Kolejna odsłona wojny Widzew – Miasto. Cyniczna licytacja i odpowiedź zarządu

31 stycznia 2023, 15:17 | Autor:

Wygląda na to, że do zakopania topora wojennego pomiędzy władzami Widzewa a Miastem jest coraz dalej. Właśnie jesteśmy świadkami kolejnej eskalacji konfliktu, a w jej tle zbieranie pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Loża prezydencka na stadionie przy Piłsudskiego urosła do rangi symbolu wojny pomiędzy klubem a urzędnikami. Więcej szczegółów zamieściliśmy TUTAJ. W skrócie: niedawno działacze dokonali zmian we wniosku o organizację imprez masowych, włączając w ich teren wykluczone wcześniej miejsca przed lożą, znajdujące się na trybunie głównej. Miasto, które wydaje zgodę na organizację meczów, dało zielone światło. Nie wiedzieliśmy jednak, czy to gest dobrej woli, czy jedynie przeoczenie. Wszystko wskazuje jednak na to drugie…

Powodem takiego postrzegania sprawy jest najnowsza wiadomość, że Miasto Łódź postanowiło włączyć się w 31. finał WOŚP i… wystawić na licytację miejsca w loży prezydenckiej. Zwycięzca będzie mógł korzystać z niej w okresie od 17 lutego do 31 maja tego roku, czyli teoretycznie podczas siedmiu spotkań w Ekstraklasie, które widzewiacy rozegrają jeszcze na swoim obiekcie w bieżącym sezonie. Problem w tym, że zgodnie ze wspomnianymi zmianami wprowadzonymi przed rundą wiosenną przez klub i zaakceptowanymi przez Urząd Miasta Łodzi, 34 miejsca przed lożą będą w dyspozycji organizatora meczu. Przekazanie w użytkowanie loży prezydenckiej zwycięzcy licytacji sprawi, że jej goście nie będą mogli opuścić wnętrz i zająć krzesełek przed nią. Pytanie, czy uczestnicy aukcji będą tego świadomi? W treści licytacji w serwisie Allegro podano informację, że miejsca te także są objęte ofertą, a to wyraźne wprowadzenie w błąd.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję Zarządu Widzewa. Na stronie oficjalnej opublikowane zostało oświadczenie, z którego wynika, że jest to całkowicie inicjatywa urzędników, nie ustalana z klubem. Poniżej treść komunikatu:

Kolejny raz z oburzeniem przyjęliśmy informację w sprawie relacji pomiędzy Klubem a Miastem, tym razem dotyczącą instrumentalnego wykorzystania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach tegorocznego finału WOŚP zorganizowano licytację wynajęcia Loży Prezydenckiej na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 w trakcie rundy wiosennej bieżącego sezonu.

Opisana inicjatywa nie była konsultowana z Klubem, który jest organizatorem imprez masowych w Sercu Łodzi.

Zachęcamy do wspierania WOŚP, między innymi poprzez klubową licytację.

Poza powyższym oświadczeniem, prezes Mateusz Dróżdż zaapelował do kibiców na Twitterze, by ci nie brali udziału w licytacji.

Jak widać, włodarze Łodzi nie cofną się przed niczym, by wprowadzić chaos organizacyjny podczas domowych spotkań widzewiaków. Cyniczne wykorzystanie akcji charytatywnej, do walki z klubem, idealnie obrazuje moralną kondycję łódzkich urzędników.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x