Widzew odrobił tylko punkcik

28 kwietnia 2014, 09:13 | Autor:

Marcin_Kaczmarek

Niedzielny mecz Korony z Widzewem zakończył dla łódzkich kibiców emocje w 31 kolejce T-Mobile Ekstraklasy. Co prawda wieczorem rozegrane zostanie jeszcze jedno spotkanie, ale pojedynek Pogoni z Górnikiem, to starcie w grupie mistrzowskiej.

Cztery potyczki w grupie spadkowej przyniosły tylko jeden remis, właśnie w meczu Widzewa. W trzech pozostałych dwa razy wygrali gospodarze, a raz goście. Sytuacja łodzian po pierwszej serii gier fazy finałowej wygląda ciut lepiej, jeśli chodzi o dorobek punktowy – widzewiacy odrobili po punkciku do Zagłębia i Piasta. Z drugiej zaś strony dystans do 14 miejsca wciąż jest niemały, a do końca sezonu pozostało jedno spotkanie mniej.

Piłkarze Artura Skowronka, chcąc utrzymać się w ekstraklasie, muszę zdobyć teraz co najmniej cztery punkty więcej od lubinian i co najmniej sześć od gliwiczan. W razie równej ilości punktowej, o kolejności w tabeli decydować będą bowiem wyniki z fazy zasadniczej, a te w obu przypadkach są dla Widzewa niekorzystne.

Największym wygranym kolejki wydaje się być Podbeskidzie, które ogrywając na wyjeździe Cracovię oddaliło się od strefy spadkowej na cztery punkty. Z ulgą odetchnęła także Jagiellonia, dla której szczęśliwie zakończony thriller w Białymstoku oznacza wskoczenie na 9 miejsce w tabeli i aż 8-punktową przewagę nad swoim wczorajszym rywalem, Piastem.

W następnej kolejce Podbeskidzie podejmować będzie Jagiellonię, Śląsk wyjedzie do Gliwic, a Zagłębie zmierzy się z Koroną. Łodzianie zagrają u siebie w meczu o życie z „Pasami”.

Komplet wyników 31 kolejki fazy finałowej:

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 4:3 (3:1)
Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
Korona Kielce – Widzew Łódź 2:2 (0:2)