Widzewska sekcja bokserska reaktywowana!

6 marca 2023, 13:12 | Autor:

Sobotnie przedpołudnie było ważnym dniem dla widzewskiej społeczności. Po wielu latach niebytu reaktywowana bowiem została sekcja bokserska łódzkiego klubu! Już teraz zapraszamy wszystkich na treningi.

Widzewski sport od lat kręci się wokół piłki nożnej. Wszyscy wspominają występy piłkarzy czerwono-biało-czerwonych w Lidze Mistrzów czy Mistrzostwa Polski. Tymczasem w latach 20. XX w. to sekcja bokserska Widzewa należała do najlepszych w kraju.

Za pierwsze sukcesy bokserskiej sekcji RTS odpowiadał trener Zygmunt Cegielski, który żelazną konsekwencją szkolił kolejnych adeptów sztuki walki na pięści oraz szkoleniowców, kontynuujących jego dzieło. W roku 1960 Zdzisław Drożdżal w wadze papierowej zdobył mistrzostwo Polski juniorów, a dwa lata później został wicemistrzem kraju seniorów w wadze muszej. 

Początkiem końca tłustych lat boksu okazał się awans do I ligi drużynowych mistrzostw Polski. Sukces ten został osiągnięty w roku 1978, pod wodzą trenera Włodzimierza Tomaszewskiego. Trzy lata później nie zdołano skompletować składu i zespół nie przystąpił już do rozgrywek.

Na sobotnim otwarciu sekcji boksu byli obecni m.in. Ryszard Andrzejczak jako prezes MUKS Widzew, a także Jan Wnęk, Mirosław Pacholski, Adam Pokusa i Jan Prochoń. Wszyscy czterej to byli zawodnicy i trenerzy, związani z widzewskim boksem.

Reaktywacja sekcji bokserskiej nastąpiła w minioną sobotę. Na pierwszym treningu stawiła się liczna grupa miłośników boksu. Treningi będą odbywały się cztery razy w tygodniu (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek) o godzinie 17, w hali przy ulicy Wierzbowej 35. Cena karnetu w sekcji to koszt 100 złotych.

Zachęcamy do polubienia oficjalnych portali sekcji bokserskiej w social mediach na Facebooku (TUTAJ) oraz Instagramie (TUTAJ)

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mike nieżelazny
1 rok temu

Świetna sprawa, przydałby się podział na grupy…

Mar
Odpowiedź do  Mike nieżelazny
1 rok temu

No i ośrodek treningowy pod patronatem Andrzeja Gołoty

Łukasz
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Boli serduszko, za torami czegoś takiego nie macie co ?

JANEK
Odpowiedź do  Łukasz
1 rok temu

Jest ŁKS Boks na Karolewie wiec nie wiem o czym piszesz

RedMan
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

a tak tak widziałem w poleskich bramach po libacjach alkoholowych, ale jak dwa żule tłuką się po pysku to jeszcze nie jest boks :D

Last edited 1 rok temu by RedMan
Mike nieżelazny
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Gdzie widzisz problem, że żyć zaczyna coś co nie jest modnym MMA ani wyjętym z du## crossfitem a sztuka z tradycja? Może wypali i się uda coś ciekawego zrobić.

Parsifal
Odpowiedź do  Mike nieżelazny
1 rok temu

A co jest nie tak z crossfitem? Obecnie ma to taką zangielszczoną nazwe natomiast treningi tego typu z wlasna masą ciała, ketlami, pilkami, hantlami ostnialy od zawsze i mozna na nich zbudować prawdziwą siłe potrzebną na codzień.
Po co hejtować i zestawiać boks z czymś co jest zupelnie z innej parafii?

zią
Odpowiedź do  Mike nieżelazny
1 rok temu

Majkusiu, a czy prawilny bokser przypadkiem nie wykonuje podciągnięć, padnij-powstań, wypychania sztangi z biodra, skrętów z obiążeniem, przysiadków itd to są dokładnie ćwiczenia tego „z d##y crossfity” :D Najważniejsze żebyśmy się wszyscy ruszali i dbali o kondycję :)

dobre
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

albo Najmana :)

Pier
1 rok temu

Szacunek ‼️

Krzysztofpiastòw
1 rok temu

Nie ma ligi bokserskiej, rozgrywek,boksu amatorskiego w takiej formie jakiej był powiedzmy w latach 80 czy wcześniej. Oczywiście nic złego w tym że klub bokserski ma w nazwie WIDZEW ,ale też i większego sensu. Równie dobrze mógłby nazywać się np. Fight,Dragon,czy inny a swoją siedzibę miałby w części Łodzi zwanej Widzewem bo i miasto też nie ma podziału na dzielnice.

Grzesiek
1 rok temu

W przeszłości były jeszcze inne sekcje: lekkoatletyka, kolarstwo, judo, brydż i gimnastyka artystyczna. Dziś pamiętam jak piękna Widzewianka, gimnastyczka Agnieszka Brandebura wytańczyła m.in. do „Czerwonych Korali” Brathanków i Młynkowej 13. miejsce w wieloboju na IO w Sydney w 2000. roku…
Brawo!

Olek
1 rok temu

Od ilu lat można zapisywać dzieci

13
0
Would love your thoughts, please comment.x