Poznaliśmy plan obchodów 40-lecia pierwszego tytułu

9 czerwca 2021, 17:15 | Autor:

14 czerwca 1981 roku Widzew Łódź wywalczył swoje pierwsze mistrzostwo Polski. Prawie dokładnie czterdzieści lat później, 13 czerwca, przy okazji meczu z Odrą Opole, zorganizowane zostaną obchody rocznicy tego osiągnięcia. Na łamach oficjalnej witryny klubowej widzew.com pojawił się już ich dokładny plan.

Uroczystości rozpoczną się od śniadania na stadionie, na którym pojawią się zaproszeni zawodnicy, trenerzy, działacze i pracownicy mistrzowskiej drużyny, a także rodziny nieżyjących już osób. Wszyscy obecni uhonorowani zostaną pamiątkowymi medalami oraz upominkami, a następnie wspólnie obejrzą kończące rozgrywki starcie z opolanami z trybun „Serca Łodzi”.

O godzinie 11:30 na zewnątrz obiektu przy al. Piłsudskiego odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica, która dedykowana będzie zespołowi z sezonu 1980/1981. Tego dnia premierę będzie miała również wielkoformatowa instalacja na trybunie D. Na zapowiadany mural, malowany na ścianie pobliskiego bloku przy ul. Kazimierza, trzeba poczekać do drugiej połowy czerwca.

W najbliższą niedzielę nie zabraknie też atrakcji dla kibiców. Czynne będzie otwarte na początku miesiąca muzeum, a w sklepie nabyć będzie można okolicznościowe gadżety, których tematyka przewodnia to pierwszy mistrzowski tytuł. W stacjonarnej sprzedaży będzie również specjalna edycja programu meczowego. Więcej informacji o obchodach znajduje się TUTAJ.

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x