Wysokie zwycięstwo rezerw. Cztery gole Michalskiego!

2 marca 2019, 16:36 | Autor:

Kolejny zimowy sparing mają za sobą piłkarze rezerw Widzewa. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego pokonali aż 7:0 IV-ligową Pilicę Przedbórz. Spory wkład w ten wynik mieli zawodnicy pierwszej drużyny.

Szkoleniowiec łodzian miał dziś dyspozycji aż pięciu graczy z kadry „jedynki”. W bramce rozpoczął Grzegorz Gibki, zaś w polu zaprezentowali się Kacper Falon, Maciej Kazimierowicz, Marcin Kozłowski i Mateusz Michalski. W wyjściowej jedenastce znalazł się również Jakub Kmita.

Widzewiacy mogli bardzo szybko otworzyć wynik, lecz strzał głową Falona dobrze obronił stojący w bramce gości Jakub Rygielski. Na premierowe trafienie nie trzeba było na szczęście długo czekać. W 10. minucie Michalski dostał świetną, długą piłkę, minął bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Gospodarze przeważali i tworzyli dogodne sytuacje, więc kolejne gole były tylko kwestią czasu.

W 20. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Falon i nie miał najmniejszych problemów, by pokonać bramkarza. Po chwili uderzał Kozłowski, jego uderzenie obronił Rygielski, ale futbolówka trafiła do Kamila Drążczyka. Lewy obrońca dokładnie ją wrzucił, a akcję wykończył Michalski, podwyższając rezultat na 3:0.

Zespół Grzeszczakowskiego nie zamierzał odpuszczać. W 33. minucie widzewiacy zaatakowali lewym skrzydłem, a w zamieszaniu podbramkowym jeden z obrońców Pilicy wybił piłkę tak niefortunnie, że trafił wprost w Falona. Futbolówka po odbiciu się od niego wpadła do siatki. Tuż przed przerwą łodzianie przeprowadzili dobry kontratak. Gibki dalekim wybiciem uruchomił Falona, ten podał do Jasińskiego, a młody napastnik ustalił wynik pierwszej połowy na 5:0.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. W 53. minucie Kozłowski podał do Michalskiego, ale ten strzelił obok słupka. Kolejną szansę 27-latek dostał dziesięć minut później, gdy wykonywał rzut wolny. Pomocnik uderzył w samo okienko, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi przedborzan. Po chwili najlepszy strzelec i asystent Widzewa jesienią dołożył jeszcze jedno trafienie, przeprowadzając świetną akcję lewym skrzydłem i wykańczając ją precyzyjnym strzałem po ziemi.

Gospodarze mogli jeszcze podwyższyć wynik, lecz brakowało im nieco szczęścia. Najpierw z daleka uderzał Kmita, a na dziesięć minut przed końcem dobrą okazję miał Kozłowski. Prawy obrońca przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Grzeszczakowskiego siedmioma bramkami.

Za tydzień rezerwy Widzewa zmierzą się w dwumeczu najpierw z IV-ligowym Nerem Poddębice, a później z występującym w A-klasie KKS Koluszki. Spotkania odbędą się o 12:00 i 14:00 na Łodziance.

Widzew II Łódź – Pilica Przedbórz 7:0 (5:0)
10′, 23′, 63′, 68′ Michalski, 20′, 33′ Falon, 44′ Jasiński

Gibki (46′ Rutkowski) – Kozłowski, Piskorski (75′ Nowicki), Sieroń (69′ Mamełka), Drążczyk (68′ Stopa) – Michalski (85′ Sieroń), Kazimierowicz, Owczarczyk (63′ Malinowski), Kmita – Falon (46′ Marcioch) – Jasiński (75′ Telestak)