas liczy się wyłącznie dobro Widzewa i Jego dobre imię, co udowodniliśmy i udowodniliście w 2015 roku, kiedy trzeba było podnieść Klub z kolan, a co teraz niektórzy chcą podważać.

Grupy kibicowskie

Subskrybuj
Powiadom o
70 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mik
1 rok temu

Super napisane. Trzeba walczyć z niesprawiedliwością.

marcin
1 rok temu

to się w głowie nie mieści co oni robią.

aaa
Odpowiedź do  marcin
1 rok temu

w głowie się nie mieści, a głosujesz na nich. To jest dopiero paradoks

takie pytanie ?
1 rok temu

Czym niby tak Widzewowi zaszkodziła Prezydent Łodzi i Urząd miasta w 2018 r roku czyli uwaga rok po oddania do użytku nowego stadionu dla Widzewa i bazy treningowej jako jedynemu klubowi w tym mieście w tym czasie ?????
https://www.widzewtomy.net/wrogie-przyjecie-zdanowskiej-na-widzewie/

JANEK
Odpowiedź do  takie pytanie ?
1 rok temu

Ja bym nawet tego lepiej nie ujął :)

Mar
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Nawet…lol, fantazjujesz, a jak ci fakty zapodam, to głupa palisz i się nie odzywasz do kolejnego artykułu

przemo
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

PODAJ SWOJ NUMER KOM MOZE KTOS SIE ZA TOBA UJMIE I WYPREDALAJ Z TEGO FORUM TO NIE TWÓJ KLUB ! IDZ KUP KARNET DLA DZIECI BO MACIE TYLKO 4.5… KLUBIE Z ŁODZI!

JANEK
Odpowiedź do  przemo
1 rok temu

A co ty grozisz mi ???? Jestem na publicznym forum i ma prawo do wypowiedzi .Każde komentarze muszą być akceptowane przez waszych moderatorów to do kogo ty masz pretensje ??

RTS
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

„Muszą” być akceptowane ?

To nie jest forum durniu.
Za takie chore wpisy z forum Widzewa już byś dawno wyleciał a tu niepotrzebnie twoje mongolskie teorie są upubliczniane.

Krystian
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

jakie ty musisz mieć smutne życie na tym stadionie króla Chrobrego, że wolisz wchodzić na forum Widzewa i komentować – jednak to prawda, że każdy pejsik bardziej interesuje się Widzewem niż swoim żałosnym łks-em :)

Roberto
Odpowiedź do  Krystian
1 rok temu

Admin po raz kolejny wołam. Ogarnij to forum. Pozwoliłeś zrobić z niego apeciarski śmietnik. Masz prawo i obowiązek pogonić ich z naszego forum. Zrób to w końcu. Ślepy jestes?

Pineiro
Odpowiedź do  takie pytanie ?
1 rok temu

UMŁ nie jest od robienia łaski komukolwiek, Zdanowska toleruje głąbów w UMŁ…zawsze można poprosić NIK aby sprawdziła gospodarność obecnych władz Łodzi!

Kyno
Odpowiedź do  takie pytanie ?
1 rok temu

Jeżeli ty tego nie widzisz że to szkodnik ,galerianka ,przykro mi ale tu nawet lekarz nie pomoże

Rafi
Odpowiedź do  takie pytanie ?
1 rok temu

Jakiej bazy treningowej ??

przemo
Odpowiedź do  Rafi
1 rok temu

MY MAMY BAZE TRENINGOWA? ZE NIE MOZNA TAM TRENOWAC A BUDOWALNU JUZ UCIEKLI DO ALEKSANDROWA… A PONOC MAJA WOGOLE W CAŁOSCI SIE WYNIESC!

przemo
Odpowiedź do  takie pytanie ?
1 rok temu

A CO WYSCIE NIE MILIE TRYBUNY ZA 90MLN GDZIE NASZ CAŁY STADION KOSZTOWAL 130??? A BOISKA TRENINGOWE I HALA ORAZ PARKINGI OPROCZ TEGO BLASZAKA?

takie pytanie ?
Odpowiedź do  przemo
1 rok temu

Jakie wy ? Ja nie pisze w imieniu jakiś wy tylko zadałem pytanie którego nie potrafisz zrozumieć.W 2018 r z kiedy wkleiłem link nie było jeszcze problemów z trenowaniem,nie było hali,nie było problemów z lożą prezydencką,nie było wiadome jeszcze czy i w ogóle kiedy zostanie dokończony stadion na al.Unii i ile będzie całość kosztować itp .A juz wtedy byliście negatywnie tak nastawieni do UM i Zdanowskiej za której rok wcześniej w Marcu było otwarcie stadionu Widzewa.

