Zmiany w oknie transferowym. Wkrótce rejestracja Ciganiksa

18 stycznia 2023, 18:40 | Autor:

Polski Związek Piłki Nożnej podjął uchwałę modyfikującą okres obowiązywania zimowego okna transferowego. Ma to związek z nietypowym kalendarzem ligowym, a co za tym idzie wyjątkowo wczesnym startem rundy wiosennej.

Zgodnie z regulaminem okno transferowe w Polsce miało otworzyć się standardowo 29 stycznia i dopiero od tego dnia kluby mogłyby rejestrować nowo sprowadzonych zawodników. Problem w tym, że już dwa dni wcześniej zainaugurowana zostanie runda wiosenna i nowi piłkarze nie mogliby zagrać w pierwszej tegorocznej kolejce. W związku z tym PZPN postanowił podjąć specjalną uchwałę, zmieniającą ten okres.

„Dla rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi i e-Winner 2. Ligi okno transferowe rozpocznie się w dniu 23 stycznia 2023 r. (poniedziałek), a zakończy 22 lutego 2023 r. (środa) – będzie trwać 31 dni, tj. maksymalną długość przewidzianą przepisami FIFA dla zimowego okresu transferowego” – czytamy w oficjalnym komunikacie PZPN. Oznacza to, że kluby będą mogły zgłosić do rozgrywek nowych zawodników już w najbliższy poniedziałek.

To dobra wiadomość także dla Widzewa. Co prawda łodzianie nie są tej zimy szczególnie aktywni na rynku transferowym, ale pozyskali w styczniu Andrejsa Ciganiksa. W przyszłym tygodniu działacze będą mogli zarejestrować go w swoim zespole, dzięki czemu Łotysz będzie mógł zadebiutować już w pierwszym starciu. Przypomnijmy, że 28 stycznia na Piłsudskiego przyjedzie czwarta w tabeli Pogoń Szczecin.

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
9
0
Would love your thoughts, please comment.x