Zapowiedź meczu Widzew Łódź – Mechanik Radomsko

13 listopada 2015, 21:35 | Autor:

Damian_Kozieł

W sobotnie przedpołudnie piłkarze Widzewa po raz ostatni w tym roku zaprezentują się przed łódzką publicznością. W spotkaniu kończącym rundę jesienną podejmować będą trzynasty w tabeli Mechanik Radomsko.

Po słabszym okresie rządów Marcina Płuski drużyna wyraźnie odżyła. Widzewiacy wygrali cztery mecze z rzędu, nie tracąc przy tym ani jednego gola. Dopiero w środę marsz łodzian nieco wyhamował Boruta Zgierz, wyrywając im dwa punkty. Jesteśmy jednak przekonani, że gdyby nie błąd Michała Sokołowicza, można byłoby dopisać piąte zwycięstwo.

Co się stało, to się już jednak nie odstanie. Remis w Zgierzu ekipa Płuski powinna potraktować jako sygnał ostrzegawczy, który zmobilizuje ich do jak najlepszej gry w jutrzejszym starciu. Tym bardziej, że będzie to ostatnia potyczka ligowa w tym roku. Co prawda słychać nieoficjalne pogłoski o przedłużeniu rundy, ale póki co szanse na to są niewielkie, bo niechętnych ku temu jest wiele zespołów.

Opiekun RTS będzie mógł powrócić do bardziej stabilnego zestawienia linii defensywnej, bo do składu wraca po kartkowej przerwie Mateusz Milczarek. W związku z tym na Kamil Bartos wróci do pomocy, a Aleksander Majerz usiądzie na ławce lub też przeniesie się do środka pola, do rezerwy odsuwając np. będącego w nieco słabszej formie Damiana Kozieła. Niewykluczone też, że szansę od pierwszego gwizdka otrzyma Damian Marcioch, który dał w środowym meczu bardzo dobrą zmianę.

Dla piłkarzy Widzewa jutrzejszy pojedynek będzie ważny nie tylko z powodu chęci godnego pożegnania się na kilka miesięcy z kibicami. To także szansa na utrzymanie w miarę niewielkiego dystansu do Paradyża i obu bełchatowskich drużyn. Być może stratę uda się jeszcze nieco zmniejszyć, gdyby rywale znów potracili punkty. Ciężko na to liczyć, ale czy ktoś uwierzyłby w remis GKS II ze słabiutką Stalą?

Przeciwnicy przyjadą do Łodzi z bardzo łatwym do przewidzenia nastawieniem. Zamurują dostęp do własnej bramki i będą liczyć na swoje szanse w kontrataku lub po stałym fragmencie gry. Zespół Mechanika udowodnił jednak, że gra na boiskach potentatów układa mu się póki co fatalnie. Ekipa z Radomska gościła już m.in. w Paradyżu czy Kleszczowie. Oba spotkania przegrała wyraźnie, tracąc po sześć goli. Zlały ich też rezerwy GKS (0:3) i Zjednoczeni (0:1), ale to już odbywało się w Bełchatowie.

Optymistycznym sygnałem dla gości będzie jednak aktualna forma. Mechanik nie przegrał czterech ostatnich meczów, z których trzy wygrał. W ostatniej, środowej kolejce 2:0 pokonał Zawiszę Pajęczno i wywindował się na trzynaste miejsce w tabeli. Najgroźniejszym zawodnikiem radomszczańskiej drużyny są Tomasz Walioszczyk – autor 9 goli oraz Przemysław Kornacki, który zaliczył 7 asyst.

Początek spotkania z podopiecznymi trenera Artura Kowalskiego już o godzinie 11:00. Zapraszamy na Relację LIVE do WTM!

Przewidywane jedenastki:

Widzew:
Sokołowicz – Pietras, Polit, Dudała, Milczarek – Budka, Okachi, Marcioch, Czaplarski, Bartos – Zieliński

Mechanik:
Rudak – Michalsi, Perliński, Frączyk, Lewacki – Nowak, Szymczak, Tazbir, Walioszczyk, Piasecki – Majewski