Kamil Ż
Odpowiedź do  takie pytanie ?
1 rok temu

Przecież z góry było wiadome że wasz stadion będzie o wiele droższy! Tyle razy się wam tu klepie i tłumaczy a wy dalej swoje. Won na swoje forum.

Przemek
Odpowiedź do  takie pytanie ?
1 rok temu

Już wtedy bylo wiadomo że 17 500 miejsc to za mało i że po drugiej stronie stadion będzie większy choć nigdy tam dużej frekwencji nie było. To tak jakbyś miał 5 osobowa rodzinę a dostał 2 pokojowe mieszkanie a Twój sąsiad z jednym dzieckem w niedalekiej przyszłości dostanie 4 pokoje. Niby powinieneś się cieszyć ale bo już masz ale wiesz ze resztę życia będziesz się męczyć. Nie wiem czego tu nie rozumieć?

Mmm
Odpowiedź do  takie pytanie ?
1 rok temu

https://www.widzewtomy.net/widzew-okiwany-przy-lodziance/
Obietnice bez pokrycia przygotowania Milionowej, a łks miał do dyspozycji przez pewien czas nawet dwa stadiony itd, itd,

Bogdan
Odpowiedź do  takie pytanie ?
1 rok temu

Hmmm.
Czego się napiles? Zawsze miasto stawało po stronie daj , daj, a nawet Boniek i piłkarze Widzewa wpłacili składki na ratowanie ŁKS. Ponadto, gdy tylko ponarzekał iście, to zawsze coś się znalazło. Czyzbyscie Kolejarza już zaorali, bo tam też mieliście bazę treningowa, nie licząc boisk wokół kompleksu.

Marek
Odpowiedź do  takie pytanie ?
1 rok temu
  1. Tak wygląda przekręt ze stadionami. Magistrat lat temu zlecił audyt kto ma w Łodzi wiecej kibiców .Myśląc że Widzew to głównie prowincja. Szok więcej okazało się Widzewiaków w samej Łodzi. Co tu zrobić. Wybudować jedną trybunę, aby ukryć zamiary, co do końcowego efektu. Wybudujemy cały Widzewowi. Docelowo na ŁKSie musiał być większy.Nie mogli od razu przedstawić końcowych planów bo mogl[ być posądzeni o sabotaż. Jak to klub który we wszystkich sondażach ma sporo większy potencjał kibicowski otrzymuje mniejszy stadion. Ukryto też prawdziwą pojemość na al.Unii.W każdej chwil można tam dołożyć 2 tys. krzesełek. To jest równe traktowanie klubów.
Vigo
Odpowiedź do  takie pytanie ?
1 rok temu

Proponuje poczytać posty z 2022 roku o tym co się działo na linii UM – Widzew. Może zrozumiesz… W kwestii bazy treningowej,to obecnie nie korzysta z niej tylko Widzew. Dzieli ją z innymi .

Jaro
Odpowiedź do  takie pytanie ?
1 rok temu

dobrze napisałeś w Łodzi jest jeden klub! WIDZEW ŁÓDŹ!

Olaf
1 rok temu

Brawo, w jedności siła

SeKi
1 rok temu

Popieram w 100% Myśle, że potrzebny jest jakiś marsz protestacyjny pod UMŁ z jasnym przekazem w kierunku Pan Zdanowskiej i jej piesków. Przy odpowiednim rozgłosie medialnym nie będą mogli tego zignorować. Wyobraźcie sobie przemarsz w starym stylu kilku tysięcy ludzi pod UMŁ :)

Mariusz
1 rok temu

Brawo super napisane.Ja jako kibic tego Wielkiego i zasłużonego klubu jakim jest Widzew a nie mieszkający w Łodzi ani w tym województwie popieram Was . Oświadczenie jak to się mówi Piko belo. W moich stronach tak się mówi jak coś jest super i w punkt napisane.

