Kolejna przegrana koszykarek

2 marca 2019, 21:55 | Autor:

Drugi mecz z rzędu przegrały koszykarki Widzewa. Po niespodziewanej porażce u siebie z Politechniką Gdańską, tym razem podopieczne Elmedina Omanicia nie były w stanie sprostać Wiśle Kraków. Spotkanie zakończyło się wynikiem 89:57 dla „Białej Gwiazdy”.

Mecz zaczął się fatalnie dla zawodniczek z Łodzi. Po niespełna dwóch minutach przegrywały one już 0:7, a po kolejnych czterech 4:17. W tym momencie celnie za trzy rzuciła jednak Katarina Vucković, co nieco dodało przyjezdnym skrzydeł. W końcówce kwarty podgoniły one wynik, dzięki dwóm „trójkom” Dominique Wilson i jeszcze jednej Serbki. Po pierwszej części gry przegrywały więc tylko 18:25.

W pierwszych fragmentach drugiej kwarty oba zespoły grały punkt za punkt, ale później dobrą serię zaliczyły łodzianki. Rzut Aleksandry Pawlak zza linii 6,75 m zmniejszył ich stratę do zaledwie dwóch „oczek”. Niestety, w tym momencie przypomniały o sobie Maria Araujo i Maria Conde, które dały w krótkim czasie dały krakowiankom aż dwanaście punktów. W efekcie, przewaga Wisły szybko wzrosła, a w końcówce jeszcze się powiększyła. Po pierwszej połowie gospodynie prowadziły już 52:29

Początek trzeciej kwarty ponownie należał do „Białej Gwiazdy”. Po pięciu minutach tej części spotkania wygrywały one już 27 punktami, a później ich prowadzenie jeszcze urosło. Na szczęście, w ostatnich fragmentach gospodynie straciły skuteczność, co pozwoliło nieco odrobić straty zawodniczkom Widzewa. Cztery punkty Pawlak i trzy Wilson doprowadziły do rezultatu 65:42, z którym obie drużyny rozpoczęły końcowe dziesięć minut.

Ostatnia część spotkania nie miała prawa przynieść żadnych zmian. Krakowianki najpierw zwiększyły, a później utrzymywały przewagę na bezpiecznym poziomie. Jedynie dzięki trójkom Elżbiety Paździerskiej i Klaudii Perisy widzewiakom udało się nieco poprawić rezultat. Ostatecznie, gospodynie zwyciężyły 89:57.

Podopieczne trenera Omanicia zajmują w tabeli Basket Ligi Kobiet dziewiąte miejsce. W przyszły weekend pauzują, a za dwa tygodnie zmierzą się na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław. Mecz odbędzie się w sobotę, 16 marca, o godzinie 15:10.

Wisła Kraków – Widzew Łódź 89:57 (25:18, 27:11, 13:13, 24:15)