Liderzy strzelców poza Ekstraklasą. Pawłowski znów na czele

1 lutego 2023, 14:58 | Autor:

Niecodzienna sytuacja w klasyfikacji najlepszych strzelców Ekstraklasy. Dwaj prowadzący w niej zawodnicy nie poprawią już swojego dorobku, ponieważ tej zimy zostali sprzedani za granicę. W widzewskim rankingu znów samodzielnym liderem jest Bartłomiej Pawłowski.

Najpierw, jeszcze przed startem rundy wiosennej, Stal Mielec opuścił Said Hamulić, który przeniósł się do francuskiej Tuluzy. Dziś poinformowano, że karierę w Belgii kontynuować będzie David Alvarez, który Wisłę Płock zamienił na KAS Eupen. Obaj strzelili w tym sezonie po dziewięć goli i wiadomo już, że więcej trafień nie będzie.

Za ich plecami czai się dwóch zawodników Jagiellonii Białystok, czyli najbliższego przeciwnika łodzian: Marc Gual oraz Jesus Imaz. Osiem bramek ma także na swoim koncie Kamil Grosicki, który w starciu Widzew z Pogonią otwierał wynik. Siedem goli zdobyli Mikael Ishak, Jakub Łukowski, Bartosz Nowak oraz Szymon Włodarczyk. Poza Grosickim, żaden z wymienionych graczy nie trafiał do siatki w 18. kolejce.

Sztuka ta udała się natomiast Pawłowskiemu, dla którego była to szósta ligowa bramka. Dzięki temu wyprzedził on w klubowej hierarchii Jordiego Sancheza. Trafienia Ernesta Terpiłowskiego i Martina Krezurieglera były dla nich drugimi w bieżących rozgrywkach. Terpiłowski wysunął się także na samodzielne prowadzenie w klasyfikacji najlepszych asystentów RTS.

Czołówka strzelców Ekstraklasy:

9 – Davo (Wisła), Said Hamulić (Stal)
8 – Kamil Grosicki (Pogoń), Marc Gual i Jesus Imaz (obaj Jagiellonia)
7 – Mikael Ishak (Lech), Jakub Łukowski (Korona), Bartosz Nowak (Górnik + Raków), Szymon Włodarczyk (Górnik)
6 – Angelo Henriquez (Miedź), Josue (Legia), Flavio Paixao (Lechia), Bartłomiej Pawłowski (Widzew), Kamil Wilczek (Piast), Rafał Wolski (Wisła)
5 – Vladislavs Gutkovskis (Raków),Sebastian Kowalczyk (Pogoń), Ivi Lopez (Raków), Filip Mladenović (Legia), Fabian Piasecki (Raków), Jordi Sanchez (Widzew), Adam Zrelak (Warta)
4 – Maciej Domański (Stal), Benjamin Kallman (Cracovia), Maurides (Radomiak), Michał Rakoczy (Cracovia), Michał Skóraś (Lech), Bartosz Śpiączka (Korona), Piotr Wlazło (Wisła)

Czołówka asystentów Ekstraklasy:

6 – Rafał Wolski (Wisła)
5 – Pontus Almqvist (Pogoń), Erik Janza (Górnik), Damian Kądzior (Piast), Lukas Podolski (Górnik), Fran Tudor (Raków)
4 – Ivi Lopes (Raków), Maurides (Radomiak), Filip Mladenović (Legia), Damian Rasak (Wisła), Kristian Vallo (Wisła), Paweł Wszołek (Legia)

Strzelcy bramek dla Widzewa:

6 – Bartłomiej Pawłowski
5 – Jordi Sanchez
2 – Marek Hanousek, Martin Kreuzriegler, Dominik Kun, Patryk Lipski, Ernest Terpiłowski
1 – Karol Danielak, Kristoffer Norman Hansen, Mato Milos, Jakub Sypek

Asystenci przy bramkach dla Widzewa:

3 – Ernest Terpiłowski
2 – Karol Danielak, Dominik Kun, Bartłomiej Pawłowski, Jordi Sanchez, Paweł Zieliński
1 – Juliusz Letniowski, Fabio Nunes, Patryk Stępiński, Serafin Szota

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
1 rok temu

Dzisiaj pewnie Lech nas wyprzedzi bo raczej wygra zaległy mecz w Legnicy dlatego trzeba bezwzględnie wygrać w piątek z mającą duże priblemy finansowe, organizacyjne i kadrowe Jagiellonią i zepchnąć ją do strefy spadkowej. Liczę na gole Bartka i Jordiego.

Antonio
1 rok temu

Terpiłowskiego podobno chcą kupić? Wydaje się, że chłopak ma potencjał, tylko do tej pory były problemy z pewnością siebie. Ale to już przeszłość i należałby pomyśleć o przedłużeniu kontraktu.

aloes_
1 rok temu

Bartek to jeden z głównych motorów tej drużyny o czym wszyscy wiemy. Super jest to że takich motorów pojawia się coraz więcej i każdy chce nim być w Widzewie. Oby tak dalej!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x