Mr1910
1 rok temu

Tyle człowiek czekał na tę ekstraklasę, żeby teraz ten serial z UM w głównej roli znosić. Jak długo jeszcze? Kibic odbudował co władzy było obojętne. Dzięki nam, a nie władzy mówi się pozytywnie o Łodzi. Ogarnij się władzo i nie przeszkadzaj!

przemo
Odpowiedź do  Mr1910
1 rok temu

ICH QRVA BOLI ZE WOJEWODA OBJAŁ SPONSORING RAZEM Z KOLEJA ŁODZKA ORAZ ZE BAZA TRENINGOWA BEDZIE POZA ŁODZIA… A PARCHY NIE MOGA 5 TYS KARNETOW SPRZEDAC!

JANEK
Odpowiedź do  Mr1910
1 rok temu

Rzeczywiście to jest ogromny problem loża prezydencka,a co ma powiedzieć ŁKS który tez tyle czekał na ekstraklase i grał na jednej trybunie a lokalny rywal w 2 lidze gdzie w Łodzi był głód ekstraklasy od długich lat i ŁKS nie mógł na tym skorzystać grając na jednej trybunie ? To jest nic to jest pikuś loża prezydencka to jeż mega problem.

Max
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Ale w czym masz problem? ŁKS grał na jednej trybunie, a i tak nie mógł zapełnić nawet jej połowy. Nie pomogło nawet rozdawanie darmowych biletów na prawo i lewo. Zresztą taka sytuacja ciągnie się od dziesięcioleci. Sam wychowałem się na Retkini i pamiętam jak do mojej szkoły co tydzień przyłaziły delegacje waszego klubu rozdając za darmo bilety każdemu dzieciakowi. Nawet wtedy kilka razy poszedłem na mecz ŁKS-u żeby się pośmiać z moich kumpli z klasy – łksiaków. Możesz mnie dopisać do listy załużonych dla twojego klubu, pajacu.

przemo
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

ALE DLA WAS DALEJ WYSTARCZA JEDNA TRYBUNA BO KARNETOW MACIE SPRZEDANYCH 4,5 TYS!!! WON STAD PARCHU BIALY! A LOZE MACIE DO WŁASNEJ DYSPOZYCJI TAK SAMO JAK KAZDY KLUB !

Mr1910
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Po co urzędnikom, sympatykom klubu z Al. Unii loża prezydencka na Widzewie? Nawet wy ci niby neutralni robicie wszystko, żeby nie być na Widzewie mile widzianym. Chcecie oglądać Widzew kupcie sobie canal+, a nas zostawcie w spokoju. Widzew to marka, która dobrze promuje Łódź mimo kłód rzucanych przez miasto.

slobod
1 rok temu

może czas zasypać WOŚP listami w prawie aukcji tak by ją usuneli?

Last edited 1 rok temu by slobod
Lolo
Odpowiedź do  slobod
1 rok temu

Nie usuną bo to biznes. Co ich obchodzi klubowa wojenka.

mask
1 rok temu

bylo kilku takich co z szalikami się pokazywało na stadionie i teraz piastują zacne urzędy w magistarcie.. ciekawe co oni na to.. należałoby zapytać :)

przemo
Odpowiedź do  mask
1 rok temu

WSYTARCZYŁO IM WTEDY ZDJECIA ZROBIC A TERAZ WYSŁAC NA MEDIA…

Mar
1 rok temu

Ktoś.uczciwie wygra licytacje a za dziadostwo rządzące otrzyma łatkę zaprzedanca…słabe. No i to pełne poparcia dla prezesa…który nie robi nic w tej sprawie oprócz oswiadczen mających moc taka, co powyższe

Last edited 1 rok temu by Mar
przemo
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

JAKIE UCZCIWE JAK WYSTACZY SPRAWDZIC CO LICUTUJE.//// WEZ JUZ IDZ STAD BO SMIERDZISZ PEJSEM NA ODLEGŁOSC I MASZ SAME MINUSY!

