CLJ U-17: Zwycięstwo Widzewa na inaugurację!

13 sierpnia 2022, 16:35 | Autor:

Pierwszy mecz sezonu w Centralnej Lidze Juniorów U-17 rozegrali dzisiaj juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego zaprezentowali się z dobrej strony i odnieśli pewne zwycięstwo nad Podlasiem Biała Podlaska 2:1! Dla gospodarzy trafiali Janusz Styś w pierwszej, a także Adrian Dziura w drugiej części.

Od samego początku spotkanie było wyrównane, ale nieco więcej z gry mieli widzewiacy i to oni tworzyli sobie groźniejsze okazje. Już w trzeciej minucie, o krok od powodzenia był Janusz Styś. Szybką kontrę rozpoczął Błażej Chyszpolski, podał na skrzydło, do Jakuba Jendryki, ten wrzucił do Stysia, jednak napastnik minimalnie chybił. W ósmej minucie piłka wpadła do siatki gości, za sprawą celnej główki Adriana Dziury, niestety, skrzydłowy znajdował się na pozycji spalonej i bramka nie została uznana. W kolejnych minutach, swoje okazje próbowało tworzyć sobie Podlasie, chociaż nie zmuszało do wielkiego wysiłku golkipera, Eryka Praissa.

W 23. minucie podopieczni trenera Grzeszczakowskiego objęli prowadzenie! Po świetnym, prostopadłym podaniu, znowu w dobrej sytuacji znalazł się Adrian Dziura, jednak jego strzał obronił Maciej Aleksandrowicz. Odbita futbolówka trafiła wprost pod nogi Stysia, a ten nie miał problemu, by umieścić ją w bramce. Gospodarze starali się kontrolować przebieg meczu i nie dawali rywalom zbyt wielu szans, samemu szukali także swoich. Na skrzydle aktywny był wspomniany Dziura, który mógł mieć również asystę, lecz żaden z jego kolegów nie zamknął podania z lewej strony. Do szczęścia niewiele zabrakło jeszcze Oliwierowi Myszkowskiemu.

Na drugiej połowie niestety nie mogliśmy być obecni, jako że musieliśmy ruszyć w podróż na potyczkę rezerw w Zgierzu. Z relacji zamieszczonej na profilu Akademii Widzewa możemy jednak wyczytać, że przebieg meczu nie zmienił się za bardzo. U czerwono-biało-czerwonych na boisku pojawiło się kilku rezerwowych, ale na drugą bramkę musieliśmy poczekać aż do 74. minuty. Wówczas, na listę strzelców wpisał się aktywny przez całe dzisiejsze zawody Adrian Dziura. Wydawało się, że ten gol zupełnie zamknie mecz, jednak bielszczanie błyskawicznie odpowiedzieli na 1:2. Całe szczęście, że w końcowym rozrachunku niczego to nie zmieniło i to Widzew zwyciężył! Kolejne spotkanie czeka łodzian już za tydzień, u siebie z AKS SMS Łódź.

CLJ U-17: Widzew Łódź – Podlasie Biała Podlaska 2:1 (1:0)
23′ Styś, 74′ A. Dziura – 77′ Kaszkiel

Praiss – Jendryka, D. Dziura, Paw. Kwiatkowski, Florczak – Żak (89′ Stencel), Musialski, Chyszpolski (68′ Supczinski) – Myszkowski (64′ Gajewski), Styś, A. Dziura (77′ Pat. Kwiatkowski)

Rezerwowi: Gabrysiak – F. Wiśniewski, Ważny