Widzew otrzymał licencję na przyszły sezon Ekstraklasy
26 kwietnia 2024, 15:48 | Autor: RyanWidzew jest o krok od matematycznego zapewnienia sobie utrzymania w Ekstraklasie, a w praktyce jest go już pewien. Klub może już szykować się na następny sezon w elicie, ponieważ dziś otrzymał licencję od Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Zgodnie z komunikatem opublikowanym na oficjalnej witrynie, otrzymana licencja od PZPN nie jest obwarowana żadnymi nadzorami. W przeszłości łodzianie musieli zmagać się m.in. z nadzorem finansowym czy infrastrukturalnym. Teraz o żadnym takim warunku się nie mówi, co oczywiście bardzo cieszy. Oznacza bowiem, że spółka jest zdrowa i ma mocne podstawy.
Po dwudziestu dziewięciu kolejkach czerwono-biało-czerwoni zajmują ósme miejsce w tabeli z dorobkiem czterdziestu dwóch punktów. Do zakończenia sezonu mogą zdobyć ich jeszcze maksymalnie piętnaście. W teorii mają szansę zająć pozycję uprawniającą do gry w europejskich pucharach, a nawet sięgnąć po mistrzostwo Polski. Co ciekawe, przy tak niespodziewanym scenariuszu licencja zawiera też zgodę na grę na arenie międzynarodowej.








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Wina Wichniarka!
Doceniam ironię.
„Spółka jest zdrowa i ma mocne podstawy” – w sumie prawda, jest pieniądz – jest zdrowie na mocnych podstawach „chorych” kibiców zgadzających się na ten proceder i gotowych na ligowe przeciętniactwo WIDZEWA
U Was za to pasmo samych sukcesów. 1 rok i spadek z hukiem.
Oślepia cię zazdrość „fanie* Ravasa
Zawsze wolałem pozytywizm od romantyzmu. Praca od podstaw przynosi już pierwsze korzyści. Brawo zarząd :)
Praca u podstaw