Mar
Odpowiedź do  przemo
1 rok temu

No licytuje ktos loże prezydencka, której zgodnie z prawem UM jest współwłaścicielem. A przepychanki UM-Widzew nie obchodzą kogoś tam. Potem z zależności od finału sprawy zacznie się prawne dochodzenie kto dał ciała z prawnego punktu widzenia. Wiadomo, że winnym będzie tylko albo UM albo Widzew.

kibic
Odpowiedź do  przemo
1 rok temu

A może właśnie spróbować wygrać tę aukcję po to by później z niej zaprotestować przeciwko UM. Na łoże moze wejść około 40 osób. Wyobraźcie sobie 40 tu fanatyków ( to im oddalibyśmy wejściówki) na loży??? Odpowiednie transparenty i okrzyki w kierunku urzędników, oczywiście zegar by też podpowiadał.
Myślę że odechce im się wtedy takich chorych akcji !!!??

przemo
Odpowiedź do  kibic
1 rok temu

NIE 40 TYLKO 34….
RESZTA NA DOLE MOZE SOBIE SIEDZIEC GDZIES OKOŁO 40

Sławek
1 rok temu

Zgoda buduje ,niezgoda ……wiadomo. Potrzebny mediator do uporządkowania relacji z miastem ,a nie ciągłe biadolenie. Władza pozostanie na następne lata ta sama .Trzeba doprowadzić do zgody dla dobra naszego Widzewa .Nasze siły i emocje powinny być skierowane na działania w celu wzmocnienia składu drużyny ,.Inne kluby to robią .a w tabeli b. ciasno .

Kibic1910
1 rok temu

Jeśli Widzew tak bardzo potrzebuje kontroli nad lożą, niech kupi od miasta stadion (ok 153 mln złotych) i wtedy będzie mógł robić tam co tylko będzie chciał. Zamiast cieszyć się że dzięki aukcji, loża będzie w końcu zapełniona, kibic chcący pomóc i jednocześnie zostać częścią widzewskiej społeczności będzie nazywany zaprzedańcem. Widzę, że poziom po obu stronach konfliktu jest dokładnie taki sam.

Konrad
Odpowiedź do  Kibic1910
1 rok temu

Nie wypowiadaj się jak nie masz o czymś pojęcia.
I za tory.

Last edited 1 rok temu by Konrad
Mar
Odpowiedź do  Kibic1910
1 rok temu

Jakie 153 mln, jak była propozycja oddania za 1 PLN. Propozycja celowa, bo wiadomo, że nie do przyjęcia no i oczywiście tak się stalo

JANEK
Odpowiedź do  Kibic1910
1 rok temu

Najlepsze jest to że jeszcze pół roku temu to nikomu nie przeszkadzało i nie było żadnego tematu o loży prezydenckiej nagle sie ten temat pojawił jak z rękawa a przez 5 lata była cisza i nikomu to nie przeszkadzało

Vieri
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

najlepsze jest to, że palisz głupa i udajesz, że nie wiesz dlaczego temat się zaczął. drugi raz ci napiszę dwa słowa ” równe traktowanie ” …

przemo
Odpowiedź do  Kibic1910
1 rok temu

SAM KUP SWOJ STADION CO MA 3/4 TRYBUN PUSTYCH ALE LOZE DO WŁASNEJ DYSPOZYCJI JAK W KAZDYM KLUBIE PIŁKARSKIM!

JANEK
Odpowiedź do  przemo
1 rok temu

hmmmm no chyba masz problemy z matematyka i do szkoły rzadko chodziłeś lub nadal chodzisz bo według mojej wiedzy i wyliczeń średnia około 8 tys na ŁKS na 16 tys stadionie (nie liczę sektora gości bo wiadomo chyba że nie wiesz to ci wytłumaczę dlaczego :) ) to daje jeżeli już 50 % a po drugi przypomnę ci takie mecze jak Chrobry niech już nawet wam bedzie że nie było te 18 ale 17 tys było na pewno czy derby 15 tys czy Arka 10 tys to chyba nawet mniej niż 50 % czyż nie

DonJ
Odpowiedź do  Kibic1910
1 rok temu

Jak wynajmiesz mieszkanie z balkonem, na którym co chwila ktoś będzie siedział, a na koniec właściciel wystawi go na aukcję i będzie na nim siedział non stop ten sam typ (ale nie ty) to też będziesz zadowolony, że balkon nie stoi pusty?

