Zmiany w oknie transferowym. Wkrótce rejestracja Ciganiksa

18 stycznia 2023, 18:40 | Autor:

Polski Związek Piłki Nożnej podjął uchwałę modyfikującą okres obowiązywania zimowego okna transferowego. Ma to związek z nietypowym kalendarzem ligowym, a co za tym idzie wyjątkowo wczesnym startem rundy wiosennej.

Zgodnie z regulaminem okno transferowe w Polsce miało otworzyć się standardowo 29 stycznia i dopiero od tego dnia kluby mogłyby rejestrować nowo sprowadzonych zawodników. Problem w tym, że już dwa dni wcześniej zainaugurowana zostanie runda wiosenna i nowi piłkarze nie mogliby zagrać w pierwszej tegorocznej kolejce. W związku z tym PZPN postanowił podjąć specjalną uchwałę, zmieniającą ten okres.

„Dla rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi i e-Winner 2. Ligi okno transferowe rozpocznie się w dniu 23 stycznia 2023 r. (poniedziałek), a zakończy 22 lutego 2023 r. (środa) – będzie trwać 31 dni, tj. maksymalną długość przewidzianą przepisami FIFA dla zimowego okresu transferowego” – czytamy w oficjalnym komunikacie PZPN. Oznacza to, że kluby będą mogły zgłosić do rozgrywek nowych zawodników już w najbliższy poniedziałek.

To dobra wiadomość także dla Widzewa. Co prawda łodzianie nie są tej zimy szczególnie aktywni na rynku transferowym, ale pozyskali w styczniu Andrejsa Ciganiksa. W przyszłym tygodniu działacze będą mogli zarejestrować go w swoim zespole, dzięki czemu Łotysz będzie mógł zadebiutować już w pierwszym starciu. Przypomnijmy, że 28 stycznia na Piłsudskiego przyjedzie czwarta w tabeli Pogoń Szczecin.

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rysiek
1 rok temu

Trochę nie na temat ale dziś czytam że Gutek poszedł do Olimpii Grudziądz ale zjazd a niektórzy uważali go za dobrego gracza

Ko.nrad
Odpowiedź do  Rysiek
1 rok temu

Jeździec bez głowy ale chociaż dla się Kunowi przepchnąć gdy ten strzelił najważniejszego gola w dotychczasowej karierze ;)

obiektyw
1 rok temu

Szybko zmienili, nie ma co, przecież termin stsrtu rundy wiosennej był znany od miesięcy, ach ten nasz PZPN…

GiGi TSW
Odpowiedź do  obiektyw
1 rok temu

Dobrze, że w ogóle zdążyli, tyle mieli/mają na głowie…MŚ w Katarze, Afera z rozdawnictwem przez premiera pieniędzy podatników na rzecz wyjścia z grupy, wybór nowego Selekcjonera…także cud że to ogarnęli

Rafi
1 rok temu

Delikatnie to napisane – Łodzianie nie są tej zimy szczególnie aktywni na rynku transferowym.

Grzesiek
1 rok temu

I pomyśleć, że jeszcze przed miesiącem stać nas było na „magic tuoch”, który to „już jedną nogą był w Łodzi”… Co się stało w tym czasie (był Mundial), że nagle nie stać nas na żaden transfer? Kasa wyparowała…?

Jorguś
Odpowiedź do  Grzesiek
1 rok temu

kilka meczyków w lutym w plecy i szybciutko kasa się znajdzie!Tylko kto będzie do kupienia?Ogórki.

Grzesiek
Odpowiedź do  Jorguś
1 rok temu

I to takie wybrakowane… Poza tym, o jakie miejsce w tabeli będziemy wtedy grali? Przy takim asekuranctwie, to grę o utrzymanie jeszcze sobie wykraczemy… Pozdrawiam.

Jorguś
Odpowiedź do  Grzesiek
1 rok temu

może o utrzymanie to nie,ale Widzew to MARKA i nie powinien grać o pietruszkę.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x