Zapowiedź 24. kolejki IV ligi

26 kwietnia 2024, 19:00 | Autor:

Sobota będzie dniem, w którym zostaną rozegrane wszystkie spotkania 24. kolejki IV ligi. Pozycji lidera niezmiennie bronić będzie Sokół, a odrobić straty postara się goniący go peleton z rezerwami Widzewa na czele. Jutro będą miały miejsce także ważne starcia dla dolnych rejonów tabeli.

Dość spokojną sytuację w lidze ma ŁKS III Łódź. Nie zapowiada się aby łodzianie mieli włączyć się do walki o czołowe lokaty i nie grozi im również spadek. Jutro ich rywalem będzie Start Brzeziny, który ma na koncie 31 oczek, czyli o 3 mniej od ŁKS. Ważne spotkanie odbędzie się w Kutnie, gdzie próbujący wskoczyć na podium AKS zagra z tamtejszym KS. Mecz ten będzie niezwykle istotny dla samych gospodarzy, ponieważ ewentualna porażka znacznie przybliży ich do strefy spadkowej. O wyjście z tego rejonu tabeli walczy ambitnie Boruta. Teraz nadarzy się ku temu najlepsza okazja, ponieważ przeciwnikiem będzie przedostatni Szczerbiec Wolbórz, który traci do bezpiecznej strefy aż 8 punktów.

Mimo dobrych wyników, wciąż fotelu lidera nie mogą objąć rezerwy Widzewa. Na razie łodzianie muszą zadowolić się awansem na drugą pozycję, a już jutro zmierzą się na niełatwym terenie ze Zjednoczonymi Stryków. Wygrana RTS może zagrozić czteropunktowej przewadze Sokoła, który przed własną publicznością stanie w szranki ze Zrywem Wygoda. Wciąż o spokój w klasyfikacji ligowej walczy Warta Działoszyn, która bardzo słabo weszła w wiosenną część zmagań. Szansą na poprawienie dorobku będzie potyczka z Omegą Kleszczów.

O włos od strefy spadkowej znajduje się Skalnik Sulejów. Sulejowianie będą mieli jutro dobrą okazję, żeby nieco odskoczyć, bowiem rywalem będzie ostatni w rozgrywkach Włókniarz Zelów, który z kolejki na kolejkę przybliża się do spadku. Jeśli mielibyśmy wybrać natomiast jeden hit kolejki, to byłby to mecz w Radomsku, gdzie trzeci w stawce RKS podejmie piotrkowską Polonię. Porażka może oznaczać dla gości koniec marzeń o walce o ligowe podium. Ostatni mecz rozegrany zostanie o godz. 17:00. Będąca ostatnio w nieco gorszej formie Ceramika zmierzy się z Orkanem, który potrzebuje punktów jak tlenu.

Zapowiedź 24. kolejki IV ligi:

sobota, 27 kwietnia

ŁKS III Łódź – Start Brzeziny, godz. 12:00
KS Kutno – AKS SMS Łódź, godz. 14:00
Szczerbiec Wolbórz – Boruta Zgierz, godz. 15:00
Zjednoczeni Stryków – Widzew II Łódź, godz. 15:00
Sokół Aleksandrów Łódzki – Zryw Wygoda, godz. 15:00
Omega Kleszczów – Warta Działoszyn, godz. 16:00
Skalnik Sulejów – Włókniarz Zelów, godz. 16:00
RKS Radomsko – Polonia Piotrków Trybunalski, godz. 17:00
Ceramika Opoczno – Orkan Buczek, godz. 17:00

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x