Jacek
1 rok temu

Proponuję zasłonić lożę wielkim transparentem i po herbacie. Ich kasa pójdzie w kibel

Last edited 1 rok temu by Jacek
przemo
Odpowiedź do  Jacek
1 rok temu

WYSTARCZY ZE CI CO BEDA MIELI POD NIA OGLADAC BEDA SOBIE STAC PRZED TA SMIESZNA JUZ LOZA

Sławek
Odpowiedź do  Jacek
1 rok temu

Kto tu mąci ?

Mmwe
1 rok temu

Włodarze miasta zachowują się jak organizacja przestępczą i tak trzeba ich traktować. Rozumieją tylko argument siły, dlatego my jako kibice powinniśmy pokazać że wojna z Widzem się im nie opłaca. Powinni ponieść konsekwencje inaczej będą brnąć w ten oszalały konflikt czując słabość naszej strony jak putin.

JANEK
Odpowiedź do  Mmwe
1 rok temu

Grozisz tu komuś użyciem siły ???

Last edited 1 rok temu by JANEK
Vieri
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

oskarżasz tu kogoś o grożenie ???

Kixon
1 rok temu

Podpisuję się pod tym.

Piotr Z.
1 rok temu

Forum nie da się czytać. Zero dyskusji. Jedna opcja rządzi, jak ktoś ma inne zdanie, to wysyłany jest za tory. Rzygać mi się chce. Proponowałbym łyk zimnej wody, ale wiem, że jak emocje biorą górę, to już nic nie da się zrobić…
.

Andrzej. S
Odpowiedź do  Piotr Z.
1 rok temu

Nie przejmuj się.
Tu przecież panuje pluralizm i demokracja.
Każdy też ceni sobie rozmowy bilateralne pomiędzy klubem i U.M.
A tak na serio masz rację.
Jeśli tylko nie jesteś zwolennikiem jedynie słusznej opcji politycznej to masz przesrane.

Andrzej. S
1 rok temu

„Przyglądamy się co rusz większej kompromitacji”?
Sic.
Pierwsze zdanie.
Co za erudyta to pisał?
” martwić się o zdrowie psychiczne nie tyle ich samych, co o zarządzanie jednym z największych miast ….” Co to za figura stylistyczna? Porównanie? Paralela?
Kuźwa rozumiem wkurwienie z powodu ujowego traktowania nas przez urzędasów, ale nie kompromisujmy się jak mawiał Ferdek. List do Urzędu Miasta powinien napisać ktoś komu udało się przynaniej gimnazjum skończyć

Mar
Odpowiedź do  Andrzej. S
1 rok temu

Andrzej bardzo się wzruszyłes tymi minusami?

Andrzej. S
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Tak mnie to zdołowało, że chyba targnę się na życie.

Andrzej. S
Odpowiedź do  Andrzej. S
1 rok temu

Minusujcie łosie na zdrowie.
Jak jakiś typ od pługa granatem oderwany bierze pióro do ręki i sadzi takie kwiatki jakie zmuszony jestem czytać, to nic dziwnego,że uruchomiają się za chwilę jakieś Janki i mają z nas bekę i cisną ile wlezie.
Qwa szanujmy się trochę.
Ja wiem,że tu na forum nie ma zbyt wielu absolwentów Sorbony, ale jakieś minimum lingwistyczne chyba obowiązuje.

Łódzki Widzew OLE!
1 rok temu

Może niech najpierw dziury w jezdniach połatają a od WIDZEWA WON!

Widzewek
1 rok temu

Mam prośbę do wszystkich Widzewiaków ignorujcie te wszystkie kreatury jak JANEK i nie wciągajcie się w te chore dyskusje nasączone jadem za torowców jak nikt nie odpowie szybko sobie pójdą robiąc sobie na wzajem lod…..a

Grzesiu.85
1 rok temu

Płaczek niech więcej się maca z PiSem to napewno będzie lepiej

Kubapl
1 rok temu

A może tak kibice Widzewa mogli by wygrać licytacje na WOŚP (bo cel szczytny) i oddać loże w ręce klubu?

Darek
1 rok temu

O co chodzi tym tzw. grupom kicowskim? MAKIS zarzadza loza, a skoro tak to maja pelne prawo wystawic ja na licytacje

Jacek
1 rok temu

Myślę że taka petycje nalezy skierować do ministerstwa sportu i do władz państwa..

70
0
Would love your thoughts, please comment.x