W ośmiu klubach wyniki negatywne. Co z pozostałymi?

31 maja 2020, 16:12 | Autor:

Już za trzy dni piłkarze II ligi powinni wrócić na boiska i rozegrać dziewięć spotkań 23. kolejki. Stanie się tak jednak tylko wtedy, jeżeli wyniki testów na koronawirusa we wszystkich klubach dadzą komplet wyników negatywnych. Na razie takiej wiedzy nie mamy.

Przypomnijmy, że w czwartek wszyscy drugoligowcy poddani zostali badaniom na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi. W przypadku, gdy czyjś wynik budził wątpliwości, to następnego dnia taka osoba odbyła drugą turę testów, tym razem genetycznych. Dopiero one mogły z całą stanowczością potwierdzić aktualny stan zdrowia.

Niektóre kluby zdążyły się już oficjalnie pochwalić wynikami. Wśród nich są zarówno Widzew, jak i Skra Częstochowa, a więc rozegranie środowego meczu w „Sercu Łodzi” nie jest zagrożone. Dobre informacje przekazali też dwaj przeciwnicy łodzian w walce o awans do I ligi: GKS Katowice oraz Górnik Łęczna, a także Bytovia Bytów, Elana Toruń, Lech II Poznań i Stal Stalowa Wola.

O pozostałej dziesiątce na razie cicho, ale w żadnym razie nie oznacza to na niczego niepokojącego. Być może część klubów wciąż czeka na ostateczne wyniki, a część postanowiła nie informować o nich opinii publicznej, tylko poczekać na oficjalny komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

To właśnie Zespół Medyczny PZPN finalnie zdecyduje o dopuszczeniu drużyn do gry. Najprawdopodobniej stanie się to jednak dopiero na początku przyszłego tygodnia. Pierwszy środowy mecz ma się rozpocząć o godzinie 15:00, gdy Górnik Polkowice podejmie Legionovię Legionowo.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x