Licytacja loży prezydenckiej została anulowana

3 lutego 2023, 13:06 | Autor:

Nie będzie finału licytacji loży prezydenckiej na stadionie Widzewa, wystawionej przez miejskich urzędników w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab WOŚP podjął taką decyzję ze względu na konflikt klubu i Miasta.

Loża została wystawiona na aukcję kilka dni temu. Zrodziło to olbrzymie kontrowersje, a większość kibiców uznała, że jest to kolejna odsłona walki Urzędu Miasta Łodzi z klubem z Piłsudskiego. Więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ. Fani nie chcieli zaakceptować pomysłu władz Łodzi, dlatego masowo zaczęli zgłaszać licytację do obsługujących portal Allegro pracowników. Jak się dowiedzieliśmy, ci skontaktowali się z szefostwem WOŚP, które postanowiło zareagować.

Nieoficjalnie mówi się, że obie strony konfliktu dostały dobę na dojście do porozumienia w tej sprawie. Droga do tego jednak była coraz dalsza, czego najlepszym dowodem była czwartkowa publiczna wymiana zdań na Twitterze pomiędzy przewodniczącym Rady Miejskiej Bartoszem Domaszewiczem a prezesem Mateuszem Dróżdżem. Ten pierwszy, wspierając się ekspertyzą miejskich prawników, uznał, że klub nie może zarządzać 34 miejscami przed lożą, gdyż należą one nierozerwalnie do niej. Z kolei Widzew stał na stanowisku, że urzędnicy sami wydali pozytywną decyzję o tym, by w rundzie jesiennej krzesełka te zostały włączone w skład terenu, na którym organizowana jest impreza masowa. W związku z czym, to RTS może w dni meczowe decydować, kto zajmie wspomniane miejsca.

Jasnym było więc, że zwaśnione strony nie wypracują żadnego kompromisu i dlatego stało się to, czego należało się spodziewać. Dziś z serwisu aukcyjnego Allegro licytacja loży prezydenckiej zniknęła. Pozostał jedynie brzydki zapach wokół całej sprawy, wywołany przez instrumentalne wykorzystywanie przez urzędników akcji charytatywnej do walki z włodarzami klubu.

Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
1 rok temu

Mając w Łodzi klub, który jest znany na cały kraj i tego nie wykorzystać tylko rzucać kłody pod nogi. To jakaś paranoja. Ja sam z żoną i dzieciakami jedziemy na mecz 400km. I jak patrzę przed meczem na rejesyracje to chyba nie jesteśmy jedyni.

Mariusz
Odpowiedź do  Łukasz
1 rok temu

Ja ponad 300

MMMM
Odpowiedź do  Mariusz
1 rok temu

Ja kilkanaście, ale uwierzcie, że żeby dojechać na Widzew z innych rejonów Łodzi, trzeba się wykazać często wielkim hartem ducha… Czasem zastanawiam się, czy nie szybciej byłoby autostradą.

Marek
Odpowiedź do  Łukasz
1 rok temu

Ja 426, dzisiaj nie mogę :)

Red Army
Odpowiedź do  Marek
1 rok temu

Pewnie pojechałeś na narty ;)

Marek
Odpowiedź do  Red Army
1 rok temu

Nie, po prostu praca (na Pogoń wziąłem jeden dzień wolnego, jechałem pociągiem w przeddzień). Widzimy się na Śląsku.

Reminio
1 rok temu

No i super, mały plus dla nas, że nie będą wszędzie chcieć rządzić. Może i brzydki zapach pozostal,ale jest i ogromny plus tej sytuacji, bo afera z urzędem rozeszła się po kraju bardziej. Tak więc jazda z ….RTS jesteśmy z wami!

Radosław
1 rok temu

Ciekawe co dalej będą wymyślać rządzący naszym miastem żeby próbować nam zaszkodzić… Ale próbować to sobie mogą, a my sie nie damy. Tak więc hzTSKŻ, a dzisiaj piłkarze dajcie z siebie wszystko i 3 pkt dla nas.

Piotr
Odpowiedź do  Radosław
1 rok temu

Chyba teraz będą chcieli zamknąć drzwi do lasu. Tacy są głupkowaci. Wara od WIDZEWA ŁÓDŹ SERCU ŁODZI

FIfi
1 rok temu

To tak jakby ktoś z nas wystawił na licytację jazdę samochodem Zdanowskiej bez jej wiedzy . Ciekawe czy by się cieszyła.

Bohdan
1 rok temu

APELUJE do kibiców WIDZEWA w CAŁEJ POLSCE aby pamiętali kto WIDZEWOWI szkodzi.

