Boruta Zgierz – Widzew II Łódź 0:2 (0:0)

13 sierpnia 2022, 18:02 | Autor:

To był bardzo trudny mecz dla rezerw Widzewa Łódź! Podopieczni Patryka Czubaka niezmiernie długo męczyli się z Borutą Zgierz, który postawił dzisiaj poprzeczkę naprawdę wysoko. Całe szczęście, że ostatni kwadrans należał do czerwono-biało-czerwonych! Dwa gole z karnych strzelił Daniel Mąka – i zapewnił zwycięstwo 2:0!

Skład stanowili dziś etatowi gracze rezerw, z wyjątkiem dwóch reprezentantów pierwszej drużyny – w drugiej linii wystąpił Adam Dębiński, zaś na przodzie mogliśmy oglądać Jakuba Sypka. Miedzy słupkami stanął tego dnia Marcel Buczkowski. Formację obronną utworzyli: Dawid Owczarek, Hubert Lenart, Daniel Chwałowski oraz Kamil Tlaga. W pomocy, razem ze wspomnianym Dębińskim, znaleźli się Ignacy Dawid i Maciej Kazimierowicz. Strefa ofensywna należała tego dnia do Mąki, Konrada Niedzielskiego i właśnie do Sypka.

Już na początku zagrożenie zaczął stwarzać sobie Widzew. Najpierw, w trzeciej minucie, dośrodkował w pole Tlaga, jednak nikt nie sięgnął piłki. W ósmej minucie, wrzutki z wolnego spróbował Kazimierowicz, ale skończyło się tylko na rożnym. Trzy minuty później mogło być 1:0 dla łodzian – strzału z dystansu spróbował Owczarek, a uderzoną piłkę dobił Mąka, lecz ta minimalnie minęła prawy słupek. Chwilę później, pokonać bramkarza mógł też Sypek, ale, przy strzale z ostrego kąta, przestrzelił. W siedemnastej minucie okazję znów miał Sypek. Młody widzewiak wbiegł w pole karne, zwiódł golkipera, lecz przez natłok obrońców, nie mógł wpakować futbolówki do siatki. Odpowiedzią była kontra Boruty, gdy defensor wybijał na róg.

Widzewiacy wciąż kontynuowali natarcie. W 21. minucie, precyzyjną piłkę z głębi pola zagrał Mące Chwałowski, jednak łódzki snajper przegrał pojedynek z bramkarzem i wynik się nie zmienił. W kolejnych minutach, obie drużyny nie stwarzały sobie zbyt klarowanych sytuacji. W 30. minucie, po dośrodkowaniu Dawida, piłkę uderzył Niedzielski, ale wszystko skończyło się na rożnym. Chwilę po tym, z kontrą wyszedł Karol Chmielewski, który minął Owczarka i znalazł się na bardzo korzystnej pozycji, na szczęście wspomniany obrońca naprawił błąd i do strzału nie dopuścił. Pod koniec pierwszej części, kilka razy pod bramką Buczkowskiego znajdowali się z piłką zgierzanie, jednak wynik wciąż pozostawał bezbramkowy. W 45. minucie, ładnie z wolnego przymierzył Sypek, lecz czujny w tej sytuacji był Jakub Niedomagała. Chwilę po tej akcji, sędzia zakończył pierwszą połowę – nie obejrzeliśmy w niej żadnej bramki.

Na drugą połowę Widzew wyszedł bez zmian w składzie. Już w 48. minucie do wbiegającego w pole karne Mąki zagrał Dawid, lecz finalnie futbolówka znalazła się w rękach golkipera. W 50. minucie sam na sam z Buczkowskim znalazł się Mateusz Misiak, bramkarz ofiarnie złapał piłkę, zderzając się przy tym z napastnikiem gospodarzy, który po tym incydencie został ukarany żółtą kartką. W 55. minucie dynamicznie w pole karne wbiegł Sypek – uderzył nawet futbolówkę, lecz skutecznie interweniował golkiper. W 57. minucie wspomniany Sypek, wraz z Dębińskim, opuścili boisko, zaś zastąpili ich Filip Zawadzki oraz Filip Przybułek. Chwilę później, do gry za Owczarka wszedł Damian Pokorski. W 63. minucie, groźnie w pole karne gości dograł Piotr Białousko, a nieprzejęta przez nikogo piłka minęła słupek. Tuż po tej akcji, zagrozić bramce próbowali też zgierzanie, ale wciąż utrzymywał się rezultat remisowy.

Widzewiacy dalej szukali swych sytuacji. W 68. minucie, nieudaną próbę pokonania bramkarza odnotował Przybułek. Minutę później, nastąpiła kolejna zmiana w składzie – Dawida zastąpił Łukasz Plichta. W kolejnych fragmentach widzewiacy próbowali dośrodkowań w pole karne przeciwnika, lecz brakowało wykończenia w postaci strzałów na bramkę. W 75. minucie zza pola karnego zmusił bramkarza do interwencji Plichta. Groźnym strzałem odpowiedział z kolei Jakub Tazbir. W 78. minucie faulowany w polu karnym był Mąka i sędzia wskazał na wapno! Do piłki podszedł sam poszkodowany i mocnym strzałem nareszcie otworzył wynik meczu! W ostatnich dziesięciu minutach gra znacznie spowolniła, więc klarownych okazji było jak na lekarstwo. W końcówce do gry został wprowadzony Jakub Juchacz, zaś z boiska zszedł Niedzielski. W 93. minucie faulowany w polu karnym był Plichta i sędzia znów podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Mąka. Widzew wygrał 2:0, choć naprawdę mocno się dziś męczył. Kolejne spotkanie za tydzień – z Polonią Piotrków Trybunalski na Łodziance.

79′ (k), 90+4′ (k) Mąka