Widzewska sekcja bokserska reaktywowana!

6 marca 2023, 13:12 | Autor:

Sobotnie przedpołudnie było ważnym dniem dla widzewskiej społeczności. Po wielu latach niebytu reaktywowana bowiem została sekcja bokserska łódzkiego klubu! Już teraz zapraszamy wszystkich na treningi.

Widzewski sport od lat kręci się wokół piłki nożnej. Wszyscy wspominają występy piłkarzy czerwono-biało-czerwonych w Lidze Mistrzów czy Mistrzostwa Polski. Tymczasem w latach 20. XX w. to sekcja bokserska Widzewa należała do najlepszych w kraju.

Za pierwsze sukcesy bokserskiej sekcji RTS odpowiadał trener Zygmunt Cegielski, który żelazną konsekwencją szkolił kolejnych adeptów sztuki walki na pięści oraz szkoleniowców, kontynuujących jego dzieło. W roku 1960 Zdzisław Drożdżal w wadze papierowej zdobył mistrzostwo Polski juniorów, a dwa lata później został wicemistrzem kraju seniorów w wadze muszej. 

Początkiem końca tłustych lat boksu okazał się awans do I ligi drużynowych mistrzostw Polski. Sukces ten został osiągnięty w roku 1978, pod wodzą trenera Włodzimierza Tomaszewskiego. Trzy lata później nie zdołano skompletować składu i zespół nie przystąpił już do rozgrywek.

Na sobotnim otwarciu sekcji boksu byli obecni m.in. Ryszard Andrzejczak jako prezes MUKS Widzew, a także Jan Wnęk, Mirosław Pacholski, Adam Pokusa i Jan Prochoń. Wszyscy czterej to byli zawodnicy i trenerzy, związani z widzewskim boksem.

Reaktywacja sekcji bokserskiej nastąpiła w minioną sobotę. Na pierwszym treningu stawiła się liczna grupa miłośników boksu. Treningi będą odbywały się cztery razy w tygodniu (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek) o godzinie 17, w hali przy ulicy Wierzbowej 35. Cena karnetu w sekcji to koszt 100 złotych.

Zachęcamy do polubienia oficjalnych portali sekcji bokserskiej w social mediach na Facebooku (TUTAJ) oraz Instagramie (TUTAJ)

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
13
0
Would love your thoughts, please comment.x