Urodziny Kazimierza Putka

1 lutego 2023, 16:55 | Autor:

Dziś szczególny dzień dla byłego piłkarza Widzewa Łódź, Kazimierza Putka. Pomocnik ma na swoim koncie ponad setkę występów w czerwono-biało-czerwonych barwach, w tym mecze rozegrane w europejskich pucharach.

Putek urodził się 1 lutego 1961 roku w Krakowie. Piłkarską edukację rozpoczął w Hutniku, zasilając później szeregi pierwszego zespołu z Nowej Huty. W 1983 roku zapracował na „transfer” do Legii Warszawa, która wykorzystała swój znany fortel i powołała zawodnika do wojska. Po dwóch latach wrócił do Hutnika, z którego w 1986 roku trafił do Widzewa. Nie dane było mu więc osiągać z łodzianami największych sukcesów.

W trakcie czterech lat, spędzonych w RTS, zapadł jednak w pamięć kibicom. Przez cały ten czas Kazimierz Putek był ważnym ogniwem drużyny z „Miasta Włókniarzy”, zakładając jej koszulkę aż 113 razy. W pierwszym sezonie miał też okazję występować na arenie międzynarodowej – dotarł z zespołem do 1/16 finału Pucharu UEFA, odpadając z niemieckim Bayerem Uerdingen. W 1990 roku ściągnął go do Finlandii inny widzewiak, Mirosław Sajewicz. Po powrocie do kraju spędził jeszcze rok w Cracovii.

Wszystkiego najlepszego!

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ass
1 rok temu

Sto lat i dużo zdrowia

Maestro
1 rok temu

Pamietam Pana Kazimierza. Moje widzewskie początki. Wszystkiego Najlepszego!!!!

Grzesiek
1 rok temu

Wśród kilkunastu bramek, jakie solenizant strzelił dla Widzewa, jest jedna… okazja bramkowa, po której również powinien paść gol: niewykorzystany rzut karny w meczu pucharowym przeciwko Bayerowi Uerdingen. Ale taki już widać los niefortunnego strzelca (Putek dobrze karne strzelał) i pamiętliwego kibica — oczywiście mu tego nie wypominając…
Panie Kazimierzu, sto lat! Pozdrawiam.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x