Urodziny Ugo Ukaha

18 stycznia 2023, 22:06 | Autor:

Dziś szczególny dzień w domu Ugochukwu Ulaha, były obrońca Widzewa obchodzi bowiem swoje 39. urodziny. Z tej okazji życzymy mu dużo zdrowia, codziennego uśmiechu oraz samych sukcesów w rozpoczętym niedawno 2023 roku.

Ukah posiada aż trzy obywatelstwa: włoskie, nigeryjskie oraz ghańskie. Urodził się 18 stycznia 1984 roku w Parmie i właśnie w miejscowym klubie stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Po zwiedzeniu kilku klubów w Italii, został dostrzeżony przez angielskich skautów, trafiając do londyńskiego Queens Park Rangers. Rosły stoper nie zrobił tam jednak kariery i po półtora roku powrócił do ojczyzny. Nie na długo, ponieważ przed rozpoczęciem sezonu 2007/2008 trafił do Widzewa.

W Łodzi piłkarz szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, a także zyskał sympatię kibiców. Przez pewien czas współtworzył duet stoperów z innym czarnoskórym graczem – Josephem Oshadoganem. Później partnerował mu m.in. Jarosław Bieniuk, Wojciech Szymanek czy Hachem Abbes. W CV Ukaha znajdują się dwa mistrzostwa I ligi z rzędu, ale ze względu na sankcje wymierzone w łodzian, awans do Ekstraklasy świętował tylko jeden. W sezonie 2011/2012 pomógł utrzymać się w elicie, po czym zmienił barwy. W zeszłym roku został wybrany przez kibiców Widzewa do „Jedenastki dekady”.

Po pięciu latach, w trakcie których rozegrał 123 mecze, Ugo Ukah przeniósł się do Jagiellonii Białystok. Spędził w niej dwa sezony, a następnie trafił do belgradzkiego klubu FK Cukaricki, sięgając z nim po Puchar Serbii. Występował także w Grecji, Malezji, a na koniec kariery w Nigerii. W 2011 roku zadebiutował w reprezentacji tego ostatniego kraju, ale skończyło się tylko na jednym występie.

Wszystkiego najlepszego!

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
stefan
1 rok temu

Ugo Ukah Ugo Ukah Hej! Hej!

JaToJa1910
Odpowiedź do  stefan
1 rok temu

I najlepszego, a przede wszystkim zdrowia Ugo.

Mariusz
1 rok temu

Ugo Ukah dużo zdrowia.

The Great Cornholio
1 rok temu

A tu takie pozasportowe wybryki „Ukaszka” https://youtu.be/M9GCLBIznvI

Najlepszego, Ugo!

Mateusz
Odpowiedź do  The Great Cornholio
1 rok temu

Nie rozumiem czemu minusy.
Ugo super gość, bardzo szybko zaczął mówić po polsku

The Great Cornholio
1 rok temu

A tu takie pozasportowe wybryki „Ukaszka”
https://youtu.be/M9GCLBIznvI

Najlepszego Ugo.

OdZawszeWidzewiak
1 rok temu

Ugo to była skała, najlepszego!

Waldziu
1 rok temu

Ugo super gość bardzo go lubiłem, ale Oshadogan to był super piłkarz, świetny obrońca który potrafił pięknie uderzyć z wolnego.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x