Red Army
Odpowiedź do  Bohdan
1 rok temu

ścierki z platformy szkodzą Widzewowi.

Andrzej. S
Odpowiedź do  Red Army
1 rok temu

Za to szmaty z pisuaru szkodzą całej Polsce

R2r
1 rok temu

gamonie z um się zapętlili :)

Stefański
1 rok temu

Banda kretynów, prawie każde miasto w Polsce by przyjeło Widzew jak największy dar na świecie, Widzew to reklama i prestiż.
Wszystko prędzej czy później ma swój koniec, dyktatura głupoty w Łodzi też przeminie i w końcu największa wizytówka miasta i duma województwa zostanie doceniona.

Marcin
1 rok temu

I tak dni Zdanowskiej policzone trzeba kogoś szukać porządnego KO na prezydenta bo wybory zA rok

widzewiak72
Odpowiedź do  Marcin
1 rok temu

z KO?Przecież to wspólasy HZ.Kto inny na stołku a ona pociąga za sznurki.Pomyśl zanim coś napiszesz.Nieważne kto byle nie z jej kliki.

Mr1910
1 rok temu

UM chce szkodzić Widzewowi, a szkodzi miastu. A prezydent zamiast to przerwać, to siedzi cicho. Żebyś ty Haneczko była taką marką jak Widzew i robiła tyle dobrego dla wizerunku miasta jak Widzew, to by ci pomnik postawili, ale to ci nie grozi. Widzimy się w 2024 przy urnach wyborczych.

Dziadzio Henio
Odpowiedź do  Mr1910
1 rok temu

Pomysły na bilbordy z pewnością się znajdą. Ta Hanka to już jest mem w kategorii samorządowej. 90% prezydentów zastanawia się, jaką by tu markę miastu przypisać. Wydają kasę na agencje, pracownie itd.
Ta „mądra i zaradna” ma samograja, wystarczy nie przeszkadzać i co? Klasyka….

AnonimG
1 rok temu

F

Maciek
1 rok temu

Przed meczem prezes Widzewa powinien poprosić kibiców by wsparli WOŚP symboliczną kwotą np 2zł , w przerwie meczu zebrać kasę, a na drugi dzień przekazać na WOŚP za pośrednictwem mediów nawiazując do całej sytuacji i pokazać jednocześnie nasz widzewski charakter !!!

rts
1 rok temu

to nawet nie tyle UM ale widzewskie srodowisko polityczno- biznesowe chce klasc brudne lapska na klubie i czerpac z niego korzysci. Takie wejscie do lozy razem z zaproszonymi przez klub personami to jest dla wielu ludzi lakomy kasek. I beda tak szli, z Widzewem w sercu, po trupach do celu rzucajac klody pod nogi tylko po to zeby osiagnosc swoje cele. A H. Zdanowska firmuje to swoim nazwiskiem, zamiast ich ukrocic i wypelniac swoj mandat dzialac na korzysc dzialajacych w miescie spolek.

Tygrys
1 rok temu

Patrząc z punktu widzenia nie tylko kibica ale też podatnika: Nie wiem z kogo MAKiS robi idiotów. Cos licytuja bez poinformowania wczesniej o tym i uzgodnieniu z klubem, ktory jest organizatorem i bierze odpowiedzialnosc za impreze masową. Dwa, licytują miejsca, ktore sa w dyspozycji klubu. Łamia przepisy ustawy o imprezach masowych, dopuszczaja sie publicznie manipulacji filmami z monitoringu, jako ze siedza na tyłkach za nasze podatki osmieszają siebie jako urząd. I jeszcze z debilnym uśmieszkiem mają pretensje, że nikt nie chce być taką samą małpą w ich cyrku. Jednym słowem- Zwykłe bydło przy korycie, tyle że w krawatach

Marcin
Odpowiedź do  Tygrys
1 rok temu

robią to co im hanka glerianka każe państwo w paśtwie

Marcin78
Odpowiedź do  Marcin
1 rok temu

To lekko sprostuję: Zwykłe bydło przy korycie, tyle że w krawatach i garsonkach

Tygrys
Odpowiedź do  Marcin
1 rok temu

To lekko sprostuję: Zwykłe bydło przy korycie, tyle że w krawatach i garsonkach

Marsen
1 rok temu

Referendum w sprawie odwołania Prezydent Zdanowskiej z urzędu prezydenta w Łodzi.

Red Army
1 rok temu

szmaty z ,,urzędu miasta”

28
0
Would love your thoughts, please comment.x