W. Stawowy: „Rola faworyta jest kreowana przez media”

15 września 2020, 17:24 | Autor:

Wczoraj odbył się briefing prasowy z udziałem trenera Widzewa, Enkeleida Dobiego, a dzisiaj głos zabrał szkoleniowiec ŁKS, Wojciech Stawowy. W materiale klubowej telewizji były opiekun czerwono-biało-czerwonych opowiadał o odczuciach przed środowymi derbami Łodzi. O czym mówił?

O przygotowaniach do derbów

„Nastroje w drużynie są bojowe – tak jak przed każdym meczem. Mamy oczywiście świadomość, że to są derby, czyli spotkanie inne niż te, które rozgrywa się w lidze. To będzie bardzo ważny pojedynek dla kibiców i to dla nich chcemy zagrać. Przygotowujemy się solidnie, ale tak samo jak do każdego innego meczu. Nie budujemy niepotrzebnej presji, mamy świadomość naszego potencjału. Wiemy, że staniemy naprzeciwko silnego rywala, jednak trenujemy normalnie.”

O emocjach i motywacji

„Emocje towarzyszą każdemu spotkaniu, ale trzeba umieć nad nimi panować. Ważną rzeczą jest to, żeby nie wyjść na mecz przemotywowanym, tylko podejść do niego umiejętnie również w sferze mentalnej. Nerwy niczemu dobremu nie służą. Wiemy, jak chcemy grać, dlatego ta kwestia jest wiodąca w naszej codziennej pracy. Jeżeli będziemy realizowali to, co robimy na treningach, to wierzę, że zagramy jutro bardzo dobre zawody.”

O sytuacji kadrowej

„Wszyscy zawodnicy są zdrowi. W tygodniu były pewne niegroźne urazy, ale to są rzeczy normalne. Nie mamy żadnych problemów, które spowodowałyby, że ktoś nie będzie mógł znaleźć się w kadrze na ten mecz.”

O stałych fragmentach gry Widzewa

„Chcemy zagrać tak, żeby Widzew miał jak najmniej stałych fragmentów, bo wiemy, że w tym aspekcie jest bardzo groźnym zespołem. Receptą na to jest dobre ustawienie i dyscyplina taktyczna. Mocno nad tym pracujemy, ponieważ nie była to nasza najsilniejsza strona, ale ostatnio wszystko wygląda coraz lepiej. Będzie się też oczywiście liczyła determinacja, walka, postawa oraz koncentracja w każdym elemencie gry.”

O roli faworyta

„Rola faworyta jest kreowana bardziej przez media niż przez stan rzeczywisty. Jesteśmy w tabeli wyżej niż Widzew, ale ta tabela będzie się jeszcze tasować. (…) Nie będę oryginalny, jeżeli powiem, że derby rządzą się swoimi prawami i często to są inne mecze, niż wskazywałaby na to tabela. Tak jak powiedziałem, nie uważam, że to ŁKS jest faworytem. Widzew ma naprawdę dobry zespół, miał dobre momenty, a te spotkania, które przegrał, dają zaciemniony obraz, głównie przez pryzmat wyniku. To będzie groźny rywal, ale rywal, z którym będziemy sobie w stanie poradzić.”

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x