Widzew otrzymał licencję na przyszły sezon Ekstraklasy

26 kwietnia 2024, 15:48 | Autor:

Widzew jest o krok od matematycznego zapewnienia sobie utrzymania w Ekstraklasie, a w praktyce jest go już pewien. Klub może już szykować się na następny sezon w elicie, ponieważ dziś otrzymał licencję od Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym na oficjalnej witrynie, otrzymana licencja od PZPN nie jest obwarowana żadnymi nadzorami. W przeszłości łodzianie musieli zmagać się m.in. z nadzorem finansowym czy infrastrukturalnym. Teraz o żadnym takim warunku się nie mówi, co oczywiście bardzo cieszy. Oznacza bowiem, że spółka jest zdrowa i ma mocne podstawy.

Po dwudziestu dziewięciu kolejkach czerwono-biało-czerwoni zajmują ósme miejsce w tabeli z dorobkiem czterdziestu dwóch punktów. Do zakończenia sezonu mogą zdobyć ich jeszcze maksymalnie piętnaście. W teorii mają szansę zająć pozycję uprawniającą do gry w europejskich pucharach, a nawet sięgnąć po mistrzostwo Polski. Co ciekawe, przy tak niespodziewanym scenariuszu licencja zawiera też zgodę na grę na arenie międzynarodowej. 

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pogromca trolli
21 dni temu

Wina Wichniarka!

Akte
Odpowiedź do  Pogromca trolli
21 dni temu

Doceniam ironię.

Fan Henia
21 dni temu

Spółka jest zdrowa i ma mocne podstawy” – w sumie prawda, jest pieniądz – jest zdrowie na mocnych podstawach „chorych” kibiców zgadzających się na ten proceder i gotowych na ligowe przeciętniactwo WIDZEWA

Cody
Odpowiedź do  Fan Henia
21 dni temu

U Was za to pasmo samych sukcesów. 1 rok i spadek z hukiem.

Akte
Odpowiedź do  Fan Henia
21 dni temu

Oślepia cię zazdrość „fanie* Ravasa

Jacek
21 dni temu

Zawsze wolałem pozytywizm od romantyzmu. Praca od podstaw przynosi już pierwsze korzyści. Brawo zarząd :)

Bolo
Odpowiedź do  Jacek
21 dni temu

Praca u podstaw

7
0
Would love your thoughts, please comment.x