Widzew otrzymał licencję na przyszły sezon Ekstraklasy

26 kwietnia 2024, 15:48 | Autor:

Widzew jest o krok od matematycznego zapewnienia sobie utrzymania w Ekstraklasie, a w praktyce jest go już pewien. Klub może już szykować się na następny sezon w elicie, ponieważ dziś otrzymał licencję od Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym na oficjalnej witrynie, otrzymana licencja od PZPN nie jest obwarowana żadnymi nadzorami. W przeszłości łodzianie musieli zmagać się m.in. z nadzorem finansowym czy infrastrukturalnym. Teraz o żadnym takim warunku się nie mówi, co oczywiście bardzo cieszy. Oznacza bowiem, że spółka jest zdrowa i ma mocne podstawy.

Po dwudziestu dziewięciu kolejkach czerwono-biało-czerwoni zajmują ósme miejsce w tabeli z dorobkiem czterdziestu dwóch punktów. Do zakończenia sezonu mogą zdobyć ich jeszcze maksymalnie piętnaście. W teorii mają szansę zająć pozycję uprawniającą do gry w europejskich pucharach, a nawet sięgnąć po mistrzostwo Polski. Co ciekawe, przy tak niespodziewanym scenariuszu licencja zawiera też zgodę na grę na arenie międzynarodowej. 

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pogromca trolli
2 miesięcy temu

Wina Wichniarka!

Akte
Odpowiedź do  Pogromca trolli
2 miesięcy temu

Doceniam ironię.

Fan Henia
2 miesięcy temu

Spółka jest zdrowa i ma mocne podstawy” – w sumie prawda, jest pieniądz – jest zdrowie na mocnych podstawach „chorych” kibiców zgadzających się na ten proceder i gotowych na ligowe przeciętniactwo WIDZEWA

Cody
Odpowiedź do  Fan Henia
2 miesięcy temu

U Was za to pasmo samych sukcesów. 1 rok i spadek z hukiem.

Akte
Odpowiedź do  Fan Henia
2 miesięcy temu

Oślepia cię zazdrość „fanie* Ravasa

Jacek
2 miesięcy temu

Zawsze wolałem pozytywizm od romantyzmu. Praca od podstaw przynosi już pierwsze korzyści. Brawo zarząd :)

Bolo
Odpowiedź do  Jacek
2 miesięcy temu

Praca u podstaw

7
0
Would love your thoughts, please comment.x