Dziś głosowanie nad ofertą Stamirowskiego

10 czerwca 2021, 08:00 | Autor:

10 czerwca może być bardzo ważnym dniem w historii Widzewa Łódź. To właśnie dziś odbędzie się bowiem Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia RTS, podczas którego przeprowadzone zostanie głosowanie nad ofertą zakupu akcji spółki przez Tomasza Stamirowskiego. Klub może więc trafić w nowe ręce!

Przypomnijmy, że związany z funduszem Avallon przedsiębiorca zadeklarował inwestycję w wysokości piętnastu milionów złotych w okresie pięciu lat, z czego dziesięć milionów miałoby zostać wpłacone do spółki tytułem podniesienia kapitału zakładowego, a reszta to gwarancja zobowiązań sponsorskich. Co ważne, cztery miliony z tej kwoty miałyby zostać przekazane do końca czerwca. Gra toczy się o pakiet 79% akcji – pozostałe 21% zostałoby w rękach SRTS.

W ostatnich tygodniach przygotowywana była umowa inwestycyjna. Wszystkie szczegóły zostały już dopięte, dzięki czemu propozycję tę będzie można poddać pod głosowanie. Jak poinformował portal Widzew24.pl, większości członków Stowarzyszenia podobają się warunki przedstawione przez Stamirowskiego, zdają sobie oni też sprawę z tego, że funkcjonowanie klubu na obecnych zasadach to droga donikąd. Jeżeli na ostatniej prostej nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to dzisiaj powinniśmy być więc świadkami zmiany władzy.

A ta pociągnie za sobą kolejne roszady. Niemal na pewno na czele spółki stanie nowa osoba, która zastąpi pełniącego obowiązki prezesa od początku roku Piotra Szora. Według doniesień Widzew24.pl, głównym kandydatem jest Mateusz Dróżdż, o którym już wcześniej pisano w mediach. Niewykluczone, że przywiezie on z Polkowic do Łodzi również nowego trenera, bo ostatnio na rozmowach przy al. Piłsudskiego pojawił się Janusz Niedźwiedź. Spodziewać można się także dyrektora sportowego – tu najwięcej mówiło się o Łukaszu Masłowskim.

Subskrybuj
Powiadom o
48 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
48
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x