Świetny występ Kity! W końcu się przełamał

17 listopada 2019, 10:03 | Autor:

Przemysław Kita to jedno z największych jesiennych pozytywnych zaskoczeń w zespole Widzewa. Napastnik znakomicie wszedł do zespołu, strzelając gole w każdym z pierwszych trzech meczów sezonu. Później na kilka kolejek wypadł z powodu kontuzji, ale jeszcze przed końcem roku wrócił do wysokiej formy.

Była 30. minuta spotkania z Błękitnymi Stargard, gdy widzewiak upadł na murawę, prosząc o pomoc medyczną. Szybko uznano, że niezbędna będzie zmiana, a później przerwa w grze, która trochę się przeciągała. Kita opuścił cztery występy, a później mozolnie zaczął odbudowywać formę. Pierwsze mecze, z Legionovią Legionowo, Garbarnią Kraków i Lechem II Poznań miał bardzo słabe, ale z czasem odzyskał jakość.

Obecnie trudno wyobrazić sobie jedenastkę łodzian bez tego 26-latka. Nawet, gdy z konieczności został przesunięty na skrzydło, nie odpuszcza. W Pruszkowie na nowej pozycji szło mu przeciętnie, ale w piątkowy wieczór pokazał wysoką klasę. Wypracował oba rzuty karne, ale tylko jeden z nich Marcin Robak zdołał zamienić na bramkę. W 83. minucie Kita ukoronował świetny występ strzeleniem gola na 4:0. „Rywal mocno się wycofał, ciężko było znaleźć sobie miejsce, dlatego częściej szukałem gry w środku pola. Gryf jest zespołem, który walczy, dopóki nie straci pierwszej bramki. Gdy udało nam się otworzyć wynik, było już dużo łatwiej” – oceniał mecz napastnik Widzewa.

Bramka, którą widzewiak ustalił wynik potyczki z Gryfem Wejherowo, była mu bardzo potrzebna. Odkąd wrócił po kontuzji, ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Kita musiał czekać na ten moment ponad trzy miesiące. „Dostałem dobre dośrodkowanie od Marcela Pięczka. Uderzyłem piłkę lekko, bo bałem się, że jak pójdę na siłę, to mogę przestrzelić” – opisywał swoje trafienie na antenie Widzew TV.

Łącznie Przemysław Kita strzelił w bieżących rozgrywkach cztery bramki, do których dołożył aż dziewięć asyst. Pod względem tej drugiej statystyki nikt w drużynie nie może się z nim równać!