Sokół II Aleksandrów Łódzki – Widzew II Łódź 0:3 (0:1)

9 czerwca 2021, 19:50 | Autor:

Kolejne zwycięstwo odniosły dziś rezerwy Widzewa Łódź! Mający zapewniony awans do IV ligi podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego nie stworzyli wielkiego widowiska, ale pokonali Sokół II Aleksandrów Łódzki 3:0. Bramki dla gości zdobyli Mateusz Gołda, Sebastian Rudol oraz Michał Szcześniak.

Widzewiacy pojechali do Rudy-Bugaj, gdzie rozgrywane było dzisiejsze spotkanie, bez żadnych posiłków z pierwszej drużyny, a więc również bez Konrada Reszki, Dawida Owczarka i Jakuba Kmity. Kadra została zatem stworzona wyłącznie z zawodników „dwójki”. Osamotnionym napastnikiem był Grzegorz Brochocki, z kolei duet skrzydłowych stworzyli Jakub Szlaski oraz wspomniany Gołda. Od pierwszych minut szansę dostał także Camilo Villarreal. Po rozgrzewce z jedenastki wypadł Daniel Mąka, który zgłosił kontuzję.

W początkowych fragmentach zawody były wyrównane, chociaż pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie czerwono-biało-czerwoni. Szlaski dośrodkował na głowę Dawida Telestaka, ale ten uderzył niecelnie. W odpowiedzi, bliski pokonania Marcela Buczkowskiego był Krystian Adamiak, na szczęście nie był w stanie przeciąć wrzutki z lewego skrzydła. Kilka chwil później Brochocki uruchomił podaniem Gołdę, ten dograł w pole karne, lecz nie znalazł tam żadnego z kolegów. W osiemnastej minutcie mecz zakończył się dla Villarreala, bo Argentyńczyk doznał urazu. W jego miejsce na murawie zameldował się Damian Związek.

Dzisiejsza potyczka nie porywała, mało było w niej dogodnych sytuacji, ale w 26. minucie łodzianom udało się wyjść na prowadzenie! Gołda odebrał piłkę przeciwnikowi na linii pola karnego i bez większych problemów pokonał stojącego między słupkami Krzysztofa Jurka. Kilka chwil później na niesygnalizowany strzał z ostrego kąta zdecydował się Damian Pokorski, a golkiper Sokoła z trudem sparował piłkę na róg. Goście zyskali już dużo wyraźniejszą przewagę: szarżującego Brochockiego zatrzymał faulem tuż przed szesnastką Krzysztof Domański, a główka Huberta Lenarta minimalnie chybiła celu. Jurek obronił jeszcze uderzenie Związka i do przerwy Widzew prowadził bardzo skromnie, bo jedynie 1:0.

Druga połowa zaczęła się od sporej dominacji podopiecznych trenerów Grzeszczakowskiego oraz Czaplarskiego. Gołda przegrał dwa pojedynki z golkiperem, a Sebastian Rudol po dośrodkowaniu z rogu trafił w słupek. W 50. minucie aleksandrowianie mogli jednak dość niespodziewanie odpowiedzieć – strzał jednego z gospodarzy obił na szczęście tylko obramowanie bramki Buczkowskiego. W jednej z kolejnych akcji minimalnie niecelnie uderzał też Aleksander Jończyk. W następnych minutach po łódzkiej stronie na boisku pojawili się Mateusz Bień i Szcześniak. Ten pierwszy już po kilkunastu sekundach gry przedarł się w szesnastkę, minął kilku rywali, lecz na ostatnim z nich niestety się zatrzymał.

Dziewięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego widzewiacy powinni podwyższyć prowadzenie. Świetne prostopadłe zagranie Piotra Bartłoszewskiego dotarło do Związka, a ten sfaulowany został w szesnastce, za co arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Rudol, ale jego uderzenie wyczuł Jurek! Co ciekawe, dla doświadczonego obrońcy była to już druga zmarnowana jedenastka z rzędu. Sokół szukał jeszcze wyrównania, na szczęście dobrze dysponowanemu Buczkowskiemu udało się zachować dziś czyste konto. Gdy wydawało się, że nic się już nie wydarzy, w doliczonym czasie gry Widzew miał kolejny rzut karny, tym razem po przewinieniu na Szcześniaku! Rudol już nie zawiódł i pokonał bramkarza, lecz na tym nie koniec, bo chwilę późnej do siatki trafił jeszcze sam Szcześniak, w efekcie czego przyjezdni wygrali 3:0. W sobotę podejmą na Łodziance z UKS SMS Łódź.

26′ Gołda, 90+4′ (k) Rudol, 90+5′ Szcześniak