W Widzewie wciąż szukają wzmocnień

14 sierpnia 2022, 10:00 | Autor:

Cztery punkty w pięciu meczach nowego sezonu zdobył Widzew Łódź. O ile sama gra drużyny zazwyczaj wyglądała dobrze, to na boisku często widać było brak indywidualnej jakości. Przy al. Piłsudskiego dobrze zdają sobie z tego sprawę i do zakończenia okienka chcą jeszcze wzmocnić drużynę przed dalszą częścią zmagań.

Na początku tego tygodnia Widzew opuścił Mattia Montini. W klubie chcą go zastąpić i poszukać kolejnego napastnika, lepiej pasującego stylem do ekipy Janusza Niedźwiedzia. „Pracujemy nad tym, żeby zespół został wzmocniony. Nie chcę mówić konkretnie o tym, na jakie pozycje szukamy wzmocnień, bo wtedy stawki u agentów idą dwa razy w górę (śmiech). Nie jest jednak tajemnicą, że odszedł od nas Mattia Montini, więc poszukamy zastępstwa dla niego” – zdradził w piątkowym programie na antenie „Kanału Sportowego” Mateusz Dróżdż.

Z Widzewem od jakiegoś czasu łączony jest także Filip Starzyński. Temat wciąż nie jest zamknięty, ale kluby na razie nie doszły do porozumienia, zwłaszcza że piłkarza nie chce oddać Piotr Stokowiec. „Filip bardzo by się tu przydał. Wiadomo, jaką mam do niego słabość, więc pewnie samemu bym pojechał po niego do Lubina (śmiech). Widzew chce Filipa Starzyńskiego i innych zawodników, natomiast to jest biznes. My swoją ofertę przedstawiliśmy, Zagłębie się wypowiedziało i jej nie zaakceptowało. Czekamy na rozwój sytuacji” – przyznał prezes łodzian.

Na pytanie o transfery odpowiadał też po meczu z Legią Warszawa trener Niedźwiedź. „Nie mamy ciśnienia, że to musi wydarzyć się w ciągu kilku dni. Czekamy cierpliwie, bo wiemy, że w okolicach 15-20 sierpnia część zawodników, która nie będzie grała w swoich klubach, może mieć ochotę na zmianę pracodawcy. Mogą się wtedy trafić piłkarze, którzy będą w stanie nas wzmocnić. Prowadzimy rozmowy, obserwujemy rynek, mamy określonych kandydatów na tapecie, jednak nie chcemy się spieszyć. Jeżeli zrobimy ruch czy ruchy, to chcemy, aby one były jakościowe i w realny sposób wzmocniły naszą drużynę” – dodał szkoleniowiec Widzewa.

Subskrybuj
Powiadom o
131 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
131
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x