„Widzew i Przyjaciele” najlepsi w turnieju w Błaszkach!

28 grudnia 2013, 00:02 | Autor:

turniej_Błaszki

Zimowa przerwa w rozgrywkach ligowych sprzyja organizacji przeróżnych turniejów i eventów. Dziś charytatywne zawody odbyły się w Błaszkach; to miasteczko położone pomiędzy Sieradzem a Kaliszem było areną zmagań wielu znanych piłkarzy. Dochód z imprezy, którą piłkarsko wygrał zespół „Widzew i Przyjaciele”, przeznaczony zostanie na pomoc chorej Kasi.

Głównym architektem turnieju był Piotr Goplarek, zaś jego ambasadorem został Mariusz Stępiński, który właśnie w Błaszkach stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Były widzewiak, a obecnie zawodnik szerokiej kadry niemieckiego 1. FC Nurnberg, zaprosił do halowych zmagań wielu znanych piłkarzy, zarówno tych sprzed lat, jak i obecnych.

Najlepszą drużyną okazali się widzewiacy wspomagani przez przyjaciół. Wygrali oni wszystkie trzy spotkania stosunkiem bramek 10:2. Na miejscu drugim znaleźli się zawodnicy „Kadry U-17 2012”, zaś trzecia lokata przypadła graczom „Old Boys Błaszki”. Na miejscu czwartym uplasował się zespół Systemu-Dach Błaszki.

W ekipie „Widzew i Przyjaciele” znaleźli się m.in.: Rafał Augustyniak, Sławomir Chałaśkiewicz, Piotr Grzelczak, Łukasz Masłowski, czy Tomasz Kowalski. Natomiast w dowodzonej przez Stępińskiego drużynie „Kadra U-17 2012” wystąpił m.in. obrońca Widzewa, Patryk Stępiński.
Oprócz byłych i obecnych widzewiaków, w turnieju udział wzięli również tacy piłkarze, jak: Paweł Kaczorowski, czy Jacek Berensztajn.

Głównym zwycięzcą zawodów była jednak ciężko chora 2-letnia Kasia, dla której zbierano pieniążki. Pomagały w tym licznie przeprowadzane w przerwach pomiędzy meczami licytację cennych pamiątek. Pod młotek trafiły m.in.: koszulki Adriana Budki, Mariusza Stępińskiego, Arkadiusza Milika i Krystiana Nowaka, rękawice Adama Matyska, czy buty Dominika Furmana. Zebrane środki szacuje się na kwotę 10 tysięcy złotych.

Foto: nasze.fm