Widzew – Zagłębie (konferencja przedmeczowa)

20 marca 2014, 15:15 | Autor:

Przedstawiamy zapis konferencji prasowej przed meczem z Zagłębiem Lubin, na której obecni byli: trener Artur Skowronek i pomocnik Marcin Kaczmarek.

Artur Skowronek:
„Sytuacja, w której się znaleźliśmy sprawiła, że media kreują to spotkanie jako mecz ostatniej szansy. My chcemy podejść do tego meczu z bazą mikrocyklu, jaki mamy za sobą. Nie mam pretensji do chłopaków w ich codziennej pracy. Mamy znakomitą szansę i musimy ją wykorzystać. Widać po zawodnikach, że jest ciśnienie, ale staramy się tworzyć piłkarską rodzinę. Powiedzieliśmy sobie wiele w tym tygodniu i wierzymy, że szatnia zareagowała na to bardzo pozytywnie. Analiza meczu z Lechią jest już historią i skupmy się na Zagłębiu. Zawsze można coś zrobić lepiej, ale nie mamy do siebie pretensji. Jeżeli zespół będzie dobrze wyglądał, indywidualnie też piłkarze pójdą w górę. Sytuacji z Mikitą przyłapanym przez kibiców na zabawie z udziałem alkoholu nie będę komentował.”

Marcin Kaczmarek:
„Ten mecz jest dla nas ważny, ale nie najważniejszy. Przygotowywaliśmy się do tego meczu w świetnych warunkach i teraz tylko 3 punkty. Zagłębie jest bardzo dobre – pokazują to wyniki, ale my też mamy dobrych zawodników. Trener wybrał trzech kapitanów i ja się z tym zgadzam. Nieważne, kto jest kapitanem – musimy wygrywać.”