Widzew spadł na trzecie miejsce

16 listopada 2019, 18:51 | Autor:

Nie doczekaliśmy się niespodzianek w sobotnich meczach czołówki II ligi. Swoje spotkania wygrały zarówno Resovia, jak i Górnik Łęczna, dzięki czemu obie te drużyny minęły Widzew w tabeli. Liderem są piłkarze z Lubelszczyzny.

Górnik nie bez problemów wygrał z Garbarnią Kraków 1:0. Jedynego gola w spotkaniu zdobył niezawodny Paweł Wojciechowski. Goście mieli swoje okazje, by wyrównać, ale brakowało im skuteczności i to zespół Kamila Kieresia mógł cieszyć się z trzech punktów. Łęcznianie zapewnili sobie tym samym fotel lidera po 18. kolejce.

Druga jest Resovia, która mierzyła się dziś w derbowym pojedynku ze Stalą Stalowa Wola. Choć faworytami byli gospodarze, wynik, za sprawą Roberta Dadoka, otworzyli przyjezdni. W pierwszej połowie nic już się nie zmieniło, ale tuż po przerwie rzeszowianie przypuścili prawdziwy szturm! Strzelanie rozpoczął Sebastian Zalepa, dwa kolejne gole dołożył Adrian Dziubiński i nawet kontaktowe trafienie Krzysztofa Kiercza nie odebrało już podopiecznym Szymona Grabowskiego zwycięstwa 3:2.

W pozostałych dzisiejszych meczach, najciekawiej było w Stargardzie, gdzie Błękitni po bardzo emocjonującym widowisku zwyciężyli Górnik Polkowice 3:2. W starciach rezerw Lecha Poznań Olimpią Elbląg i Bytovii Bytów Elaną Toruń padły remisy 1:1.

Dokończenie kolejki jutro. Pogoń Siedlce zmierzy się ze Stalą Rzeszów, a Znicz Pruszków GKS Katowice. Jeżeli zawodnicy z Górnego Śląska wygrają, zepchną widzewiaków z podium II ligi.