Wyniki meczów Akademii Widzewa (9 czerwca)

11 czerwca 2021, 08:00 | Autor:

To była udana środa dla piłkarzy Akademii Widzewa. Choć na boisku pojawiły się tylko dwie młodzieżowe drużyny czerwono-biało-czerwonych, obie odniosły zwycięstwa. Bardzo istotna była zwłaszcza derbowa wygrana juniorów młodszych z ŁKS na wyjeździe.

Świetną serię kontynuują rezerwy, chociaż w Rudzie-Bugaj wcale nie miały najłatwiejszej przeprawy. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego do przerwy prowadzili tylko 1:0, ale w końcówce spotkania wyśrubowali wynik na nieco bardziej okazały poziom (relacja TUTAJ). Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu przewaga łodzian nad zajmującym drugie miejsce w tabeli GKS Ksawerów wynosi trzynaście punktów.

W dobrych humorach dzień zakończyli też zawodnicy Łukasza Jonczyka. Juniorzy młodsi przegrywali w derbach Łodzi, ale jeszcze przed przerwą byli w stanie objąć prowadzenie, a ostatnia bramka zdobyta w szóstej minucie doliczonego czasu gry wywołała u nich eksplozję radości (więcej TUTAJ). Niestety, w środę wygrał również GKS Bełchatów, więc widzewiacy wciąż wyprzedzają go tylko o „trzy” oczka. Do końca zostały dwie serie gier.