Zmiana Rafała Pawlaka wciąż możliwa

29 grudnia 2013, 10:51 | Autor:

Rafał_Pawlak3

Wbrew temu,  co w ostatnim wywiadzie mówił Sylwester Cacek, pozostawienie Rafała Pawlaka na stanowisku trenera pierwszej drużyny nie jest wcale przesądzone. W Widzewie wciąż rozmawia się z innymi szkoleniowcami.

„Na razie jest trenerem i najpewniej sposobić będzie zespół do wiosennych rozgrywek, choć do startu przygotowań jeszcze trochę czasu zostało” – mówił o Pawlaku Sylwester Cacek. Druga część tego zdania zostawia pewną furtkę, na wypadek gdyby włodarzom Widzewa udało się porozumieć  z innym szkoleniowcem. Według naszej wiedzy rozmowy z innymi trenerami nadal trwają i fakt, że Rafał Pawlak pozostanie pierwszym opiekunem drużyny wcale nie jest przesądzony.

Nie trudno się domyślić, iż najważniejszym problemem w negocjacjach z trenerami jest wciąż obowiązujący surowy zakaz transferowy. Dopóki Komisja ds. Licencji Klubowych nie wyda decyzji dotyczącej zluzowania Widzewowi tych ograniczeń, potencjalny nowy szkoleniowiec nie wie na jakie wzmocnienia może liczyć, a co za tym idzie nie odważy się przyjść do klubu, w którym na chwilę obecną nie łatwo popsuć sobie nazwisko.
Jak mówił nam jeden z pracowników PZPN Członkowie Komisji jeszcze przed świętami otrzymali dokumentację, pozostaje czekać na termin posiedzenia Komisji i wydanie decyzji.

To, co już wiemy, to fakt, iż w Widzewie dojdzie do reorganizacji sztabu szkoleniowego. Co się za tym kryje? Szefowie klubu zapewniają, że Rafał Pawlak na pewno zostanie w sztabie. Albo nadal będzie pełnił funkcję pierwszego trenera, albo wspomoże go ktoś z większym doświadczeniem, od kogo Pawlak będzie mógł się uczyć. Portal WTM dotarł także do informacji, z których miałoby wynikać, że sztab opuści natomiast Tomasz Kmiecik. Wieloletni asystent, czy trener Młodej Ekstraklasy, w Widzewie pracował od 8 lat.
Innym członkiem sztabu szkoleniowego, który wiosną może opuścić klub, jest Andrzej Woźniak. Trener bramkarzy nie ma za sobą udanej rundy, bowiem Maciej Mielcarz i Maciej Krakowiak byli jesienią w bardzo kiepskiej formie, co może być spowodowane złym przygotowaniem.
Bardzo mocną pozycję mają natomiast cenieni przy Piłsudskiego bracia Bortnik. Specjaliści od przygotowania fizycznego o swoją posadę martwić się nie muszą.