Widzew zagra jutro o lidera!

2 marca 2019, 18:56 | Autor:

Dobre informacje dla piłkarzy Widzewa napłynęły właśnie z Elbląga! Liderujący w tabeli Radomiak nie sprostał bowiem Olimpii, z którą przegrał 1:2. Oznacza to, że łodzianie zagrają jutro o powrót na pozycję lidera!

Od samego początku to elblążanie byli stroną przeważającą. Ataki podopiecznych Adama Noconia przyniosły skutek w 32. minucie, gdy pojedynek sam na sam z bramkarzem wygrał Michał Fidzukiewicz. Jeszcze przed przerwą rzut karny wykorzystał Jakub Bojas, a Olimpia podwyższyła na 2:0. Po chwili na trybuny został wyrzucony trener gości, Dariusz Banasik.

W 62. minucie Meik Kawrot zdobył dla Radomiaka kontaktowego gola. Lider II ligi próbował doprowadzić do remisu, ale nie był w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką dobrze spisujących się dziś gospodarzy. Ostatecznie, radomianie przegrali 1:2 i nad drugim Widzewem mają nadal tylko dwa punkty przewagi.

Swoje mecze wygrały za to dwie inne drużyny zainteresowane awansem. Elana Toruń nie bez problemów pokonała w Rybniku tamtejszy ROW, po dość przypadkowej bramce Filipa Kozłowskiego. Z kolei GKS Bełchatów zwyciężył na własnym boisku Ruch Chorzów. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Marcin Ryszka.

W innych zakończonych już spotkaniach oglądaliśmy bardzo dużo bramek. Olimpia Grudziądz wygrała w Częstochowie ze Skrą 4:0, Stal Stalowa Wola okazała się lepsza od Błękitnych Stargard w stosunku 4:2, a Rozwój Katowice rozgromił Siarkę Tarnobrzeg aż… 6:0! Sobotnie granie zakończy pojedynek Znicza Pruszków z Pogonią Siedlce.