Zgrupowanie w Opalenicy: Dzień 8

8 lipca 2024, 23:17 | Autor:

Za piłkarzami Daniela Myśliwca ostatni pełny dzień pobytu na zgrupowaniu w Opalenicy. Po bardzo luźnej niedzieli, widzewiacy wrócili do intensywnej pracy nad formą. Jak informuje oficjalna witryna, na dziś zaplanowano dwa treningi.

Zanim drużyna Widzewa wybiegła na pierwsze zajęcia, zaliczyła jeszcze dalszy ciąg analizy meczu sparingowego z Banikiem Ostrawa. Później na boisku skoncentrowano się na doskonaleniu szybkości przyjęcia piłki oraz zmiany ciężaru gry – czytamy na widzew.com. Nacisk położony został również na reakcję zawodników po stracie piłki, a celem jest jej jak najszybsze odzyskanie. W tym celu odbyła się też gra wewnętrzna, podczas której ćwiczono pressing oraz dążenie do szybkiego przeniesienia piłki pod pole karne rywala.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, nadal dyskomfort odczuwa trzech piłkarzy. Dobrą wiadomością jest natomiast fakt, że są to drobne problemy. W poniedziałkowym raporcie zawarto informację, że trio Paweł Kwiatkowski, Jakub Sypek i Mateusz Żyro ćwiczyli z zespołem, ale na zmniejszonych obciążeniach. Kolegów opuścił natomiast Bartłomiej Pawłowski, który przebywał w ośrodku Remes Hotel & Spa od czwartku. Kapitan będzie indywidualnie kontynuował rehabilitację po operacji stawu kolanowego.

Po obiedzie na łodzian czekała druga jednostka treningowa, choć tym razem zaliczyli ją nie na murawie, a w siłowni. Tradycyjnie podzieleni na dwie grupy. We wtorek czekają ich już tylko jedne zajęcia na boisku, a następnie pakowanie sprzętu i powrót do Łodzi. Mikrocykl kontynuowany będzie na Łodziance w środę i czwartek, a jego zwieńczeniem będzie piątkowe spotkanie towarzyskie z Legią Warszawa. Po nim czerwono-biało-czerwoni będą mogli nieco odpocząć.

Foto: widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Waldi
4 dni temu

Dlaczego nie ma napastnika????

Tola
Odpowiedź do  Waldi
3 dni temu

Po chuj napastnik Jest Rodic i Sobol Czego jeszcze chcesz NA 8 miejsce wystarczy

Marek
3 dni temu

Kolejny 8 już dzien..bez napastnika bez 9..bez niego będziemy bezzebni i kulawi..nic nie osiągniemy.. pobudka.
.

Tola
3 dni temu

Jest Rondic Sobol Wystarczy na 8 miejsce

4
0
Would love your thoughts, please comment.x