U-17: Widzew znów górą w derbach Łodzi!

9 czerwca 2021, 13:01 | Autor:

Derby Łodzi juniorów młodszych znów dla Widzewa! Po domowym zwycięstwie odniesionym kilka tygodni temu, dziś czerwono-biało-czerwoni wygrali z ŁKS na wyjeździe 3:1! Podopieczni Łukasza Jonczyka, choć tym razem prowadzeni przez Krzysztofa Mordaka, umocnili się dzięki temu na pierwszym miejscu w tabeli.

Początkowe fragmenty derbowego starcia upłynęły na grze w środku pola. Minimalną przewagę zyskali jednak widzewiacy i to oni mogli jako pierwsi trafić do siatki. Na strzał zdecydował się Marcel Wojtasik, ale dobrze spisał się stojący między słupkami Dominik Stanny. Niestety, tuż przed upływem kwadransa prowadzenie objęli gospodarze. Stanisław Białkowski sfaulowany został w polu karnym, a sędziujący zawody Konrad Gawroński wskazał na jedenastkę. Do niej podszedł Igor Krzyżanek, który uderzeniem w róg pokonał Mateusza Ludwikowskiego. Po chwili mogło być już 0:2! Tym razem młody golkiper odbił na szczęście próbę Igora Lambrechta, chroniąc swoją drużynę przed utratą drugiego gola.

Goście starali się szybko zniwelować dystans, ale dobrze spisujący się w obronie gracze z al. Unii nie dawali im wielu szans. W 30. minucie czerwono-biało-czerwoni jednak wyrównali! Niespodziewanie z ostrego kąta strzelił Kamil Machałek i umieścił piłkę przy słupku, obok zaskoczonego Stannego! Później oba zespoły miały swoje okazje – szarżującego Alana Kułakowskiego powstrzymał Kacper Kotlicki, a próbę Machałka obronił bramkarz. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, drugi cios zadali przyjezdni! Dośrodkowanie z rzutu rożnego dotarło do Mateusza Zieleckiego, ten przyjął futbolówkę i uderzeniem w róg pokonał Stannego! Do przerwy Widzew wygrywał więc na wyjeździe 2:1.

Na drugą część spotkania podopieczni trenera Mordaka wyszli bez zmian w składzie. Bardzo szybko próbowali jednak zmienić wynik i jeszcze podwyższyć prowadzenie. Tuż obok słupka strzelał Sebastian Starbała, dwukrotnie centymetrów zabrakło Zieleckiemu, ale zdecydowanie najlepszą okazję zmarnował Marcel Przybylski, który chybił po świetnej zespołowej akcji i podaniu Zieleckiego. Później zawody się trochę uspokoiły, lecz to widzewiacy starali się kontrolować ich przebieg. ŁKS jedyne zagrożenie tworzył w zasadzie wyłącznie po stałych fragmentach gry, przy których bardzo dobrze radził sobie Ludwikowski.

W kolejnych minutach w ekipie gości pojawiło się kilku nowych zawodników, których zadaniem było dowiezienie zwycięstwa do końca. Na boisku zaczęło się też gotować. Po przepychance żółtymi kartkami ukarani zostali Oliwier Mucha oraz Gracjan Milczarek, a ten pierwszy bardzo szybko tego pożałował, bo w zasadzie w kolejnej sytuacji sfaulował wychodzącego na wolne pole Przybylskiego i został odesłany do szatni. Po chwili świetną szansę miał Kamil Zadka, ale jego mocny strzał na róg odbił bramkarz. W szóstej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił wprowadzony niewiele wcześniej Jakub Krajewski, wykorzystując podanie z prawego skrzydła i trafiając do siatki! Widzew wygrał w derbach Łodzi z ŁKS 3:1, umocnił się na prowadzeniu w tabeli I ligi wojewódzkiej, a w sobotę zmierzy się z AKS SMS Łódź.

U-17: ŁKS Łódź – Widzew Łódź 1:3 (1:2)
15′ (k) Krzyżanek – 30′ Machałek, 43′ Zielecki, 90+6′ Krajewski